Yardım lütfen :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Furkan221635 tarafından 20 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Ben yaklaşık 3 aydır bu sporu yapıyorum. Boyum 1.80 , kilom 74 ve yağ oranım %15,7. Şahsen yağ oranımın yüksek olduğunu düşünüyorum fakat çoğu kişi kilo almamı söylüyor. Sizce ne yapmalıyım? Ben şahsen nisana kadar clean bulk yapmayı ve ondan sonra oruç ile birlikte intermittent fasting yapmayı düşünüyorum. Mantıklı bir fikir mi? Eğer bunu yaptım diyelim bu süre içinde ne kadar kas kazanabilirim ve definasyonla birlikte bir iki ay içinde yağ oranımı kaça kadar düşürebilirim?

2. Umut Onan

Umut Onan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Vücud geliştirmede Definasyon ile Bulk'un bu kadar zıt kutuplar olarak ayrılması taraftarı değilim. Hem yağ oranını düşürüp hemde kas kazanımı sağlamak pek gayet mümkündür. Olay şöyle ilerliyor: Ağırlık çalışmalarınıza devam edip Progressive Overload'a özen gösteriyorsun böylece güç veya kas kaybı yaşaman önleniyor. Beslenmen de şeker gibi zararlı şeyleri direkt çıkartıyorsun. Unutma çikolata gibi küçük kaçamak dediğin besinleri bırakmanın yarattığı etki oldukça büyük o yüzden şekeri direkt hayatından çıkar. Yağ tüketimini ise Doymuş yağlardan bırakıp Doymamış yağlardan yani kuruyemiş gibi doğal yağlardan sağlaman gerekiyor. Protein'i Vücud Ağırlığın x 1.5-2gr şeklinde alman kas gelişiminde büyük rol oynar. Karbonhidratı ise fazla olmadan tüketip enerjini sağlamış olursun. Bilimsel araştırmalar var ki yüksek proteinli beslenmenin hiçbir zararı yok aksine yağ yakımını yükseltiyor ve kas yapmanı sağlıyor o yüzden beslenmeni her zaman "yüksek protein, orta seviye karbonhidrat ve düşük seviye yağ" şeklinde ilerletmeni öneririm. Bu sayede hem kas ve güç kazanıp hem de yağ oranını düşürebilirsin.

Bahsettiğim araştırmada şu

3. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Peki kalori açığı mı olusturmaliyim fazlalığı mı?

4. Umut Onan

Umut Onan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Protein ihtiyacını tam karşıla kalori açığınıda 300-400 arası bıraksan yeterli olacaktır.

5. Turgayvurdu

Turgayvurdu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    dostum benim şahsi görüşüm % 10 ila % 15 erkek vücudunda testestoronu en iyi salgıladığı yağ oranı benimki %10 11 c.varında ve gayet iyi bence fazlasına gerek yok bide 10 15 arası yağ testo seviyesi bilimsel araştırma

6. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Kilo alırken de yağ oranını düşürebilirsiniz. Bu olaya çift taraflı kutuplar olarak bakmayın, özellikle de başlangıç seviyesinde. 3 aydır bu sporu yapıyorsanız daha başlangıç seviyesi bile sayılmazsınız. Şu an belli bir kalori fazlası ile temiz şekilde kilo alıp, güçlenmeye odaklanın. Yağ oranına daha sonra kafa yorarsınız.

Sayfayı Paylaş