yeni başladım bi program

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kaangs tarafından 14 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. kaangs

kaangs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben yeni başaldım ve 1 ay yapmıştım daha sonra bazı sebeplerden dolayı 1 ay ara verdim tekrar başlıcam..pek benim salondaki 2.pro dan mı başlamam gerekiyo yoksa tekrra 1. pro yumu uygulim..tabi 1 aylık rada ewde ufak antermanlar yaptım ön kol ve omuz hareketlerinin bazılarından daha önce 1 ay salonda çalıştım...bana 2. ay lık bi pro verirmisinz veya 1. progararm dan mı başlamam gerkiyo yardımcı olurmusuz..bide programları tr yazarsanız sevinrim anlamlarını.....TEŞEKKÜRLER

2. OZ

OZ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    daha başlamadan ara vermişsin sayılır

1 ayda birşeyler oturtmanın imkanı olmadığı için tekrar 1. programdan devam etmelisin

bıraktığın zamanlarda belirli bölgelerini çalıştırıp diğerlerini çalıştırmazsan ( evde imkanın olmadığı için) simetri problemin olabilir.

mümkün olduğu kadar disiplinli çalışmaya özen göster 1-2 hafta ara vermeler olabilir fakat 1 ay çalışıp 1 ay ara vermiş olmak sıfırddan başlamak gibi

madem yolun başındadsın umarım uzun yıllar bu işi bırakmazsın onun için daha başlardayken özellikle kolların arasında güç fafrkı varsa iki elle yapılan hareketlere çok yüklenme örnek barbell curl yerine dumbell curl gibi

program demişsin büyük ihtimalle elindeki 1. program göğüs omuz sırt kol bacak gibi temel bölgelere 3x8 dir

acele etmeden en az 2 ay sabırla bu şekilde çalışmalısın arada 1 gün dinlenerek buda 30 gün antreman demek buna bi 15 gün daha eklersek ki 45 antremanda program kendini göstersin buda 3 ay demek sonra 2. programa geçmen gelişimin için daha sağlıklı olur

kolay gelsin

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    1 ayda vücut daha spora adapte bile olamaz.Yani senin yeni başlayan birisi gibi hareket etmen gerekiyor.Durumuna göre,bunu hocan seni yakından gördüğü için daha iyi bilecektir;1,2 ya da 3 hafta bi adaptasyon programı ondan sonra da 1.programa geçmelisin.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  5. kaangs

kaangs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    HEPİNİZE TEŞEKKÜR BU SEFER Bİ BAŞLICAM ARTIK 1 SAAT BİLE ARA VERMİCEM..TEŞEKKÜRLER

6. kaangs

kaangs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi ben antremanlıyım diyorum ya hani şu 2. ayki prodan başlasam direk bide bunların içinde karın hareketi yok.
    bi zararı olur mu veya bi fayydası olur mu...

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Sayfayı Paylaş