Yardım Lütfen!

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Sulesimsek tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sulesimsek

Sulesimsek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba, spora alışkın ve 1 yıl sağlık sorunlarımdan dolayı ara vermiş biri olarak yardım istiyorum. Normalde salona üyeyim ama içimden hiç gitmek gelmiyor, ayaklarım geri geri gidiyor. Ben de evde calışmak istiyorum. Elimde dambıl seti, pilates topu, el ve ayak bileği agırlığı var, 1 hafta sonra da z bar almak istiyorum ama düz ve yamuk yumuk olan var ikisinin farkı ne onu bilmiyorum, beni yönlendirirseniz ona göre satın almak istiyorum.

Yaş 34, boy 1.73 kilo 70.4 :)
    yaptıdıgım analizden anladıgım kadarını sizlerle paylaşmak istiyorum
    vücut kitle indeksi : 24,8
    vücut yağ oranı:30,0
    vücut yağ kütlesi:22.0
    bazal metabolizma hızı:1289 kcal
    toplam enerji tüketimi:1985 kcal

Aslında burada cok ayrıntılı bilgiler var ama uzun. Boyumla kilom hemen hemen aynı rakamda olmasına ragmen kilolu gibi degil de normal gibi duruyorum, balık etli gibi diyelim. Yağlı bir vücudum var ve bunu sadece ben biliyorum ve artık siz de biliyorsunuz :) dışardan normal duruyorum. Benim nasıl bir programla baslamam gerek? Evde elimdeki imkanlarla nasıl calısabilirim? Ne kadar kardiyo yapmam gerek? Birden yüklenirsem geri teper diye de korkuyorum, bu sefer hevesim kırılır biliyorum ama hafif olursa da vucut alışkın oldugu için tepki vermez mi acaba diye endişe de ediyorum. Lütfen bilginizi, tecrübenizi benimle paylasır mısınız? Şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    Spor salonuna üye oldugun halde içinden gitmek gelmiyor bu seferde evini saçma sapan aletlerle dolduruyosun bu durumda sadece sen kendini kandırmış oluyosun.
    Tek yol diyet eşliginde kardiyo agırlıklı çalışacaksın tabiiki spor hocanın yardımıyla tek başına evde yaparsan çok işe yaramaz

3. Sulesimsek

Sulesimsek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Sacma sapan alet diye bahsettiklerinizle salonda calısılmıyor mu? Evde oldugu için mi saçma sapan oluyor?

4. sthammer

sthammer Guest

istikrar olduğu sürece evde de olur, salon şart değil, evde program örneği paylaştım imzamda.. z bar çok işinize yaramaz düz olanı tercih etmek daha makul, z bar kol çalışmalarında kullanılıyor genelde ,o yamuk yumuk olan..
    Bence bir müddet eldeki dambillarla program a başlayın, istikrarlı şekilde devam ederseniz evdeki malzemeleri arttırırsınız..

Sulesimsek bunu beğendi.
  5. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    anladığım kadarıyla belli bi kas kütleniz var. zaten dışarıdan kilolu gözükmenize engel olan da bu kas kütlesi. yağ yakacak bi program arıyosunuz. size p90 (p90x'in bi alt modeli) gibi evde mevcut olan aletlerinizle yapabileceğiniz programları denemenizi öneririm. biraz araştırırsanız pek çok program bulabilirsiniz.

Sulesimsek bunu beğendi.
  6. Sulesimsek

Sulesimsek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim. Bu p90, insanity workout gibi sanırım.

7. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    Bu hevesinizin olmadıgı anlamına geliyor.Sizin bu söz ettiginiz şey okula gitmeden sınıfı geçmek istiyorum demenizle aynıdır spor azim ve emek işidir evde yapılacak olsaydı herkez evde yapardı ama yinede son karar sizin sanırım bütceniz bu aletleri karşılayacak durumda şimdiden başarılar diliyorum

8. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    evet, amaç itibariyle benzer programlar. daha yaygın olanı p90x'tir. ancak çok zor olduğu için önermedim. p90 onun bi tık daha kolay hali. ya da hiç bir programa bağlı kalmayıp kendi programınızı da oluşturabilirsiniz. evde çalışanlardan, haftada 3 gün ağırlık 2-3 gün cardio yapıp çok iyi sonuçlar alanlar var. bir tanesi de benim. ağırlık için dr. steelhammer'ın önerdiği programı uygulayabilirsiniz. cardio olarak da hiit ve plyometric antrenmanlarını öneririm. basit bi google aramasıyla sayısız örneğini bulabilirsiniz.

not: nasıl 2 gün arka arkaya ağırlık çalışmıyosanız, aynı şekilde 2 gün arka arkaya cardio da yapmayın. 1 gün ağırlık, ertesi gün cardio şeklinde yapabilirsiniz...
    not 2: tek bir cardio egzersizine bağlı kalmayıp, her defasında farklı çalışmalar uygularsanız, vücudunuzun bir sisteme alışmasını önlersiniz. bu da daha fazla yağ yakmanızı sağlar.

Sulesimsek bunu beğendi.
  9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük 1500 kalori, 120-140 protein, @Dr.Steelhammer'ın programı, 3 ay sonra 63-64 kiloya sadece yağ kaybederek düşmüş olursunuz. 173 boy için gayet ideal.

Sulesimsek ve sthammer bunu beğendi.
  10. Sulesimsek

Sulesimsek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Bende salona gitmeden birşeyler yapılabileceğine inananlardanım. Salona gitmeden hiç kimse kilo veremez diye bir şey yok :) Kaldı ki burada çok güzel orneklerini gördüm. Yine de ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, bilgilerinizi benimle paylaştığınız için.

11. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Evde kilo vermek biraz zordur ama imkansiz degil kosu bandida olmasi gerek, kosu bandin varmi?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Sulesimsek

Sulesimsek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Eliptik var ama neredeyse hafta ici hergun 5-6 km kadar hafif tempoda koşarım. Bu da benim için ortalama 40 dk.

Sayfayı Paylaş