Yeşil Çay ve Kürler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xAtakan tarafından 18 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. xAtakan

xAtakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar Arkadaşlar,

Yeşil çayın kilo verme acısından yararlı olduğu söyleniyor deneyen veya bilgisi olan var mi ?

Yoğurt pulbiber limon Kürünün gece yatmadan 30 dakika önce yenmesi halinda 3 4 haftada 7 8 kilo vermemize yardımcı olacağı söyleniyor.

Ben zerdeçal yoğurt limon kuru yapmayı düşünüyorum zerdeçal karaciğerde yağlanmaya bibebir olduğu söyleniyor. Bendede karaciğerde yağlanma var. Önerir misiniz bilgi verir iseniz sevinirim. Teşekkürler...

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Aldığım antipsikotik ilaçlardan dolayı bende ciddi bir karaciğer yağlanması var. Buna endokronoloji doktorum tarafından önerilen: new life markasının 4 hepa ürünü. İçinde enginar özü, karahindiba özü gibi karaciğere iyi gelen besinler var. Bir de önerilen milk thistle ürünleri var. Devedikeni yani. Çeşitli markalarda var. Bana doktorum önce bunu önermişti sonra 4 hepayı.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2019 ---
    milk thistle değil ama 4 hepanın çok faydasını gördüm. Alt değerini 110 lardan 40 lara düşürdü.

Son düzenleme: 18 Haziran 2019
  3. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    termojenik etkiye sahiptir ancak kilo vermeni doğrudan etkileyebilecek bir şey değildir,yani bu ne demek metabolizmanı biraz daha hızlandırır buda dolaylı yoldan bir miktar daha kilo kaybetmene yardımcı olabilir ,zerdeçal iyi bir baharattır tüketebilirsin

4. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yemekle, içmekle kilo verilmez giren kalori harcadığından azsa verirsin ancak su atmana yardımcı olabilir.
    Tabi iş kalori bakıyorsa kötü besleneyim şeker yiyeyim diyebilirsin böyle bir düşüncen olmasın sağlıksız kaloriyle dolu bir beslenme ile doğman mümkün değil sürdüremezsin kilo versen bile yağlanabilirsin ve en önemlisi sağlığını kaybedersin.
    Bu tür kahve,yeşil çay,tarçın,acı biber elbette tüketilebilir metabolizma hızını azda olsa arttırabilir ama yok denecek kadar azdır.

5. xAtakan

xAtakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Zerdeçal aldım şimdi akşam yatmadan 30 dakika önce zerdecal yogurt limon karıştırıp yiyecegim.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2019 ---

Teşekkürler...

6. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    yeşil çay metabolizma hızlandırır, pul biber metabolizma hızlandırır sonuçta hızlanan metabolizma enerji harcar ama öyle aman aman değil yoğurt-süt diyettekilere yasaklı üründür deriyi kalınlaştırır, yağ vermen aldığın kalori ile harcadığın kalori ile alakalıdır, sadece pul biber yiyerek zayıflansaydı Maraş-urfa-antepte şişman adam bulamazdın :)

7. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar aslında ana fikri çok iyi belirtmişler.
    Ben yeşil çay, yoğurt ve kahve tüketip üstüne hayvan gibi spor yapıp kilo aldığımı bilirim.
    Çok kötü beslenip, hiç spor yapmayıp ama üstüne kilo verdiğimi bilirim.

Bu iş kalori işi. Ama en güzeli tabi ki, sağlıklı besinler ile kalori alımına dikkat ederek yağ yakmak. Yani öncelik sırasına göre kalorilerine, makrolarına ve sporuna ağırlık vermen daha iyi olur.

Yeşil çay,yoğurt vs..olsa da olur olmasa da..Bunların alternatifleri daima olur. Forumdaki diyetisyen arkadaşlar okurlarsa yardımcı olurlar.

Sayfayı Paylaş