Yardımcı olur musunuz rica etsem ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Solitude.96 tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Solitude.96

Solitude.96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle merhaba,ben aralıklar ile fitness ile uğraştım.Ve artık düzenli bir program çerçevesi içinde ilerletmek istiyorum kendimi.Bunun için bana uygun bir program önerebilir misiniz?Ben sol ayağımın diz altından protez kullanıyorum böyle bir engelim var ama benim için bu engel,engel değil sadece bilgilendirmek istedim program düzenleme konusu için.
    Yaşım:17
    Boyum:1.58
    Kilom:46
    Program içeriğini şöyle istiyorum olursa tabii ki;hem kilo almak istiyorum hem de boyumu uzatmak istiyorum.Herhangi bir kilo aldırıcı,protein tozu vb. şeyler kullanmak istemiyorum,doğal yollar ile yapmak istiyorum bunu.Çünkü yaşıtlarıma göre ve çevreme göre oldukça küçük gösteriyorum ve de bu bende özgüven eksikliği sağlıyor üstüne engelim olunca ister istemez sorun yaratıyorum kendi kafamda.Ve vereceğiniz program için 6 günümü ayırabilirim,pazar hariç sadece.Benim için uygun olup önerebileceğiniz program var mı ?
    Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    tebrik ederim kardeşim. çok gençsin ve sporla ilgilisin.sağlığını düşünüyorsun. ben senin yaşlardayken sıgara içip önüme ne gelirse yiyip şişenlerdendim. sitede bilgisine tecrübesine güvendiğim çok sayıda uzman var. umarım senin bu azmini takdir edip vakit ayırarak sana porgram çıkaracak kimseler vardır. senin gibi azimli insanları görünce saatlerimi verip destek olmak isterim ama, inan ben de bu konularda cahilim :)

3. Solitude.96

Solitude.96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Olsun yine de teşekkür ederim,kendimi geliştirmek istiyorum her konuda.Bir çok örnek var çevremizde basit engeller için hayata küsen ama faydası yok.Onun için tutunup hayata her konudan gelişmek istiyorum ben,tekrardan teşekkürler hayırlı akşamlar. :)

Yaver27 bunu beğendi.
  4. Solitude.96

Solitude.96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Cevap yok mu ? :/

5. naklow12

naklow12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam dostum, bacak protezin olduğunu duydum. Bu da halter ve dumbell'da sorun yaşamana sebep oluyor olabilir. Bu nedenle bunlar yerine sana barfiksi önerebilirim. Koridora koyacağın bir barfiks ile, karın, kanat, omuz, sırt, biceps, triceps, trapes komple çalıştırabilirsin. Buna kendi ağırlığınla çalışmak deniyor. Eğer henüz barfikse asılamam diyorsan en basitinden şınavla başlamalısın. Bak sana bir video göstereyim:

Gördüğün gibi genelde kollarla asılmalı spor aletleri kullanmış arkadaş. Sanırsam iki bacağı birden protez videodaki şahsın.

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    sandalyeye oturmak suretiyle bir çok dambıl hareketi yapılabilir. ki zaten biz de bir çok hareketi oturarak ya da yatarak yapıyoruz. mesela pazu hareketleri oturarak yapılabilir, omuz yana açma, press, arkaya açma hareketleri oturarak yapılır, arka kol hareketleri oturarak ya da yatarak yapılır, göğüs hareketleri yatarak yapılır. üzerine bir de barfiks ekledin mi, pek bir eksik kalmıyor.

7. Solitude.96

Solitude.96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle teşekkür ediyorum ilginiz için,fakat herhangi bir engeli olmuyor protezimin bana çünkü engel olarak görmüyorum.Sadece ameliyat olduğum için kullanmakta zorluk yaşıyorum fakat dediğiniz gibi barfiks yapabilirim.Dumbell ile protez ayağımda yokken dahi çalışabiliyorum,herhangi bir sorun olmuyor benim için.Benim amacım biraz boyumun uzaması ve bunun beraberinde kilo almak.Vücudumun tamamen fit bir hal almasını ve protezi kullandığım sol bacağımın baldırını biraz gelişme olmasını istiyorum ki daha rahat kullanabileyim bacağımı.Bunların yanı sıra benim sorunum boy bunun için herhangi bir çalışma önerebilir misin benim için,çok kısa hissediyorum boyumu ve oldukça zayıfım ve de protezimin olması beni özgüven kaybına sürüklüyor.Buna göre belirli bir çalışma programı sunabilir misiniz rica etsem ?
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2014 ---
    Protezim takılı değilken dahi ayakta yapabiliyorum dumbell ile olan çoğu hareketi herhangi bir engel olmuyor.Ama amacım boyumun uzaması onun için çabalıyorum.Dumbell kullanmaktan ziyade asılıp çalışmak istiyorum ki belki boyuma faydası olur.Antrenman olarak zorlanmıyorum fakat hareketlerde çalışabiliyorum oturmadan da.

8. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Oncelikle protezli bacagının baldırını genişletmekten bahsetmissin engel olmuyor bana demişsin ancak bacak çalışırken dikkatli olmalisin hangi hareketleri yapabilirsin bir incele gerekirse doktoruna da sor üst vücut için hic bir sorun teskil edeceğini sanmıyorum 1 ay boyunca alışma veya diger adiyla başlangıç programını uygula kaslarin spora ısınsın boy uzaması için yapabilecegin cok sey olmayabilir ancak vücudunu sekle sokup kilo alabilirsin sağlıklı karbonhidratlar Tüket protein tuketimini arttır ve unutma sağlıklı yağları kullan zeytinyağı gibi. 1 ay geçtikten sonra yavas yavas ağırlık arttırmaya bak 10 u geçmesin tekrar sayın 8 10 arası iyi olacaktır bilgili hocalarımizin hazirladigi programlar var onlari da incelemeni tavsiye ederim gerçekten çok tebrik ediyorum seni inandıktan sonra ulaşamayacağın şey yok sadece güven kendine yap sporunu bir sure sonra burada kendi hikayeni yazıp diger insanlara motivasyon kaynağı olabilirsin ;)

9. Solitude.96

Solitude.96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Teşekkür ederim öncelikle ilginiz için.Bacak çalışırken tüm hareketleri yapamıyorum engelliyor fakat bir kaç hareket engel yaratmıyor onlar ile devam ediyorum öyle olunca.Spor ile haşır neşir olduğum için kaslarım çok sık ısınıyor ki zaten sık sık açma germe hareketleri yaparım.Beslenmem pek düzenli olduğu söylenemez fakat belirli bir program çerçevesinde ilerlediğim zaman beslenmem de düzeliyor.Boyumun kısalığı etkiliyor dediğim gibi en azından 1.70'ye yakın olmak istiyorum,bu yüzden tekrar halter kullanmak istemiyorum daha çok asılarak çalışmak istiyorum.Normalde sınırları zorlamayı severim,tekrarımı 25x6 yaptığım ve hatta 35x7 yaptığım oluyordu.Ama zamanım pek yok ve ameliyatım yeni olduğu için zorlamak istemiyorum az set ve tekrar sayıları ile sert basmak istiyorum.Yeni tavsiyenizi değerlendireceğim,tabii ki inandıktan sonra Allah'ın izniyle başaramayacağımız hiçbir iş yoktur diye düşünüyorum.İnşallah başkalarını da spora motivasyon edebilirim.

10. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Benimde yaşım 16 boy konusunda genelde 14 15den sonra boyumuz yavaşlıyor ama aslında hala uzuyor mesela geçen ölçtüm 2 cm uzamışım tavsiyem bol bol barfiks çekmen ve zıplaman barfiks üst vücudu zıplaman ise alt vücudu esnetir beslenme konusunda bol bol süt yumurta tüket ;)

11. Solitude.96

Solitude.96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Teşekkür ediyorum ilgin için.Yumurta ve süt tüketiyorum hergün,gerçekten işe yarıyor mu peki zıplamak boy için ?

12. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bence işe yarıyor ama tabi sabırlı olmak gerek bide söylemeyi unuttum hızlı koşmakta yararlı düzenli yapıldığında faydası görülür birde antrenmanı yüksek seviyede bitirmek yerine antrenmanın sonunda esnetme hereketleirni yapmanı öneriririm ellerini yere değdirmek vs gibi ben yararını görüyorum

13. Solitude.96

Solitude.96 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Peki teşekkür ederim denerim bende,inşallah faydası olur.

Sayfayı Paylaş