Yardıma İhtiyacım Var pls :)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nihanna87 tarafından 31 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. nihanna87

nihanna87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba :rolleyes:
    Bundan 5 ay kadar önce artık dur diyerek yediklerime dikkat etmeye ve evde spor yapmaya başladım. Boyum 166 kilom 62 iydi. Şu an 5 ay gibi bir sürede 8 kilo verdim fakat incelmem çok oldu. Benim sorunum bacaklarımın incecik olup sırt kol ve karın bölgemde çok fazla yağlanma olmasıydı. Ayrıca kalçamın dümdüz olması sorunu vardı. Beni gören herkes kesinlikle kilolu olmadığımı söylüyordu. Çünkü bacaklarım ince. Kimseye bir türlü anlatamıyordum. Sırtımdaki yağlar yürüdüğümde bile dalgalanıyordu resmen. Asla el sallayamıyordum. İnanılmaz gevşek etlerim var. Evdeki çalışmalarım sonucunda belim incelti kalçalarım şekillendi fakat hala küçük, kollarım toparlandı ancak hala sallanıyor. Sırtımdaki yağlar biraz eridi ancak hala kalın bir sırtım var. Koltuk altı bölgesi ise kesinlikle gitmiyor. (L carnitine ve CLA kullanıyorum bu arada.) Sorunlarım ve sorularım şunlar --> koltuk altı yağı, kanat bölgesi sırt yağı, ayva göbeği erimiyor. Kalçam ise şekillenmesine rağmen büyümüyor. Yaptığım egzersizler ise şöyle --> esneme hareketleri, ip atlama sonrası
    kalça için; (lunch 2*30), donkey kicks (2*15), aynı pozisyonda yana tekme (2*15), 2 kg ağırlıkla köprü hareketi (2*15), 2 şer kglık dambıllarla deadlift (2*15) deadlift yapmamım sebebi bel oyuntusunun oluşarak kalçanın daha çıkık görünmesini istemem
    karın bölgesi için; mekik (2*15), bacakları uzatıp karına doğru çekme 1 kg bilek ağırlığıyla (2*15), yan mekik (2*15) dağ tırmanışı zorlanıyorum oldukça (2*10), plank 30 sn
    kol ve sırt bölgesi için; 1 kg dambılları yukarıya kaldırıp aşağı indirme (2*15), kulaç atma hareketi öne ve arkaya (2*15), ön kol için 3*15 dambıl kaldırma, arka kol için 3*15 dambılla kolları geri itme (bazı hareketlerin isimlerini bilmiyorum umarım gözünüzde canlandırabilirsiniz), dizleri ve beli hafif kırarak 2 kg dambılla kolları geriye çekme 3*15, sandalyeye arkamı dönüp kollarımla tutuyorum vücudumu aşağıya indirip kaldırıyorum (2*15)
    Not: Terleyebilen biri değilim birde güçlü biri olduğum söylenemez.
    ben doğru mu yapıyorum ne yapmalıyım beni yönlendirebilecek birisi var mıdır?

Sayfayı Paylaş