Yemek Sonrası Mide Şişliği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve burakktkc tarafından 8 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. burakktkc

burakktkc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba çok aşırı kilolu olmamama rağmen az yemek yesem bile midem hemen şişiyor özellikle karnımı kasınca kaslarla beraber çok belli duruyor. Bunu nasıl önleyebilirim acaba zamanla sağlıklı beslenme ile geçer mi ?

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Sağlıklı beslen. Gluten içeren besinlerden uzak dur. Daha doğrusu genetiği bozulmuş olan herşeyden uzak dur. Paket ürünlerden uzak dur. Yemekleri çok çiğne ve bol sebze ve az miktarda da sirke tüket. Yatmaya 5-6 saat kala yemek yemeyi bırak. Bazı bitki çaylarını tüketebilirsin. Yemekten yarım saat önce su içmeyi bırak. Yemekle beraber şu içme. Yemekten sonra 2 saat geçmeden su içme. Karışık yemeklerden uzak dur. Bunları yaparsan kısa sürede düzeldiğini göreceksin. Sonrasında kendine göre normal rutinlerine dönebilirsin. Fakat sonra yeniden baş gösterirse buna çok uzun süre devam etmen gerekli demektir. Spor vb ne aktivite yaparsan yap "böyle acaba hedefime ulaşamaz mıyım" diye düşünme. Çünkü zaten doğal besinlerde daha fazla protein, mineraller ve vitaminler bulunur. Öyle ki doğal birçok besinde kendisini sindirtecek veya yardımcı olacak enzimler de bulunur. Ve en önemlisi bunları yapsan da bir süre daha az yiyince tıkanabilirsin. Şişme vb. O yüzden ilk hedefin o miktar yemekten en fazla faydayı sağlamak ve gerçek anlamda da doymak. Sana tavsiyem kesinlikle karabuğday al. Bir öğünün mutlaka sadece karabuğday olsun. Yapımı kolaydır. Su ve tuz koyup haşlamaya bırakacaksın. Ölçü miktarı da bir avuç. Neden karabuğday? Çünkü genetiği bozulmamıştır. Proteinlerinin emilimi yüksektir. Aminoasit profili iyidir. Bol vitamin ve mineral bulundurur. Şişkinlik veren zararlı bakteriler ve mantarlar ile karşılaştığı asitler sebebiyle mayalanarak savaşır ve sayılarını azaltır. Sağlıcakla.

Ömer Alken ve burakktkc bunu beğendi.
  3. burakktkc

burakktkc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle teşekkür ederim zaten bu söylediklerinin çoğunu günlük hayatta yapıyorum spor olsun elma sirkesidir falan ama bir tek bir şeyi yapmıyorum yemekten önce su içiyorum sen yemekten önce su içme dememişsin yemekten önce su içmenin çoğu kişi tarafından sağlıklı olduğunu duydum. sindirimi kolaylaştırıp çok aşırı yemek yemememizi sağlıyormuş senden ilk defa duydum yemekten önce su içmemeyi :)

4. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Sirke organik değilse işe yaramaz.
    Çünkü sadece zararlı bir asit demektir.
    Yemekten önce su içersek daha az yemek yersin bu doğru.
    Ama sindirime yardımcı falan değildir. Sağlıklı da değildir.
    Madem duyduklarin o yönde o zaman miden bu halde olmamalıydı. Doğru olsa zaten böyle bir durumdan muzdarip olmazdın.
    Doğal demek aldım pirinç yedim yumurta yedim demek değildir. Doğal demek yerli ve doğal pirinç yemektir. Kabukları bile duruyor olmalıdır. Marketten gelişigüzel koli koli yumurta değil, organik ve taze yumurta yemektir. Az ama öz. Aksi takdirde önündeki meyve dahi dalından geldi diye doğal anlamına gelmiyor. Doğal olsa kokusu mutfağı sarar zaten. Vs vs....

5. burakktkc

burakktkc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    çok doğru ama malesef günümüz şartları doğal yiyecek bulmak zor

6. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yemekten önce su içmek mide asidini seyrelticeği için sindirimi yavaşlatır.

burakktkc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş