YARDIM! Tekrar nasil baslamali??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve manithaca tarafından 8 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. manithaca

manithaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    NewYork
    Selamlar,
    1,92 boyundayim ve 87 kiliyoum, araliklarla olmak uzere 1,5 yil kadar vucut gelistirme yaptim. Ortalama uzeri bir vucuda sahip oldum ve yine ortalama seviyede bilgiye sahibim bu konuda.

Yaklasik 1 yildir dogru duzgun calisamadim. Tekrar baslamak icin 3 gun salona gitmeyi dusunuyorum. Temel olarak gogus, sirt, omuz, biceps ve triceps agirlikli bor calisma istiyorum. Amacim hacim artirmak. Nasil bir program onerirsiniz arkadaslar?

Bir de konu kategorisinin disinda olacak ama whey protein alarak kilomu 95 civarina cikartmayi dusunuyorum. Optimum kullanacagim. Creatine'i eskiden kullanmistim ama tekrar kullanmayi dusunmuyorum, karaciger uzerindeki etkileri hala arastiriliyor demisti doktor bir arkadasim. Bir de multivitamin olarak ne onerirsiniz?

Biraz daginik bir soru oldu, ama ileri duzeyde bilgisi olan arkadaslar yol gosterebilirse sevinirim.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    siteye hosgeldin.bence önce basla ve eski formunu bir yakala derim.1 yıl uzun bir süre tekrar vucudunu adapte etmen biraz zaman alır.sonra beslenmeye yüklenerek hacim yaparsin ama dedigim gibi önce başla.

3. manithaca

manithaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    NewYork
    saydam sagol yanit icin...

aslinda basladim sayilir. 1, 2 haftadir 2-3 gun gidiyorum ve genel olarak butun kas gruplarini calistiriyorum. 2 hafta daha boyle devam edip sonra daha spesifik bir programa gececegim ama simdiye kadar hep kendi programimi kendim yaptim. Turkiyedeyken gittigim salonlarda acikcasi hocalara guvenememistim, bodyvuilding.com basta olmak uzere netten okuyup kendim program ciktarttim. Ama yanlis mi dogru mu yapiyorum bilemiyorum. Su an oyle bir sey dusunuyorum, fikrin ne olur?

1 gun gogus ve biceps... 1 gun sirt ve triceps... 1 gun de omuz ve kardio. Amacim gogus, kollar, omuz ve sirti hacimlendirmek ve arada da 1 gun yetersiz biliyorum ama kondisyon acisindan form tutmak.

Bir de whey protein olarak optimuma ne dersin? Su an Amerikadayim ve Turkiyedeyken hep fiyatlardan yakinirken burada hepsini goreceli olarak ucuz gorunce acikcasi sekerci dukkanindaki cocuk gibi oldum, ne alacagima karar veremiyorum.

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    neden bacak yok ? cogu kisi nedense bacagı ihmal edio ama cok buyuk yararları var aklıma gelenleri sıralıyım

1. daha cok hgh salgılarsınız bu da yag tutmanızı engeller buyumenızı kolaylastırır
    2. squat hareketi sayesinde gogus kafesiniz genisler bu da daha cok oksijen alısverisi demektir
    3. goruntu olarak avantaj saglar ust vucudunuz gelısmısken bacak calısmadıysanız daha onceden kotu bi goruntu olusur

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Aynı postu ben yazacaktım tam ;) Hepsi doğru.

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    hehe :)

7. manithaca

manithaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    NewYork
    Haklisiniz bacak konusunda... Ama minor bel fitigim var ve ne zaman bacak calissam agri yapiyor. Ust vucudu calisirsam boyle bir sorun olmuyor.

8. manithaca

manithaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    NewYork
    En azindan optimum whey protein ve multi vitamin markasi konusunda bir sey onerecek bir baba yigit yok mudur???

9. Massivend

Massivend Guest

optimum u onermiyorum, alabilirsen prolab ve iss research derim, benim fikrim. vitamine gelince time released olan bir tane bul, supraydn falan bu isle ugrasanlar icin degil.

10. manithaca

manithaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    NewYork
    Optimum'u nicin onermiyorsun? bodybuilding.com da acayip methediyorlar, gerci ayni zamanda satis yaptiklari icin her dediklerine inanasim gelmiyor.

Vitamin olarak supradyn ve turevlerine bakmiyorum bile zaten. Solgar vitamin konusunda spesifik olarak cok iddiali bir firma oldugu icin onun vm-75'i ile universinal'in multivitamin'i arasinda kararsizim...

11. manithaca

manithaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    NewYork
    Arkadaslar bilen birileri 2 satir yorum yazsin lutfen... En azindan su whey proteini ve mv'yi en kisa surede almak istiyorum...

12. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara

dostum, solgarin mv si cok iyi bence bende onu kullaniorum,iceriindeki deerler mükemmel,one a day filan su gibi kalior yainda,mesela en basitinden 75 mg b6 vitamini ihtiva ediyor.b complex vitaminlerinde bile bu deger yok .anliacan siddetle tavsiye edrim..whey e gelincede ,bence once iceriklerine bak(aminoasit profili) hangisi daha ekonomik gelirse onu al derim.. calismalarinda basarilar diliorum..

13. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    MV icin ''GNC Ironman Multivitamin''

14. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    optimumun wheyleri en iyi wheylerden...mesela pro complex çok iyi...ama bulmak zor...diğer whey netteki türk alışveriş sitelerinden bulunabiliyor...multivitamine gelince...GNC ultra mega ya da ultra mega gold güzel...

15. manithaca

manithaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    NewYork
    Tesekkurler arkadaslar... Amerikada oldugum icin marka ya da urun bulamamak gibi bir sorunum olmuyor zaten. Herkese iyi calismalar.

16. Massivend

Massivend Guest

madem U.S de yasiyorsun ve istedigin urune ulasabiliyorsun, o zaman Nature's best in Isopure sini oneririm, whey isolate dir, ON un whey ine ve diger wheylere gore daha pahali gelebilir ama o wheyler concentrate tir. isopure is isolate dir. multivitamine gelince ISS Research in Super vitamin pak i var, tam bu isi yapanlar icin yapilmis bir vit.
    GNC kesinlikle tavsiye etmiyor, fason yapan bir firma. sadece paketleme yapip urunun uzerine adini koyuyor.

17. manithaca

manithaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    NewYork
    Tesekkurler...

Sayfayı Paylaş