Yeni başladım Beslenme önerisi (Daha önce yaptım ama bırakmak zorunda kaldım)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Beyourself tarafından 8 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Beyourself

Beyourself Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum bu tür konular açan çok ama yinede açmak istedim çok kararlıyım ve zor zamanlardan gectim. Kısaca anlatmak gerekirse 3 yıl önce 2-3 ay spor salonunda kendimce duzensiz bi şekilde gittim geldim hani ne bir beslenme ne bir düzen vardı hevesle gitmiştim. Lise 2 felandım zaten. Dogal olarak pek bir gelişme olmadı ki (3 ayda bu şekilde yapılmasına ragmen belli oluyordu az cok çalıstıgım )zaten acıkcası vakit geçirmeye gidiyordum. Ayrıca 5 yaşımdan 16 yaşıma kadar düzenli futbol yaptım 3 yıl kadar lisanslı futbolcuydum. Yani vücudum kas yapmak için müsait ve çevik. Zayıf olmama ragmen oldukça kuvvetliyim .

Gelelim asıl olaya. Hayatımda çok zor zamanlar gecirdim sinir stresle ölümlerle geçen berbat zamanlardı. İnanılmaz kilolar verdim. Sigaraya basladım günde 2 paket hatta bazen 3 paket sigara içiyorum. Çöktüm iyice bünyem zayıfladı ve kendimle inanılmaz kavgalıyım. Ağır depresyon içerisindeyım 3 yıldır hayattan bezmiş bitkin durumdayım, gülemiyorum bile . Ortaokul kilomdayım neredeyse. Kendimle barısmak ve saglıklı yasamak ıcın bu sefer düzgün ve düzenli şekilde bu sporu yapmak ıstıyorum . Spor salonuna yazılıcam tekrardan bu hafta sonu ve sizin gibi görmüş incelikleri bilen insanlardan beslenme programı almaya ıhtıyacım var .
    Ne kadar zorlayacagı hıc onemlı degıl ınanılmaz hırslıyımdır kafama koydugumu kesınlıkle yaparım sınırlarımı zorlarım.
    Boyum 1.80
    Kilom 57
    Yani zayıfım dedıgım gıbı ınanılmaz kılolar verdım. Sanırım önce kilo almam gerek tam bılemıyorum ama ben vücudumu şekle sokmak istiyorum sadece eskisi gibi. Hardline Progainer kullanmayı dusunuyorum ek olarakda beslenmede lor peynırını shake yapmayı felan onerdıler neyse işte sızden yardım ıstıyorum abilerim kardeşlerim. 20 yasındayım. Nasıl bir beslenme programı yapmalıyım (çok çok zorlamayacak sekılde harcamalarımı ) ayrıca ek olarak neler onerırsınız her turlu tavsıyeye ıhtıyacım var lütfen kendimle yenıden barısmak ıstıyorum...

Not: Gerekliyse isterseniz fotograf atabilirim şuanki halimin.

2. aydogan77

aydogan77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    bende baslayali uc ay oldu anlattigina gelince seni anliyorum inan bana. ben liseyi bitirdigimde yetmis kilo civarindayken sonrasinda yasadigim bi kac skntidan dolayi altmis kiloya dustum ve isin ilginc yani eriyip bittigimi farketmemistim bile, derken ozellikle bu sene yilbasi zamanlari psikolojik olarak iyi duruma gelmeye basladim ve tartiya ciktigimda yetmistm yazin on kilo almistm tekrar. derken mart ayinda bigun baktm gobek var :) hemen spora yazildim gobek gitti bel olcum 86dan 80e indi ve iki ayda bunlar olurken alti kilo daha aldim seksen kiloyum suan boyum 180. 21 Yasindayim bende. ve gittikce daha iyi hissediyorum. simdi ben burdaki diger uyeler kadar deneyimli olmasamda gece gunduz arastirarak ulastiklarimi ve ozellikle kendim uyguladigim beslenmeyi sana ayrintili olarak anlatacagim ama suan mobildeyim aksama dogru pc ye gecer yazarim hepsini umarim unutmam :) hırs herseydir umudunu kaybetme

Sayfayı Paylaş