Yemek Ve Gh Için En Uygun Zaman

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve atakan_irresistable tarafından 17 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    SAYGIDEĞER kardeşlerim öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür etmeyi kendime borç bilirm böyle güzel bir ortamda bilgilerimizi paylaşıp doğru bildiğimiz yanlışları anlamak için kendimize zemin hazırlamış olmaktayız.

ben bundan 1400 sene öncesi peygamber efendimiz s.a.v.

Akşam yemeğini bırakmayın, bir avuç hurma ile de olsa akşamı yiyin. Çünkü akşamın terki insanı erken ihtiyarlatır

sözünden yola çıkmak istemekteyim kanımca bu cümlenin manası ne olabilir ayrı ayrı yorumlarınız beklemekteyim.

benim araştırmalarım diğer hadislerede dayanarak resulü ekrem efendimizin gh homonunda haberdar olduğudur. bundan kastım güneşin batımıyla insanın gıda yı mutlak suretle almasını ve yatsıya kadar olan süre zarfında sindirileceği varsayılır.

siz değerli arkadaşlarımın yorumları farklıda olabilir beklerim saygılar.

Pinky bunu beğendi.
  2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kusura bakma ama bu ve dün acmış oldugun başlıkla rhiç açıklayıcı değil...ne anlatmaya çalışıyorsun gerçekten?...yani peygamber efendimizden başladın, bende birşey zannettim, ama ne?...dedi acaba hurmadan mı bahsedecek? o da değil...neyi kastediyorsun?...yazıların cok acıklayıcı değil, üzgünüm...

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hadi akşam yemegnden bahsedyorun diyelim...akşam yemegiyle ilgili ne söylenmesini bekliyorsun?????...yani nedir olay?

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sayın d wolf kardeşim size saygı duyuyorum 42 mesajınıza 54 defa teşekkür edilmiş gerçekten çok faydalı bir insansınız. boş değilsiniz kesinlikle burdan onu çıkarıyorum. demek istediğim akşam yemeğinin terk edilmemesidir. bunun gh hormonuyla etkisini çağrıştırmaya çalışmaktayım. aksi düşünen varsa yorumlarını beklemekte olduğumu dile getirdim belki yukarıda tam anlatammamış olabilirm. sizden ayrıca özür dilerim. sonuçta bu bir hadis ve burdan başka birçok fayda çıkarabiliriz. benimkisi bir tahmin çünkü peygamberimiz kendi hevasından konuşmaz.

5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    estagfrullah, özür dilenecek birşey yok, sadece daha net bir yazı olmasını daha güzel olurdu...
    akşam yemekleri elbette es geçilmemeli, o da bir ögün sonucta...ama o ögünü nasıl geçireceginden bahsediyorsan, orasını zaten klasik bir şekilde herkes biliyor...yani, pro-carbo(karbo cok fazla olmayacak şekilde) alımı yapılıyor zaten...ama hurma demişken,...hurmada 16 tane elementin yüksek degerlerde bulundugunu biliyorum..hatta sadece su ve hurmayla insan 10 yıla kadar yaşayabilirmiş, uzmanların dedigine göre...

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu konuda sizlere katılıyorum çünkü peygamberimiz yeri gelir 3 ay boyunca sadece su ve hurma yerlermiş dediğiniz çok doğru d.wolf. ve içinde yüksek mineraller bulundurmaktadır. fakat cümleyi yanlış anlamışsınız sanırım buradaki hurmadan kasıt bu bi avuç leblebide olabilir yeterki ye denmektedir ve yenmemesi durumunda karşılaşılan zararın erken yaşlanma olduğu söyleniyor. bunun nedeni hücrenin gereksinimi olan minerallerin ve besinler için enuygun olan zaman dilimin ve gh arttırma durumunun bu saatler olduğunu çıkarıkmasıdır. saygıdeğer d.wolf

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlık beslenme bölümüne taşınmıştır

Sayfayı Paylaş