YeNi bAşlıyorum bazı soRularım Var..bu alanda iyilerr sorularımı cevaplarmısınız.:)).

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve impulse101 tarafından 15 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. impulse101

impulse101 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    weightlifterbenn 16 yasındayım boyum 172 kilom 57 bu yazz vücut geliştirme ye başlamak istiyorum ve evde çalışmak istiyorum ,evde 3-4 saat çalışabilrim günde..bu yazın 4 aylık sürede maksimum ve minimum kaç kilo alırım??---
    bu 4 aylık süredee verimli çalışsam iyi bişiler olurmu?---
    bu süreden sonra daha güçlü olurmuyumm yanii arkadaşlar arasındaa bilek güreşii filan farkım olurmu...
    cevaplarınızı yorumlarnızı ciddi bekliyorum..şimdiden tşk ederim.

(evde 2-3 kilolar filan var)

2. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
  3. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    impulse101 spor için hem emek hemde zamanın olması lazım.Kısa zamanda çok şey kazamassın.Tabi amaçların doğrultusunda kendini geliştirebilirsin.Eğer bilek güreşinde arkadaşlarında boy ölçüşmek istiyorsan powerball tarzı bişeyler alabilirsin.Tabi çok uzun olmayack çalışmalarla.Yani 3-4 saat değilde günlük 1 saatini ayırsan yeter..İnternetten araştır.Barfiks,şınav hareketlerini ekle.Dumbıl al küçük tarzda küçük kol çalışmaları yapabilirsin..3-4 ayda bileklerinin farklı olacağı kesin..

4. SPIKE

SPIKE Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yazını okuyunca ilk spora başladığım günler aklıma geldi. Umut dolu, gazlı ama bir o kadarda endişeli başlamıştım bu spora. İçinde hocanın bile olmadığı aslen bir halı sahanın yan tesisi olan bir salonda çalışmaya başlamıştım. Programımı bu işle uğraşan bir akrabam yazıp vermişti. Ancak onla hiç çalışamadım. Kitaplardan ve dergilerden gördüğüm kadarıyla hareketleri yapıyordum. Hemen hemen hepsini de yanlış yapıyordum. 3 ayın sonunda antrenman konusunda her ne kadar azimli olsam da yemek konusundan hiç anlamadığım için hiç bir gelişme gösterememiştim. Daha sonra adam gibi bir hoca bulana kadar sürekli salon değiştirdim. Bu arada ailem bile bana inanmıyor hatta dalga geçiyorlardı. 1 yılında sonunda 3-4 kilo almayı yanlış antrenman +beslenme de olsa başarmıştım. Ancak asıl gelişimim asıl hocamla tanıştıktan sonra oldu. Vücudumdaki simetri dengesizliklerini de düzeltip sonraki 2 yıl iyi denecek bir hacim yapmıştım.

Bu konuda edindiğim tecrübeler doğrultusunda sana 3 ana tavsiyem olacak.

1- Evde çalışma, mutlaka bir salona yazıl.
    2- Güvenebileceğin iyi bir hoca bul.
    3-Mutlaka doğru beslenmeyi öğren.

Bunun dışında da 3 ayın sonunda çok fazla bir sonuç bekleme.

Sayfayı Paylaş