Yardımcı olur musunuz ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ZarZor tarafından 7 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ZarZor

ZarZor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlk olarak vücut tipimi öğrenmek istiyorum ama internet üzerinden testler yaptığımda 1 inde ektomorf 1 inde mezemorf çıkıyorum. .

Boyum 1.74 yaşım 25 ve kilom 67 - 70 arası gelip gidiyor . Ne çok cilizim nede yapılıyım böyle orta halli diyelim. Baş parmağım ve orta parmagim ile bileğimi kavradığımda parlaklarımın uçları tam deyiyor. Onun dışında omuzlarım biraz geniş normalinden.
    Onun dışında bir kaç defa başlayıp bırakmak zorunda kalmıştım arkadaşlarımdan daha çabuk yoruluyorum.
    şimdiden teşekkür ederim .

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    43
    Abim şuraya bir belden yukarı çıplak foto atsana millet baksın ona göre yorum yapsın :)

3. ZarZor

ZarZor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani şuanda çalışıyorum fotoğraf cekilemem de eskilerden bitane buldum inşallah ise yarar yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
    IMG_20190207_130611.png

4. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    43
    sen neden taktın vücut yapına, vücut yapın bayağı güzel sağlam spor ile adam olur bu vücut öyle ne yaparsan yap gitmeyen göbek yağında yok abartılı :)

5. ZarZor

ZarZor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam antrenmanları bilinçli olarak yapmazsan bir işe yaramazmis. Yani vücut şekillerine göre antrenman ve beslenme programı hazırlamayı düşünüyorum ama gel görelim hiç kimse yardımcı olmadı bu konuda

6. XperiaUser

XperiaUser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yanlış yönlendirme yapmak gibi olmasın ama vücut tipin şudur budur diye çok takılmadan normal olarak başlangıç yap bence. Örneğin ben üniversiteye gittiğim yıllarda çubuk kraker gibiydim :)) 55 kg civarlarındaydım. Boyum da 178civarı idi .Şu an kilo 70 oldu (boy 180) ve o zamanki halimden eser yok diyebilirim. Yani o yıllarda ektomorf görüntüsü vardı. Ama şu an çok farklı .Düzenli sporla beraber değişiyor. Bi kaç ay geçsin fotoğraf ekleyeceğim

ZarZor bunu beğendi.
  7. ZarZor

ZarZor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hani darısı bana reis ne demişler azimle işeyen mermeri delermis

8. ZarZor

ZarZor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  9. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Vücudun ektomofr mu endomorf mu olduğu spor dan sonra değiştiğini sanmıyorum. Çünkü Bilgehan koç hoca gibi dev bir adam bile ben ektomorf um dedi. Bu daha çok kemik yapısıyla ilgili. Ben de 108 kiloyum ama ektomorf um diyorum; kemiklerim ince.

10. XperiaUser

XperiaUser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yanlış yönlendirme olmasın demiştim başta :) dediğiniz doğru olabilir ben de bilgilenmek istiyorum zaten bu konuda. Ben sadece kendimden örnek vermiştim :) (tekrar belirteyim yanlış yönlendirme bilgi vermek gibi olmasın)

11. misili

misili Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1

12. R0M

R0M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hayatımda vücut tipleri kadar saçma bi sınıflandırma görmedim. Mezomorf olan adam yata yata kaslı oluyor sanki. Veya sana bu vücutla mezomorfsun deseler ne yapıcaksın farklı olarak? Önemli olan antrenman ve beslenmek gayet basit. Takılma vücut tipine falan.

13. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    43
    aslında önemli. aslında her vücut şeklini geçtim herkesin kas yapısı farklı olduğundan ona göre antrenman biçimi de değişir. geçen sene bir salona gitmiştim bakıp fiyat almaya adama program spordum al bak bunu yapacaz dedi. ben de terk ettim orayı. hatta başka bir olay anlatayım bundan bir kaç sene önce bir salonda spora başladım 1 hafta alıştırma sürecinden sonra bana bir program verdiler ve o program aylarca hiç bir işime yaramadı. sonra hoca değişti adam vücut tipime baktı öğrendik mezamorf çıktım sonra bir program yazdı bana kısa sürede harika sonuçlar aldım. yani vücut tipi önemsiz diye bir şey yok.

14. R0M

R0M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Neye göre mezomorf çıktın onu merak ediyorum? Zaten herkes mezomorf sorsak djdjkd. Programlar hareketler hemen hemen aynı oluyor zaten

15. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    43
    internetten araştırdığımda ve çevremdeki bir spor hekimine sorduğumda mezamorf olduğunu ortaya çıktı. mesela çabuk yağlanma ama yağı çabuk yakma, çabuk kaslanma, ince kol bilekleri köşeli gövde, omuzlar bel kemiğiyle aynı ölçüde vs. ama emin ol vücut tipimi bilmediğim içi 5 ayım boşa gitti zamanında diyebilirim.

16. R0M

R0M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Fotoğraf var mı senin?

17. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    43
    yok fotoğraf paylaşmıyorum.

18. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    43
    ben bundan seneler öncesinden yani 2015 senesinden bahsediyorum. bir senedir spor yapmıyorum. ama emin ol vücut yapısı beslenme, uyku ve hayat kalitesi kadar önemli.

Sayfayı Paylaş