Yeni başlıyorum ve önerilerinizi rica ediyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Tuğberk Kuşçular tarafından 9 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tuğberk Kuşçular

Tuğberk Kuşçular Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

Öncelikle nereden başlanır bilmiyorum ancak herkese selamlar.Bundan 3-5 yıl öncesine kadar gayet zayıf ve kilo alamayan bir tiptim ancak bayağı bir hareketliydim.Üniversite hareketsizlik daha sonra iş hayatı derken iyice saldık kendimizi günlük hareketlerim oldukça az ve beslenmem de özen göstermediğimden vücudum epey bir yağlandı ve daha önce zayıf olarak gördüğüm için kendimi özellikle bel göbek ve kalça kısmı beni epey bir rahatsız ediyor.Bu işleri de kafama göre yapıp birşeylerin yanlış gitmesini istemiyorum.Aşağıda vücut ölçülerimi tamamen vericem. En azından bir fikir veya fikir kırıntısı verebilirseniz ne yapmam gerektiği konusunda çok minnettar olurum :) Ayrıca hafta içleri çalıştığım için akşamları saat 20:30 - 21:00 arası yürüyüşlere çıkmaya başladım. Geçen yaptığım yürüyüşün detayları şu şekilde ; Ortalama Süre : 50-55 dk. Ortalama Hız : 6 - 6,5 KM/s arası. Uzunluk : 6 km.

Vücut Ölçüleri;
    Omuz : 121 cm
    Göğüs : 106 cm
    Göbek : 107 cm (En geniş bölümünden)
    Kalça : 112 cm
    Sağ Baldır (üst) : 62 cm
    Sol Baldır : 61 cm
    Sağ Kol (Pazu) : 35 cm
    Sol Kol : 33 cm
    Boy : 190 cm
    Kilo : 96kg

2. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Sana tavsiyem daha once spor gecmisin yoksa ilk olarak adaptasyon, daha sonra 4 gun agirlik 2 gun kardiyo(h.iit.) bu donemde karbonhidrati geregi kadar al proteini kilonun yaklasik 2 kati olarak al bol sans

3. Tuğberk Kuşçular

Tuğberk Kuşçular Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bilgiler için teşekkürler ancak ne kadar doğrudur bilemiyorum ama ihtiyacından fazla protein aldığında onu yakamassan karaciğere zarar verir gibi söylentiler duymuştum. Bunun doğruluğu var mıdır ? Ayrıca evet spor geçmişim yok diyebilirim.

4. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Ya karacigere bi zarari olmaz zaten gidip 4 kat protein alcak halin yok. Zaten agirlik kaldirdigin icin mikro yirtilmalarin icin proteinle dolar ve kaslarin buyur. Kilo basina en 1.5-2 gr protein alarak hic bi zarari olmaz.

5. ivenrec

ivenrec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar bende body ve fitness tarzında değilde, kilo verme, incelme, sıkılaşma ve vücudu güçlendirme maksadıyla başladım. 85'lerden falan 77'ye düştüm. Tabi dikkat etmediğim dönemler çok oldu. Bu haftadan itibaren dikkat etmeye başladım, akşamları 1 saat koşu (yarım saat yürüyüş - yarım saat koşu) yapıyorum. 6-7'den sonra yemek yemiyorum. Sabahları 2 yumurta, domates, salatalık, peynir yiyorum, ekmek yememeye çalışıyorum, yesem de 1-2 dilim kepek veya çavdar yiyorum. öğlen iş yerinde yoğurt, peynir tarzı birşeyler yiyorum. akşam üstü tavuk, salata, yoğurt tarzında besleniyorum. Günde 3-4 litre arasi su tuketiyorum. Banada tavsiyelerde bulunur musunuz.

6. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Beslenmen fena sayilmaz ama sıkı bir vucut istiyorsan kardiyo yapmalisin ve agirlikta eklemen gerekir programina.

7. ivenrec

ivenrec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam yürüyüş, koşu kardiyo sayılmaz mı?

8. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş