Yardıma ihtiyacım var.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mrlatte59 tarafından 17 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mrlatte59

mrlatte59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hepinize merhaba arkadaşlar.Bende bu spora sizler gibi katıldım.3.Haftanın içerisindeyim.Başlarken ölçümde boy 187 kilo 65 çıktı şimdi kilom 70 3 haftada tam 5 kg aldım, düzenli beslenme ve sporla bu arada yaşım 17.Ayriyetten sigara kullanıyordum onuda bıraktım bu süre zarfı içinde.Sizlere sorum şu:
    Protein tozu mu yoksa Gainer mı almalıyım bu sporda ilerleyen bir kaç arkadaşım var ve ileri seviyedeler.Bana yeni başlayan biri için protein alımının çok önemli olduğunu söylediler ve bunla birlikte protein tozu almam gerektiğini söylediler.Ben 77 78 kg'lara çıkıp şuanki zayıf halimden cıkmak istiyorum tabiki yağlanmadan.
    Sizler bana neler önerirsiniz?Görüşleriniz için teşekkür ederim..
    Bu arada yeni başlarken kolum 30 cmdi 3 haftada bunu 1 cm arttırmışım şuan 31 bu gelişme sizce nasıl?

İyi Forumlar

2. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    İkisini de alma türkün gaineri tahin pekmezdir. Beslen çalış dinlen vücudun zaten kolay cevap veriuor

3. mrlatte59

mrlatte59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Görüşün için tşk ederim

4. Gokhan5341

Gokhan5341 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gainer tüm görüşlerdeki gibi para kaybı hocam gainer yiceğime cicibebe yer biraz kardio yaparım yanı o kadar para verilmesine gerek olmayan bir şey çok işhtahssız harbi yiyemeyen arkadaşlar için sözüm ayrı ama cidden hiç hiç yiyemeyen arkadaşlar için bence proteintozu kullan

5. pertcoin

pertcoin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İyi çalışmalar. Biraz araştırma yapmışsındır kilo almak için kalori alımını hesaplamalısın. Karbonhidrat alımın biraz fazla olmalı. Proteinde önemli tabiki ancak önce karbonhidrat alımın önemli kilo alabilmen için.

Bana sorarsan gainer şu an senin için daha önemli ancak eğer yediklerin sana yetiyorsa kilo alabiliyorsan ikisinede ihtiyacın yok. Ama yediklerim bana yetmiyor kalori açığım var tamamlayamıylrum diyorsan gainer alabilirsin ilerleyen süreçte.

Benimde şu anki sıkıntım 178 65 kiloyum kilo almam lazım bu gün sabahtan bu yana kalorilerimi hesapladım olmuyor 2000 kalori zor aldım karbo ağırlıklı beslendim. Bunu gainersız çözmeye çalışıcam kendimce ama eğer olmazsa mecburen bi gainer takviyesi alıcam.

Diğer arkadaşlar yorumlarınıza açığım bana tavsiyeniz varsa mutlu olurum. Yazdığım yorum hakkında da hatalı gördüğünüz bi nokta varsa uyarırsanız sevinirim.

6. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Gainer 10 servis 250tl bence para yetiştirmek zor

7. Noname03

Noname03 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Günlük alınması gereken kaloriyi tamamlayamıyorsanız kuruyemişleri tercih edebilirsiniz özellikle yer fıstıgı ve ceviz hem saglıklı yaglar hemde fazlaca kalorisi olan besinler bunlar hemde ugraştırmaz hazırlık falan yapmakla zaman kaybetmessiniz

pertcoin bunu beğendi.
  8. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Ilk 6ay beslenmesen sacma salak antrenmanlar yapsan da gelişeceksin cunku vücut farkli seyler yapiyor alışıyor adapte oluyor bence gereksiz hayvan gibi yersen hayvan gibi olursun ama biz bu gelişimi maximum seviyelere cikartmak istiyoruz suan zayifsin o kalori ihtiyacini rahat tamamlarsin kalori takibi yap 3k 3.5k gibi kalorilere çıktığında gainer kullanabilirsin ama suan da protein ihtiyacimi tamamlamıyorum diyorsan optimum whey öneririm

Sayfayı Paylaş