Yeni başladım bir kaç sorum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve illegalsair tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. illegalsair

illegalsair Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Boyum : 1.70
    Kilom : 53
    Bundan 5 gün önce cuma günü spora yazıldım salondan aldığım ısınma turları olarak 2 hafta salon görevlisinin verdiği 3x10 luk seti uyguluyorum.Spora başlama amacım kilo almak,vücudümü şekillendirmek.Denize gittiğimde tişörtü cıkarmaya utanıyorum karnımın ustundekı kemıkler ve sırtımdakı kemıkler dıkkat çekıyor.Etrafımdakılerden annen sana yemek vermiyormu hiç gibi sorular almaktan sıkıldım ve spora başladım,iyiki başlamısım diyorum kendime özgüvenim arttı.

Evdeki tartıda tartıldığımda kilom 50 geliyordu,spor salonunda ilk gün tartıldım 52 geldi.Bugün tartıldım 53 oldum yani 5 günde 1 kilo aldım bu beni oldukça mutlu etti çünkü evdeki tartıda tartıldıgımda hep 50 geliyodum,1 senedir 51 bile olamamıştım.Normalde bir tabak yemeği zar zor yerdim ama şimdi spordan sonra yoruluyorum ve okul sonrası gittiği için acıkıyorum eve geldiğimde 3 tabak yemek yiyorum.

Sizlere sormak istediğim sorular var ;
    Soru 1-)
    Normalde büyük tuvaletime günde bir kez giderdim(kahvaltıdan sonra) ama spora başladım başlayalı(antreman günleri) günde 2 kere giriyorum ve 3. de gece gelıyor ama girmiyorum.Bu durum normal midir?

Soru 2 -) 5 gündür salonun kendi 3x10 luk antremanını uyguluyorum.13 günün sonunda genç ve fit'in seviye 1 uygulamalarını yapmayı planlıyorum? Kilo almamda bir sıkıntı çıkarır mı?

Soru 3-) Bugün antreman esnasında 30 lu yaşlarda bi abi geldi,ve bana 3x10 yapmanın bana kilo almaktan çok daha çok kalori yaktıracağını söyledi,yapabildiğin en yüksek ağırlıkta 2x10 yap dedi bu konuda sizin fikriniz nedir?

Birde kilo almak için bir tavsiyeniz var mı?İlaç vs. karışımlar. yemekler (Bu soruya sadece faydasını görmüş insanların yorumlarını istiyorum çünkü kime sorsam hepsi kulaktan dolma,internetten bulma bilgilerle karşıma çıkıyor daha önce neyi önerdiyse onun faydasını görmüş insanların yorumlarını görmeyi çok isterim).

Şimdiden teşekkürler.

2. illegalsair

illegalsair Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bunlarda sporda yaptığım hareketler :
    1. Butterfly
    2. pulldown
    3. cable rowing
    4. shoulder pres
    5. makine biceps
    6. pushdown
    7. leg extesion
    8. leg curl
    Bunları yapıyorum boyumun uzamasında bir sakıncası olur mu?

3. hasan.akaa

hasan.akaa Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    dostum 2 haftayı atlat hocandan program iste o uygun olanı verecektir sana ve vücuduna göre.daha sonra bu postta yayınlarsın programı burdaki abilerde yardımcı olur

Sayfayı Paylaş