Yatmadan once kac gr. casein?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve conanthebodybuilder tarafından 8 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. conanthebodybuilder

conanthebodybuilder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhana arkadaslar;

Casein bilindigi uzere 7-9 saat veya daha uzun surede sindirilebilen bir protein. Yatmadan once tercih ediliyor cunku sindirilme suresi bu sureyi kapsiyor. 30 gr casein 9 saatlik bir sure icin az mi sizce de? 50-60 gr casein alinirsa vucut hepsini kullanirmi? Yada yaglanma bobrek tasi gibi sorunlar cikarabilirmi?

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Kim sana yatmadan 50-60 gr kazein al dediyse ondan uzak dur, yatmadan 2-3 saat önce alman daha sağlıklı olacaktır ve 20-30 gr arası idealdir bunu lor peyniri veya direk protein shake şeklinde alabilirsin.

Bekci bunu beğendi.
  3. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    ben 200 gram lor yiyorum 18x18 36 gram protein ediyor

4. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yatmadan 2 saat önce 50 gr lor peyniri civarı ideal tabi kilo ve metabolizma değişikliği dikkate alınmalıdır...

5. RoCCo2407

RoCCo2407 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    ben yatağa girmeden 15-20 dk önce yiyorum loru 100 gr kadar çabuk uyuyamam genelde yedikten 1 saat sonra yatıyorum ortalama

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Arkadaslar hayati ve bu sporu kendiniz icin zorlastirmayin,yatmadan önce bikac kasik atin agziniza yada bi saat önce gidin yatin 10 olsun -15 olsun-20 olsun yeterki olsun yani yok sukadar bukadar gr diyerek hayati zorlastirmayin bu basit bir spordur,komplike yapmayin.

egemennn bunu beğendi.
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük protein ihtiyacın ne kadar eksik kalmışsa o kadar cazein, whey veya istediğin herhangi bir yiyeceği yiyebilirsin. Vücut kompozisyonu açısından fark eğer olursa çok küçük olacaktır, farketmezsin bile. Eğer günlük protein ihtiyacını karşıladıysan almana gerek yok. Önemli olan günlük kalori, protein ve yağ ihtiyacını karşılamış olman.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Haziran 2014 ---
    Ha evet, 50-60 gr kazeini kullanabilir vücut, wheyi de kullanabilir. 30 gr'dan fazla proteinin kullanılamayacağı yılların geyiği, gerçeklik payı yok.

conanthebodybuilder bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş