Yeni başladım bir şeylerin yanlış olduğunu düşünüyorum yardım..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dignitty tarafından 25 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. dignitty

dignitty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    bu sporu yaklaşık 3 yıl önce 4 ay kadar süre ile yapmıştım. Sonrasında bazı nedenlerden dolayı bırakmam gerekti. şimdi tekrar başladım fakat bir şeylerin ters gittiğini düşündüğüm için sizlerden destek almak istedim yardımcı olabilirseniz benim için çok iyi olucak.
    haftada 3 gün gidiyorum. ve her gün aynı şeyleri yapıyorum. spor salonundaki hoca dediğim insan besyodan mezun olmuş oraya hoca olmuş gibi birşey.
    ayak, sırt, omuz, göğüs, biceps, triceps, karın yapmamı söylediler. yeni olduğum için bi bildikleri vardır diyerek ilk gün söyledikleri şekilde yaptım. fakat 3 büyük kas grubunun da aynı günde olması garibime gitmişti. göğüsü tam anlamıyla yapamadım. 2. gün birinci öncelik olarak göğüsü kendi isteğimle aldım. fakat bu seferde omuz yaparken zorlanıyorum. kilo düşürmek zorunda kalıyorum. o zamanda hiç bir şey hissedemiyorum. yani şu anda çalıştığım program, göğüs, omuz, sırt, biceps, triceps, karın ( her kas grubu için 2 - 3 hareket ) oldu. ben bunun yanlış olduğunu düşünüyorum, fakat çok fazla da bilgim olmadığı için sizlere danışmak ve bana uygun olabilecek bir program önermenizi rica ediyorum. boy 1,78 kilo 80 ölçüm sonucuna göre karın bölgemde %8 yağ varmış. amaç spor yapmak bunun yanında vücut gelişiminin sağlanması.

ayrıca 4 x 12 yapmamı istiyo. 10 dan sonrasında tıkanıyorum genelde, sizce 4x10 yapıp kendime göre ağır kiloya mı girmeliyim, yoksa 4x12 kilo mu düşürmeliyim.

şimdiden teşekkür ederim.

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    https://www.bodyforumtr.com/index.php?threads/87298/

Yukarida verdigim linki mumkunse detayli bir sekilde okuyun buradaki baslangic duzeyindeki programlardan herhangi birini uygulayabilirsiniz, oldukca uzun bir surede size yeterli gelecektir hakkini vererek yaparsaniz, calisma sistemi onemli evet ancak asil onemli olan beslenme/dinlenme sekliniz, bu 3 etken birbirleriyle uyum icerisinde olmadigi surece bir yere varmaniz oldukca zor...

Sic Semper Tyrannis

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş