YARDIM İSTİYORUM LÜTFEN BAKAR MISINIZ ? (SUPPLAMENT)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mert.355 tarafından 26 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mert.355

mert.355 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora 1 sene aktif devam ettim ve hiç bir ek besin (supplement) kullanmadım.4-5 Aylık bir süredir ara vermek zorunda kaldım ve 1 hafta içinde tekrar başlıyacağım.Bu sefer başladığımda supplement desteği almak istiyorum çünkü öğrenciyim ve yeterli besini alamıyorum.Ama hiç supplement kullanmadıgım için ve 5 aylık ara verdiğim için spora başladıktan ne süre sonra supplement kullanmaya başlamalıyım ? Başladıktan 1-2 hafta sonra başlasam ne zararını görürüm ?

Kullanıcağım Supplamentler ( BigJoy Big Whey Protein içinde 24 gr protein 8 gr bcaa 4 gr glutamin var + big joy creatin)

2. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç bir sorun olmaz.Supplement alana kadar beslenmene dikkate et biraz daha.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mert.355 bunu beğendi.
  3. mert.355

mert.355 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ara verdikten sonra beslenmeyi tamamen saldım ve kilo verdim. 70 den 65 - 64 lere kadar geriledim ve güzel bir bulk yapmak istiyorum sizce aldığım supplement içeriği yeterli midir ilk defa kullanan biri için ?

4. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle şunu unutmamak lazim.Beslenmeyi iyi ayarlamazsan ne kullanirsan kullam supplametnlerin bir faydasi olmaz.Adı üstünde takviye demişler.Beslenmene ekstra dan takviye etmen için kullanilan ürünler.Beslenmeni ayarlarsan seçtiğin supplementler yeterli

mert.355 bunu beğendi.
  5. mert.355

mert.355 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beslenme için bir program önerebilir misiniz veya günlük olarak genel bir ortalama ne yemeliyim ?

6. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük bazal metabolizmani hesaplaman lazim.Ona göre günlük alman gereken kaloriyi hesaplayip makrolarini çıkarmalısin.Örnek verecek olursak günlük %50karbonhidrat agirlikli %20 protein %30yaglardan beslenenilirsin.Ama dediğim gibi ilk önce bazal metabolizma hizini bulman gerekiyor.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Arama Kelimeleri : supplement, ek besin

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Yukarıdaki arama kelimelerini ya da aklınızdaki konuyu arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş