Yemekteyiz programı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FleXoR tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Biraz önce kanalları gezerken takılı kaldım biraz izledikten sonra çok kızdım ve bu başlığı açtım. bu nasıl bir programdır insanlar aç gezerken nimeti beğenmemekte ne demek. gerçekten çok kızdım bu program kesinlikle yayından kalkmalı . dedi kodu var,çekememezlik var,arkadan konuşma var,terbiyesizlik var,aşşağılama var, ekmeği suyu beğenmeme var. eskiden mum ışığında aynı kaptan yiyenler şimdi yemek beğenmiyorlar

varya bunları o survivor daki adaya 1 ay atıcaksın bak o beğenmediği iğrendiği yemeği nasıl mumla arıyor. tr de bunca ypksul varken böyle programı koyanlarada şaşıyorum.

enya, salih61, danqer16 ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Aynen katılıyorum. Resmen nimetle alay ediyorlar. Memlekette bir deri bir kemik açlıktan ölmüş gazilerimizin haberlerini okuyoruz. Suç, bu programları izleyip reytinglerini yükselten izleyici kesiminde. Bizim insanlarımız hep böyleydi hep böyle kalmaya devam edecek. Tv ekranında ne kadar kavga var, gürültü var, dedikodu var, magazin var o kadar tv sahiplerine reyting var trilyonlar var. 1 kişinin 2 kişinin izlememesi bir şeyi ne yazık ki değiştirmiyor. Güzel ülkemin insanları; yemekteyiz, içmekteyiz gibi programlarla uyutuluyor...

Akay, Setenay, Kurt_Coban ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Ben o kadar sinir oluyorum ki nimetle alay ediyorlar birde kendilerini çok bişey sanıyorlar sürekli arkadan konuşup duruyolar kendi kafalarına göre sanki hepsini seçmece getiriyorlar ben böyle insan görmedim ya ne kadar ******** haysiyetsizler böyle düşündükçe deli oluyorum.Hele bazı bayanlar çıkıyor arada bi kanalları geçerken denk geliyor, öyle havalalılar ki havalarından geçilmiyo.Aç bırakıcan bunları aç o zaman görürüm bunları.bu programı yapanda suçlu bence millet dışarda aç bunlar abudik gubidik yemeklere bi çatal alıp bırakıyolar yok o öyle olmuş bu böyle olmuş, neler buluyorlar kafalarından bir duysanız delirmemek elde değil..

Setenay bunu beğendi.
  4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Eeee tabıkı seçmece onlar..
    Arada denk gelınce goruyorum yapımcıları kutlamak lazım daha hıc yanlıs secım (normal adam secmek) yapmadılar..duh

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yemeğin lezzeti eleştirilebilir ona bişey demem..sonuçta yarışma..
    ama sanki hergün evinde portakallı ördek yiyormuş gibi ben onu yemiyorum ben bunu yemiyorum demelerine uyuzum..

hatta bi keresinde bi teyzemiz ben sebze sevmem demişti ki bunu da diyen hali vakti pek yerinde olmayan biri..

yaa tabiatta zaten et var sebzer var başka ne var..sebze yemezsen geriye et kaldı..hep et mi yiyorsun evinde..?

Savaşcı, Setenay ve FleXoR bunu beğendi.
  6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kesinlikle haklısın ortak zaten yapılan tüm araştırmalarda aynısını söylüyor insanlar et obur değil otobur diyor . etede ihtiyacımız var fakat biz otoburuz

7. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Türk örf, adet, gelenek ve görenekleriyle hiçbir şekilde bağdaşmayan, Türk Kültürünü hiçbir şekilde yansıtmayan hatta tam tersine aşağılayan, bayan katılımcıların orasını burasını göstermek için birbirleriyle yarıştıkları, dedikodunun had safhada olduğu bir yarışma programı.

Ama asıl üzücü olan bu programın uzun süredir devam ediyor olması.

Açlıktan her yıl binlerce insanın öldüğü dünyamızda, "çok salçalı olmuş, baharatı az olmuş, senin mutfağın çok dağınık..." gibi eleştiriler gerçekten çok trajikomik.

Setenay bunu beğendi.
  8. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Denk geldiğinde benimde sinir katsayımı yükselten bir program. Bizim örf ve adetlerimizde asla ve asla misafirlikte önüne geleni eleştirme gibi bir şey yoktur. Boşuna dememiş atalarımız "misafir umduğunu değil bulduğunu yer" diye. Bu atasözü, bu programın baştan yanlış olduğunun kanıtı. Bizim kültürümüzde, inançlarımızda niğmeti beğenmeme diye bir şey yoktur. Katılımcılar ise baştan kokuyor bence. Kalitesizlik diz boyu. Lanet ediyorum. O önlerine gelen yemekleri beğenmeyenlerin açlıktan ölmelerini diliyorum. Çok ciddiyim.

Kesinlikle yayından kaldırılmalı. RTÜK, desteklediğim bir kurum değil ama bazende bu gibi programlara müdahale etmeli diye düşünüyorum.

Evlilik programlarıda bunun başka bir versiyonu. Onlarda bu yemek programları kadar kötü. TV izleyen biri değilim, bu gibi programlar yüzünden iyikide izlemiyorum diyorum.

Tekrar ediyorum. Bu programları büyük bir öfke ve iğretiyle karşılıyorum.

moloday, SSUO ve FleXoR bunu beğendi.
  9. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    yemekteyiz ve türevleri programlar şov programı,
    Bu tip programlardaki çoğu söylem ,eylem ve davranışlar oyun ,
    bir nevi insanlar orada sahte davranışlar yapmaktalar,
    programın formatı gereği ,
    İnsaların oradaki davranışlar gerçek hayatlarındaki sergilediği davranışlar değil,
    Daha doğrusu hepsi birer kurgu diyebiliriz aslında.
    televizyon dünyası çoğu tv programı kurgudan ibaret aslında
    oraya katılan insanları eleştirmekte pek doğru değil ,
    Bu tip programların yapımcılarını asıl eleştirmek gerekir,
    vatadaşın paraya ihtiyacı var bircogu da katılıyor veya katılmaya calısıyor çaresizce :(

Son düzenleme: 29 Mart 2010
    Kurt_Coban bunu beğendi.
  10. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    evet yanlış seçim yapmaktan ziyade yarışmacılara özel olarak rol yapmaları söyleniyordur tahminimce. ama suç o programları yapanlarda değil suç o programları izleyenlerde. keşke birisi çıkıp programla ve formatıyla dalga geçecek bir şeyler yapsa.

SSUO bunu beğendi.
  11. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Programın soyut formatının içeriği, oraya katılan insanların en son amaçları konumunda. ( Asıl amaç tabii ki saçmalık, kavga ve bu denklemin sonucu ''reyting'' ) Maalesef, asıl amaçladıkları olayda; zaten programın içindeki insanların ( Üzülerek söylemek zorundayım, bazıları benim için somut bir maddeden öteye geçemiyorlar. ) takındıkları hal,hareket ve davranışlar diye düşünüyorum.

Bu insanların, bu programa katılmasının diğer bir sebebi ise sözde yarışma programının içeriğinin şahıslara kendilerini bazı konularda reklam etme isteklerinden ötürü gelmekte. Örnek vermek gerekirse gördüğümüz üzere orada bulunan hiçbir insanın sözde yarışma sonunda verilen para ödülüne ihtiyaçları olmaması.( Zira hayatımda hiç 600 metre kare eve sahip bir insan tanıyamadım :) ) Tek amaç; evlerinin gereksiz reklamlarını yapma istekleri. Zaten o para ödülüne gerçekten ihtiyacı olan bir insan oraya katılıp, yarışma programının içeriği dahilinde kendini komik duruma düşürmez ve orada benim hergün güzel veya çirkin mecburen bıkmadan ve beğenerek 3 porsiyon yediğim Allah'ın pilavını 1 kaşık almadan ''beğenmedim'' saçmalıklarıyla reddetmez.

Benim ve birçok insanın gereksiz ve saçmalık kabul ettiği bu programın aktif ve gece-gündüz seri şeklinde devam etmesi de sadece o sözde yarışma programının içindeki insanların kalitesini değil, bizzat tüm halkınkini de bir nebze yansıtmakta. Umarım orada bu hal ve tavırlar içinde bulunan insanlar birgün beğenmedikleri güzelim tereyağlı ev yemeği pilavları mumla arar duruma gelirler. ( Biraz fakir edebiyatı gibi oldu ama durum bundan ibaret :) )

Mugen bunu beğendi.
  12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Artık yayıncı kuruluşlar da şaşırdı nerden reyting yaparız diye denemedikleri program türü yok. Orda ki yarışmacıları bende sevmiyorum zaten izlemiyorum bile bir iki kere rast geldim değiştirdim fakat böyle programları izleyenlerde de suç. Yani bu tür programlara reyting sağladıkca yayıncı ve yapımcı firmalara bir şey demeye de hakkımız olmuyor

13. xscorpionx

xscorpionx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cok sacma bi progrm olmakla kalmayip oraya gordugum kadariyla hep hali vakti yerinde , guzel pahali elbiseler giyen insanlar katiliyo bildigim kadariylada birinciye para odulu var , yarismacilari secen juriye sormak isterim turkiyede o kadar guzel yemek yapan ama hali vakti yerinde olmayan bazi zorluklarla yasayan teyzelerimiz ablalarimiz yada emekli abilerimiz amcalarimiz var iken ; neden hala israrla zenginleri seciyorlar paralarina para katipta pazar gunku poker masalarinda anlatmalari icin mi ? Bu konuyu daha once arkadaslarimlada tartistim bazilari hakli buldu bazilari cok anlamsiz bi konu oldugunu soylediler ama bence cok onemli bi konu ..

14. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Program tamamen kurgulu işliyor. Bu yüzden TV'da gördüklerinize inanmayın sözü de akla geliyor. Lakin buradaki insanlar halk içinden seçildiği için kurgu olduğunu çoğu insan da düşünmeden izliyor. Kurgu olsa da olmasa da ahlaksızca bir iş olduğu da ortada, bizim kültürümüz değil bu...

Haftada 40 ile 45 saat arası program için bir kamera, bir seslendirmeci kullanılıp ve sadece 20.000 TL ödül koyan bir program ne kadar kalitesiz olsa da kanal için fiyat/performans olarak üst seviyede bir program olması tercih sebepleri oluyor. Reyting sağlam olup reklamlar maksimum seviyede, gideri ise minumum. Kapitalizm işte, baş edilemeyen az ya da çok herkese bulaşmış bir virüs...

Şahsen bu kadar televizyon öğrencisi iş ararken böylesi programlarla onların da ekmeğinin önüne geçiliyor. Beğeni olayının dışında beni en rahatsız eden şey işin bu tarafıdır. Çok yazık...

Setenay ve FleXoR bunu beğendi.
  15. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen gün bir bölümüne denk geldim ve öyle bir beddua ettimki hem ordakilere hemde izleyenlere..Böyle birşeyin izlenmesi bile korkunç.

Kadının teki"ayyyy çekin şunu önümden iğreniyorum diyo".Bunu dediği şey son derece güzel yapılmış bir köfteydi.İnanamıyorum

FleXoR bunu beğendi.
  16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    tem stüdyolarında bir kaç öğrencim çalışmakta. (güvenlik,ışık,makyöz vs vs) anlattıklarını şuraya yazsam acundan tutunda hepsinden iğrenirsiniz. acun aynen şöyle dermiş ''burada tanrı benim ben gülün dediğimde güler ağlayın dediğimde ağlarsınız. şimdi biri gelip ayakkabılarımı silsin'' :( bidahamı tv programı seyretmek asla

burakula01 ve Kurt_Coban bunu beğendi.
  17. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İnsanlar insanlığını kaybedeli, sahteleşeli dünya çok daha fazla kirlendi

Bunlar hep bu durumun göstergeleri

18. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    İşin en iğrenç yanı tüm gün birisi emek veriyor hiç tanımadığı insanlara yemek yapmak için akşam misafirler geliyor sanki hepsi amerikan sosyetesi yok çatal bıçağın önünde olur mu ? yok su kadehte verilir mi? yok çorba tuzsuz olmuş at kardeşim tuz masada duruyor ama eleştirmek için eleştiri yapıyorlar bende nefret ediyorum o programdan ayrıca Acunda düne kadar tarzanca ingilizcesiyle plajlarda geziyordu avrupadan arakladığı varmısın yokmusun la yeteneksizler ordusu programlarıyla mı tanrı oldu ??? eğer kendini öyle zannediyorsa onunda patlaması yakındır.

FleXoR bunu beğendi.
  19. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bir diğer büyük yanılgı ise toplanan yardım kampanyalarıdır. Misal, ünlü isimlerin okul yaptırması hoş bir durumdur ama tüm masrafların vergiden düşeceğini bilmek de insanların hakkıdır. Esasında sadece verginin gideceği yeri seçmişlerdir. İşin reklam boyutunu ise hiç katmıyorum, o da yanına kar olandır. Hatta yapılan işlerde yapacak kişi de tanıdıksa devlet dolandırılabilinir dahi, ki bu da çokça olup ortaya çıkmıştır. Vakıfların çoğu da bu anlamda büyük bir tıraştır.

Samimi olarak yardım yapanlar vergi muafiyetinden vazgeçerse samimi olduklarını bilirim. Bir Atatürk gibi bir Hz.Ebubekir gibi tüm malından vazgeçebilen uç örnekler de değil günümüzde beklentim. Ancak günümüzde yardım yapan bu iyilik meleği gibi görünenler, en azından biraz daha ahlaklı olabilir. Ancak olmuyor, olamıyor. İnsanlar, ahlaktan bahsedeni ahlakçı sanıyor. Vakıflarda toplanan paraların ortalama yüzde 40'ın toplanana kaldığını insanlar bilmiyor. Ahlaksızlığa da kulp bulmak kolay oluyor. Daha okul klüplerinde hayata atılmadan bu işi yapmaya başlanıyor. Ne iş diye sorunca biz yemezsek hocalar yer oluyor cevap. Karşılığı cevabım ise birinin yemesine gerek yok, ihtiyaç sahiplerine gitsin o para oluyor ama olmuyor, olamıyor. Arkadaşından da insan uzaklaşıyor.

Bir ara organizasyonlarda yapılan maniplasyonları görüp bildiğim kadarıyla da detaylıca ele alıp yazabilirim de şuan ise daha da aklıma getirip iğrenmek istemiyorum.

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ''Bir ara organizasyonlarda yapılan maniplasyonları görüp bildiğim kadarıyla da detaylıca ele alıp yazabilirim de şuan ise daha da aklıma getirip iğrenmek istemiyorum.''

doğru söylemişsin en iyisi yazmamak zaten :)

Bu başlıkta yazacaklar için söylüyorum lütfen mesajlarımız sadece bu programa olan kızgınlığınız yada sempatiniz üzerine olsun. lütfen siyasi ve din işlerini karıştırmayalım.

Sayfayı Paylaş