Yeni Başlıyorum bazı sorularım var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Serdarryksel tarafından 23 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Tags:
  1. Serdarryksel

Serdarryksel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle herkese selamlar. Forumda yeni olduğum için konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Böyle bir hata yaptıysam şimdiden affola. Evet ben 2 haftadır spora başlama niyetindeyim. Bu 2 haftada bilgisizliğimden ötürü hiç antrenman yapmadım. Tek yaptığım sigarayı bırakmak oldu. Bu konuda ilk defa bu kadar ciddi ve kararlıyım. Antrenman yapmama sebebim tabi ki program bulamama, hareket bilmeme vs. bahaneler değil. Benim sebebim nasıl çalışma yapmam gerektiğini bilmemem. Ben 17 yaşında 63kg ( kilom ne kadar yemek yesem de 62-63 de kalıyor ) biriyim. Spor salonuna gitmeyi düşünmüyorum çünkü çevremdeki salonları tanımak için gezdiğim zaman kalitelerinin beklentimi karşılamadığını gördüm. Onun yerine abimden kalan aletleri kullanarak ( halter masası ve tabi değişken ağırlıklı halter, 4kg'dan 10 kg'a değişken ağırlıklı dumbell seti ve mekik masası) sporu yaşamımın bir parçası haline getirmek istiyorum. Fiziksel özelliklerimi ve sahip olduğum imkanları göz önüne alırsak en doğru antrenman şekli benim için nedir? Tecrübeli abi ve ablalarımın, kardeşlerimin beni bu konuda aydınlatmasını istiyorum. Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Sayfayı Paylaş