yeni antreman,supplement,beslenme programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve metallica tarafından 23 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    nasıl düzenleyebiliriz onları peki?

2. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    günümüzde çoğu protein tozunun içinde iyi denilebilecek oranlarda bcaa var.bu nedenle dışarıdan ayrıca almak ne kadar mantıklı ? 2 ölçek protein tozu aldığımızda (optimum için örnek verirsek) 10 gr bcaa almış oluyoruz.bu oran zaten yeterli olacaktır.
    farklı tür supplement olsada bcaa yerine kazeini tercih ederim ama fiyatları uçuk o ayrı.

ayrıca supplementlerden gereğinden çok fayda beklememek gerek.sonuçta bunlar adı üzerinde ek besin yani günlük beslenmeye takviye amacıyla alınmalı.bir bodycinin günlük yemesi gerekenelri yedikten sonra bunlarla beslenme programını zenginleştirmesi gerekir.yoksa öğün atlayarak,poğaça ile öğün geçiştirerek,günde 100 gr tavuk eti 2 tabak makarnayla bu iş olmaz.

birde işin ticari boyutu var.kreatin içinde mutlaka yükleme dönemi yapılmalı mutlaka şu kadar miktar alınmalı denildi.sonra araştırmalar gösterdiki yükleme dönemi bırakın zorunluluğu gerekli bile değilmiş.muscle fitness ın her sayısında bcaa alrı göklere çıkarmasının ticari boyutuda oalbilir mi?
    M&F dergisi Joe Weider amcamızın.weider aynı zamanda supplementte üretiyor ;)

sözün özü şeyh uçmaz müritleri uçurur...

edit :
    metallica kalf kası kısa kasılma measfesine sahip kas.bu nedenle çok tekrara ihtiyaç duyar.üst bacak kasları ise daha uzun kasılma mesafesine sahip olsalarda bu bölgeyi etkileyecek kilo nispeten daha ağırdır.kalf için 15+ tekrarda uygundur ama bacağın diğer bölgeleri için 12-15 ideal denilebilir.ağır kiloda 10 tekrarın altınada inebilirsin fakat bu 1 seti geçmemeli.

bu sporda kesin mutlak doğrular yoktur.yıllarda denenip çoğunluk için verimli olan şeyler vardır.zamanla sende kendi doğruları,kendine en uygun setleri tekrarları bulacaksın ama önce denenmişleri kendinde uygulayarak.

Son düzenleme: 7 Şubat 2011
  3. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    O zaman protein tozlarında zaten genelde 25 gr protein,yeterli miktarda bütün aminoasitler,bcaa ve glutamine var.Eee o zaman kimse düşünemiyormu herkes o zaman sadece protein tozu alsın.İnsanlar belli bi yere kadar geldikten sonra gelişimleri daha da zorlaşıyor ve ayrıyetten destekleyici ürünler kullanmaya başlıyolar.Bana kalırsada protein tozundan sonra alınabilecek en önemli 2 ürün creatine ve bcaa ' dır.Arkadaşa bunu belirttim.Protein tozlarının cogunda 5 gr bcaa ve 4 gr kadar glutamine olduğunu bende biliyorum.Ayrıca bu ürünlerden mucizede beklemiyor kimse.İstediğin kadar kullan istersen en iyi ürünleri kullan ama beslenmen ve dinlenmen iyi olmadıkça işe yaramaz bunuda biliyorum.Ayrıca Joe Wieder'in dergisi olduğunu biliyorum ve hangi yazıların ticaret amaçlı yazıldığınıda anlıyacak kapasitedeyim :) Creatine gelince hayatımda hiç yükleme yapmadım :) Antrenman günler 1 tatlı kaşığı,off günlerde de 1 çay kaşığı dolusu olarak kullanıyorum.Bcaa ları göklere çıkarması normal bence antrenmandan sonra sen direk bcaa alırsın.Karaciğerde işlem görmeden direk kaslarda metabolize edilir.Kaslarında %40 kadarı bcaa dan oluşur zaten, ama sen protein tozu içersin karaciğerde metabolize edilir aminoasitlerine ayrılır ve bu 5 gr bcaa nın ne kadarı kaslara gider ve kaslar tarafından kullanılır orası malum :) ama antrenmandan sonra bcaa nı içersin ( toz bcaa ) ardından 15-20 dk sonra whey içersin eve gelince de öğününü tamamlarsın ve harika bi kombinasyon yapmış olursun.Biraz uzun oldu ama artık anca açıklayabildim.İyi sporlar bench_O

4. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    bcaa nın öneminin farkındayım ama maddi durumum iyi olduğu zaman alabileceğim bir ürün yani şuanda iyi ama kötü olduğu zaman whey proteindeki gr bcaa ile idare etmek zorunda kalıyoruz odeğilde
    @oklahoma arkadaşımın dediği aklıma takıldı ne tür bir yanlışlık var nasıl düzeltebilirim acaba?

5. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    @oklahoma yorum yaptınız ama konuyu unuttunuz sanırsam?

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    yorum sanki başka bir başlıkta yapmıştım gibi hatırlıyorum. öncelikle neden bu kadar cok decline pressler yapıyorsun ? decline bench iyi bir egzersizdir ama bu denli uygulamak niye ? decline bastıysan 3 set peşinden ust gogus çalışması yapmalısın. madem onceliğin alt gogus bolgesi tamam decline başla programa. ama peşinden dips yapmak anlamsız. antrenmana dipslede başlamamanı tavsiye ederim ani ataklarda biraz sakatlıklara gebe bir egzersizdir o. decline başla peşinden ust gogus press yap(bazen dumbell bazende barla) peşinden flat dumbbell fly en sonda cable cross. ama sunu bilmelisin. konuyu biraz okudum. ve dikkatimi çeken şey '''senin supplementlerden yada ant. sistemlerinden sihirli değnek etkisi bekleyen biriymişsin gibi bi izlenim verdi bana.''' hareketin nasıl yapıldığı onemlidir. hareketlerin sırası pekte onemli deildir( marjinalliktende kaçın tabii :D). burada onemli olan sıkı ama kısa çalışmak - iyi beslenmek - yeteri kadar dinlenmek - en onemliside bu işi sevmek. başarısızlık yaşasan bile vazgeçmemek. sende bunları yaparsan eminim başarılı olacaksın. zaten steroid kullanmadığına gore gh dediğimiz hormonun nimetlerinden yararlanmak adına forumda ghla ilgili makale ve acıklamaları arastır. gh ta en onemli şey kan şekerini dalgalandırmamaktır (ant sonrası hariç). bu cok onemli kuralı uygulayabilirsen emin ol kendi sınırlarının izin verdiği noktaya kadar gelişmen de sana yardımcı olacaktır.

7. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    ya kadar decline decline yapmamın sebebi göğüslerim üstleri sertleşti içleride doluyor yavaş yavaş ama alt taraflar özelliklede sağ göğüsümün sağ altı sol tarafında sol altı çok yumuşak yağlı yani birazcıkta o yüzden yapıyorum. dips'i ilk başta girmemin sebebi taze gücümü oraya veriyorum o yüzden yoksa zor bir hareket çıkaramayailirim diye ole yaptım.
    supplementlere aslında ilk başladığım zamanlar çok güveniyordum ama şuan sadece protein tozu ve performans arttırıcı kullanıcam( jack3d gibi) birde işte olursa vitamin alcam düşüncem yağlarımı atmak için keto diyeti yapmak. peki alt göğüs için örnek program vs yok nasıl halledebilirim onu ?

8. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    ??????????

Sayfayı Paylaş