yeşil çay içenler buraya

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gry666 tarafından 10 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Ata Aslan Yurtsever

Ata Aslan Yurtsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    Sallama yeşilçay çok mu kötü, ben devamlı içiyorum aktardan nasıl alınmalı ve içmeli

GSMOBİLE

2. MuhtarAga

MuhtarAga Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ben de yeşil çay tüketiyorum uzun zamandan beri. günde 2-3 bardak yeşil çay-ıhlamur-ada çayı'nı bir yapıp içiyorum(top şeklinde bir süzgeç gibi bir şeyin içine koyup üstüne sıcak su koyuyorum.).yeşil çay metabolizmayı hızlandırıyor diğerleri de boğaz enfeksiyonlarına karşı etkili olduğu için kullanıyorum.

3. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Ben yeşil çay değilde lipton 10 lu çay içiyorum içinde yeşil çay da varmış karışımda.Bir etkisi bağırsaklarımı rahatlattı ve afedersiniz WC olayı düzene girdi.

Ata Aslan Yurtsever bunu beğendi.
  4. ycgenc

ycgenc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Tattoo Artist
    Ben de günde ortalama 2-3 bardak içiyorum arkadaşlar.Kilo vermeye özellikle diyet uyguluyorsanız çok yardımcı.Ama naçizane önerim hazır olanların yerine aktardan doğal formda yeşil çay alıp onları demleyip içmenizdir.Tadı diğerlerinden biraz kötüdür evet ama demlenirken içine 1 dilim limon atarsanız çok daha iyi oluyor.Tavsiyem 2-3 dakika demlendirip çay yapraklarını süzmenizdir,daha fazla kalması tadını bozabiliyor.Afiyet olsun. =)

5. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    3 bardagin çok olduğunu düşünüyorum ve bildigim makul olaninin 2 bardak olduğu diyetisyenim söyledi sallamiyorum yani :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar şöyle bir durum var.Ben kendi tercih ettiğim firma olarak lüpton un sitesine girip yeşil çay kategorisine girdiğimde sade ve aromalı olarak 5 çeşit yeşil çay çeşiti var.Yeşil çay ın kullanma sebebi konu içinde fazlasıyla açıklanmış.Lakin içlerine katılan bitki aromaları kafa karıştırıcı.Malumunuzdur ki, her bitkinin kendine özgü etkileri vardır.Ama açıklama, her ne kadar aromalı olsa da yeşil çayın kullanım amacıyla alakalı olduğu yönünde.Ve hepimizin bildiği gibi firmalar gıda mühendisleri ile üretim yaparlar.Gel gelelim her ne kadar firmalar çeşitli bilimsel derecelerde üretim yapıp açıklamalar yapsalarda kullanım sonrası kişilerin tecrübeleri daha da önemlidir.Sizce, aromalı yeşil çaylarda aromalarından dolayı yeşil çayın özelliğini ve amacını bastıracak bir fark varmıdır?Bu konuda bahsettiğim aromalı yeşil çay ve sade yeşil çayı tecrübe etmiş kişilerden yorum almamız hepimiz için yararlı olacaktır kanısındayım.

7. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ben hayatımda bir kere yeşil çay içtim tadından dolayı bir daha içmedim.Ama burada yazanlardan sonra 3 gündür günde 2 öğün yeşil çay içiyorum.Lakin şöyle birşey var, yeşil çay içmeye başladığımın 2. gününden itibaren küçük tuvalete çıkma olayım 3 kat arttı.Yeşil çay içip böyle bir durumla karşılaşan var mı?Yeşil çayın böyle bir etkisi var mı?

8. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Arkadaşım yeşil çay metabolizmayı ve böbreklerin çalışmasını hızlandırır . Sen 3 kat demişsin nootmal bi durum benide öyle yani vr sen yrni içmeye basşadığın için vücudundaki toksinleri idrarla atıyosun dikkat edersen idrarın köpüklü olur biraz. O yüzden normal vr çokta iyi bi durum :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş