yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Berat54 tarafından 26 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Berat54

Berat54 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba abilerim,ben 17 yasında 1.75 boylu 65 kilo biriydim (normal kilo) 2 sene evvel şiddetli spor yaptım ve 52 kiloya kadar bilinçsiz bir sekilde düştüm coğu kasım eridi haliyle,yaptıgım spor haftada 6 gün mma antremanı(2-4 saat arası) ,4 gün yuzme (her seferinde 1.5km),4 gun fitness yaptım yani gün içinde nasıl sıgdırdın diye sormayın bir şekilde oluyor. bu sporları yüzme hariç 5 ay yaptım ve geçen sene sporu bırakmam gerekti sınava hazırlık için.gecen seneden itibaren 4 kilo aldım ve 56 oldum.şimdi asıl soruma gelirsek ben eski erimiş kaslarımı kalıcı olarak geri alabilirmiyim ? hani her insanda bulunan bir kas kütlesi olur ya spor yapmasada o kas kütlesi hep olur işte o kas kütlesini kazabilirmiyim ?
    diğer bir sorum ise bir ilaç kullanmaya basladım ve yan etki olarak iştah kesiyor ilaç kahvaltıdan sonra içiyorum eğer saate bakıp yemem gerektigini anlamasam ertesi güne kadar birşey yiyemem.midem sürekli sanki 1 kilo cıkolata yemiş gibi.sürekli o yuzden yemek yiyemiyorum.neler yapmalıyım ?

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ilacın adı ne bilmiyorum. iştah kesme gibi bir şey yapıyorsa yan etki yapıyor olabilir. doktoruna danışman gerekir. kas kilosu inşası yapman için de gerçekten sağlam bir şekilde iyi bir diyet yapman gerekir. yemeden olmaz. bugün iştahım yok yemeyeceğim dersen olmaz o iş. sen bilinçsiz bir şekilde aklına eseni yaparak overtraining olmuşsun. altyapı bozulduktan sonra hiç yemek yemiyorsan o iş olmaz. ilaç yan etkisi yaşıyorsan doktora danışman gerekli.

3. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Protein shake falan yaparak kolayca kalori alabilirsin veya gainer diyeceğim ama anlayan kişilerde tavsiye edermi bilmem.

Sayfayı Paylaş