Yeni başlıyorum, kardiyo ve ağırlık konusunda yardım...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve azimCandır tarafından 3 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. azimCandır

azimCandır Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, sporla küçükken de ilgileniyordum. Lise 1-2 de lisanslı yüzücüydüm fakat sınav telaşı vs. nedeniyle bir müddet ara verdim ve sonrasında da üşengeçlik sebebiyle başlayamadım. Ama azim candır ve inşallah tekrar başlama yolunda ilerliyorum. Lisedeyken kilo olarak zaten gayet normal olduğum için öyle düzenli bir şey yapıp dikkat etmiyordum, bu yüzden bu konuda biraz zayıfım ve yardımlarınızı isteyeceğim.

Bu geçtiğimiz seneler bana kilo, göbek ve yağ olarak geri döndü. Boyum 186-87 cm., kilom ortalama 92 kg. Doktora danıstığımda ideal kilomun 80 olduğunu, maksimum 85 civarında olması gerektiğini söyledi. Öncelikle kardiyo yoğunluklu bir programla kilomu biraz azaltıp yağ yakma düşüncesindeyim. Sizce ağırlık vs. çalışmak işe yarar mı şu durumda, yoksa sadece kardiyo mu devam etmeliyim? Şu birkaç ay iş yoğunluğu dolayısıyla herhangi bir spor salonuna yazılamayacağım fakat evde stepper+twister aleti var. Gerek onunla, gerek hızlı tempo yürüyüşle elimden geleni yapmak istiyorum. Yeni başlayan birisi olarak da tecrübeli arkadaşların, abilerin düşüncelerini almak isterim. Nasıl bir program izlemeliyim? Günde ne kadar süre? Sabah aç karnına mı daha etkili olur günün başka saatinde mi? Açıkçası biliyorum ki çoğu fitness ile ilgilenen kişi ek kimyasallara -protein tozu, yağ yakıcılar vs gibi- başvuruyor fakat ben o tarz şeylere başvurmadan ilerlemek istiyorum.

Üşengeçliğimden dolayı kolay pes ettiğimden bahsetmiştim yukarıda. Bunu önlemek için bu sefer kendime bir hedef koydum. Bir ay yılmadan bu düzene devam edeceğim. Gerek beslenme, gerek spor anlamında (beslenme konusunda da önerilere açığım). Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

2. azimCandır

azimCandır Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++

Sayfayı Paylaş