Yeni başlıyorum 2 ayda ne kadar ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xeonlt tarafından 1 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xeonlt

xeonlt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar boyum 1.85 kilo 70 biraz daha kilo almayı düşünüyorum Yaşım 16.5 gelişim dönemindeyim 2 ay kadar çalışmayı düşünüyorum tabi bu süre uzayabilir yaz sonuna kadar nasıl bir gelişim olur vücudumda..mezomorf vucüd tipine yatkınım..şu an başladım v.geliştirmeye 2 antreman oldu ağrılarım var sanırım gelişmeye başlıyorum...

2. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    2 ay sonra ev halkı oglum irileştin demeye bağşlarlar, 1-2 yıl sonrada oğlum yaratık gibi oldun bırak bu sporu artık diyolar.
    tecrübelerimden yararlandım bu cevabı yazarken :D

3. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    spor salonuma yeni kayıt olan insanlar hep bunu soruyor 2 ayda ne olur?
    moralini bozmak istemem ama pek de bi şey olmaz.ilk 1-2 hafta alışmakla geçiyor zaten.1.ayın sonunda kendin bu sporu yapmaya başladığını anlarsın.3.ayın sonunda vücudun ilk tepkiyi vermeye başlar...
    bana kalırsa hiç bırakma yavaş yavaş devam et....

4. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Klasik bir cevap olacak ama ben klasik ve eski herşeyi severim.

2 ay boyunca eski beslenme alışkanlıklarına devam edersen hiç bir şey olmaz. Ama günlük ihtiyacına yaklaşık 800-1000 kalori eklersen gözle görülür değişim mutlak olacaktır. Vitaminleri pass geçme.

5. xeonlt

xeonlt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hmm arkadaşlar ben beslenmeme yumurtayı arttırarak kattım her gecede düzenli ballı süt içmeye başladım yemekleride artık 2 kişilik yiyorum ayrıca vitaminlerde alıyorum yani elimden gelen herşeyi yapmaya uğraşıyorum ayrıca salon dışında evde dambıllarımlada çalışıyorum pazu antremanları yapıyorum mekik ve şınavlar çekiyorum tabi evde pek zorlamıyorum kanatların gelişmesi içinde çalışmalar yapıyorum 2 ay sonra arkadaşlar t-shirtlerin içi dolmaya başlar umarım ne dersiniz :D

bide kol egzersizlerine salonu bırakınca evde devam etsem yine faydasını görürümüyüm şu an gerçekten zorluyorum onları ve bişeyler olacağına inanıyorum
    bu soruyu tekrarlamak istemiyorum ama 2 ay sonunda pazularda gelişme kaydadeğer şekilde olur mu deneyimlerinize göre?

yeni olduğum belli oluyordur sorularım saçma ise kusura bakmayın cevaplarınızı bekliyorum..

6. therevenge

therevenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    AÇıkçası ben evde calışmaya karşıyım zaten belli bir efor sarfediyorsun ve biliyorsunuz ki kas metobolizması biz dinlenirken gelişir beslenmeye bu şekilde devam et süt önemli yer tutar unutma ve arkadşların dediği gibi 2 ayda anca sporu yaptığını hiisetmeye başlarsın devamlılık sağlarsan 4 ay sonunda belli bir yere gelirsin...

7. xeonlt

xeonlt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim arkadaşlar yani okullar başlayınca düzenim bozulabilir ama bakıcam artık ne kadar devam edebilirsem...

msnde konuşabilecek arkadaşlar varsa gerçekten çok iyi olur yeniyim öğrenmem gereken şeyler var yardımlarınız için tekrar teşekkürler devamını bekliyorum...son olarakta akşamları çiğ yumurta içiyorum haşlanmış yumurtaya oranla bi farkı olurmu?

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    beslenme çok önemli ilk 2-3 ay yağlanmadan korkmadan çok iyi beslenmelisin bimiktar göbeklenebilirsin 1-2 parmak çok deil ama.günde en az 5 öğün yemelisin bunun 2 öğününde et tüketmelisin muz ve süt yiyebilirsin ara öğünlerde.khvaltıyı kesinlikle boş geçme muhakkak yumurtalı olsun.2-3 günde bir vitamin hapı alabilrsin.antreman sırasında powerrade yada onun gibi icecekler tüketebilirsin.yemek yerken doyma limitini aşmalısın.doyar doymaz kalkma softadan herşeyi ye ve üzerine mi muz yada bi tatlı extradan ye.

bunları yaparak 1 ayda 4 kilo aldım halada almaya dewam ediyorum

doyma limiti önemli alışkanlık olarak doyar doymaz sofradan kalkardım çok yedikce midenin kapasiteside artıyor.

taki nezaman nefes almakda güçlük cekiyosun ozaman doymuşsundur :lol:

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    :p
    Evet katılıyorum banada hep diyorlar 2 ayda nasıl olucam kolum bu ölçüye gelecekmi vs vs
    fakat kişi antremanı hoca dahilinde düzgün yapsa bile diğer yaşamında hoca olmadığı için kişi uyku yeme ve dinlenme olaylarını gevşek tutuyor sonra hocam neden ben buyumedimde o buyudu oluyor fatura bazen hocaya kesiliyor..

o yüzden ben direkt anlatırım bunları bunları da yerine getirirsen gelişme alırsın diye...

10. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    yeni baslayanlar arasında sık sık sorulan sorulardan bitanesi :lol: :lol: :lol: bi kac ayda bukadar olurmu????

ronnie coleman gibi olursun :badgrin: :badgrin: :badgrin:

hic bırakma,sabırlı azimli hırslı bir sekilde calıs....ayrıca beslenmene ve dinlenmene önem verirsen....istedigin vücuda sahip olabilirsin...basarilar diliyorum....kolay gelsin.

11. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Spora yeni başlamıssın ve bazı gerçekleri baştan bil.body 2 ay yapıpta bir gelişme beklemenin hayal kurmaktan öte bir anlam taşımayacağı uzun bir süreçtir.tabi iyi bir salon havası teneffüs edersen zaten 2 ayda bırakamazsın. 2 ay çalışıp bırakıcaksan sana hiç bir getirisi olmaz zaten.salona verdiğin paraya yazık olur sadece.boyd hakkında çok doğru bir noktadasın şu anda.yani bodyforumdasın.bu forumu görmeden başlayan birinden 1 adım öndesin.bence şu anda yapman gereken ilk şey bodyforuma balıklama dalman.ne var ne yok okumaya çalış.yeni başlayan biri için gerekli tüm bilgiler zaten mevcut.sana yapabileceğim tek tavsiye body ve bodyforumu bırakma.eğer sporu 2 ay değilde 2 yılda bırakmazsan mümkünse yolda falan karşılaşmayalım(düzenli çalışmayan birisi olarak bu yorumu yaptım).çünkü 185'e 70 kilo birisi 2 yılda rahat 190'a 110 kg olur.bense hala 95 kg yağlı biri olarak göbek gezdiriyor olucam ne yazık ki.

12. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende seninle aynı yaştayım, hatta yani tam tamına aynı yaşta. Benim tek farkım ben sadece kiloluyum. Ama yani benim toplam 3 ay oldu yapmaya başlayalı, sana söyliyim, yani pek bir gelişme olmadı. Ve ben 1. ayımdan itibaren aminoasit kullanmaya başladım. Hatta şu an elimde aminoasit, creatine, glutamine var. Yani bilemiyorum yakında fotoğraflarımı koyarım.

13. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aynı yaştayız 5 ay sonra hafif belli olmaya başlıcak gögüs kasların sıktığında bayağı sert olcak hatta hacmi hissedersin ben hafif hafif belli olmaya başladı ama ben sadece 2 aya başlama ben okul zamanında bile haftada 2 kewre gidiyodum tek sorun azim

14. Bloodlust

Bloodlust Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    boş ver kilo alma ilk önce vucütunu şekle sokmaya bak sonra kilo alırısın zaten o yaşlar kilo almak zordur

15. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    olmayan kası şekle sokamazsın.kaslanmanın bi getirisidir kilo.
    yoksa millet boşunamı bidönem bulk bi dönem define oluyor?

16. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Kim söyledi mesomorph olduğunu ectomorphsun.185-70 ölçülerinde meso olmaz.

17. xeonlt

xeonlt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sağolun arkadaşlar tamamdır ben bi düzen buldum yaklaşık 5 ay kadar gideceğim öyle planladım kilo almayada başladım teşekkürler..mezomorflukta falan değilmiş olay yeni anladım azim hepsinden önce gelir..

18. ugurumutcan

ugurumutcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bende 17 yasındayım 3.5 aydır Fitness a gidiyorum. Bu süre icersinde omuzlar kollar cok azda karın kaslarım cıktı tabi bu kendimi cok cok zorlamam sonucunda oldu yememe icmeme okdr dikkat etmedm önüme ne koydularsa onu yedim extra bisi yok yani.Ama fit olmak istiyorsan 1sene gitmen lazım 3 5 ayda olcak isler degil yani :)

19. berbatov54

berbatov54 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiçte gelişmez diye birşey yok. Yaklaşık body'e başladığım sürede 3 ayı yeni doldurdum ve 3 ay önceki halimle şimdiki halim arasında çok fark var. Body'e başlarken 75 kiloydum şuan 82 kiloyum ve aldığım kiloları kas olarak aldım. Boyum 1.84. ve 3 ay içerisinde çevremdeki herkes bana hayvan gibi olmuşsun gözüyle bakıyor. Ama beslenme çok önemli dostum iyi beslen kısa sürede istediğini elde edersin.

20. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    berbatov arkadaşa tavsiye vermek için bi 6 sene kadar geç kalmışsın :D

Sayfayı Paylaş