Yeni başlıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ltsc tarafından 2 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ltsc

ltsc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Yaşım 20 Boy 1,70 Kilom 74. Pazartesi spor salonuna başladım 3 ay gideceğim. Amino asit verdiler kullanmam için. Sizin tavsiyeleriniz neler? Fazla büyük bir beklentim yok. Vücudum toplansın istiyorum. benim için önemli olan karın ve göğüs. Kollarımın da biraz gelişmesini istiyorum. Sizce neler yapmalıyım? Haftada kaç gün spora gitmem yeterli ben 5 gün gitmek istiyorum. Sürekli bisiklete bindiğim için bacaklarımı spor salonunda çalıştırmak istemiyorum. Üniversite öğrencisiyim. okul-ev arası hep bisiklet kullanıyorum. O yüzden yeterince çalıştırdığımı düşünüyorum. 20151002_083713.jpg 20151002_083747.jpg

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Başlar başlamaz sana aminoasiti kim verdiyse tek kuruş daha para kazandırma. Aslında 3 ay gidip bırakacaksan hiç başlayıp da cebindeki paradan olma.

3. ltsc

ltsc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hocam bir acele edip başladım bir kere. 3 ay denem için zaten beğenmezsem başka salona geçeceğim. 3 ay için bir öneriniz varsa sevinirim.

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    postürünü düzeltmekle başlayabilirsin. anterior pelvic tilt , türkçesiyle lordoz problemin var. bacak çalışmamak da yanlış. vücudunu parça parça görmemelisin bacak çalışmadan alacağın genel gelişim daha az olur.

ltsc ve doxux bunu beğendi.
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sen bilirsin, daha fazla supplement alma ama. Yeni başlayanlar bölümündeki sabitlenmiş başlıkların ilk mesajlarını okuyarak başlayabilirsin. Ben sana yapacağın hataları söyleyeyim hemen, bir süre sonra splite girmeye çalışacaksın, girme. Fullbody devam et. Bir süre sonra mucizevi supplement peşine düşeceksin, düşme. İlk 3 ay kesinlikle ihtiyacın yok, muhtemelen sonraki 3 ay da olmayacak.Zaten öyle bir supplement de yok.

Anterior pelvic tiltin var. Bunu araştırmanı öneririm, anlatması uzun sürer.

Ekleme: Ya da kısaca şöyle açıklayayım, itme hareketlerinden çok çekme hareketlerine yoğunlaş, sırt, arka omuz, hamstring, kalça, karın kaslarının özellikle güçlenmesi gerekiyor. Ön omuza ve ön bacağa yoğunlaşma, hatta bunları vücut dengelenene kadar hiç çalışmasan da olur. Prone cobra, Hip thrust, face pulls muhtemelen sana verilen programda olmayacaktır ama bunların çok faydası olur.

ltsc bunu beğendi.
  6. ltsc

ltsc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sağolasın hocam lordoz düzeltme araştırıp yapacağım.
    hocam sadece bu aldığım amino asitleri bitirip bir daha almayacağım. haklısın biraz aceleye getirdiğim için yanlışlarım oldu.

doxux bunu beğendi.
  7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bel ve kasık denilen hip flexorleri esnetmelisin. Doxux hocam anlatmış gerci. Bende atlattim bu sorunu 3 ayda geciyor.

Tanrı Türk'ü korusun.

ltsc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş