Yardım lütfen tecrübeli insanlar

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve makif tarafından 5 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. makif

makif Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar benim bir kaç sorum var
    Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim ; 179cm boy 80kg %15-17 arası yağ indeksine sahibim kilo kaybetmeden definasyona girmek istiyorum tahmini 1 seneyi aşkın diyet ve spor ile uğraşıyorum ve Ramazan bunun için fırsat mıdır? ne öneriyorsunuz

Fc4n35 bunu beğendi.
  2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ramazan bunun için fırsat değil. metabolizmasal ve sağlıksal açıdan zaten aç karına iyi beslenmeden spor yapılmaz. sahur yapacaksın sahurdan sonra uyumaman gerekiyor ki besinlerden fayda alabilesin. definasyon döneminde iyi beslenmen metabolizmayı yavaşlatmaman çok önemli. bütün aç kalacağın için metabolizman yavaşlayacak. ben tavsiye etmiyorum ramazan ayında definasyonu.

Tengri Biz Menen bunu beğendi.
  3. makif

makif Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler fakat bir ayrıntıyı eklemem önemli olacak , mesai saatlerimi kendime göre ayarlayabilene imkanına sahibim Ramazan’da iftarın peşine spor yapıp sahura kadar yine aynı şekilde yeme düzenimi koruyabilirim sahurdan iftara kadar geçen sürede yüksek ihtimal istirahat ederim

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    8 saate hepsini sığdıracaksın ama. bu da iyi değil. zaten iftarın peşinde yapamazsın. iftardan 2 saat sonra spor yapman gerekir. spor yaparken mide hazımla uğraşmayacak. bu çok önemli bir kural. iftar peşinden derken bunu mu kast ettin bilmiyorum gerçi. oruç tutana ibadet edene saygım sonsuz ama bilmiyorum bence birlikte yürütmek pek sağlıklı değil.

Tengri Biz Menen bunu beğendi.
  5. makif

makif Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım , Ramazan için ne önerirsin ?

6. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo kaybetmeden değil de kas kaybetmeden definasyona girmen mümkün. Çalışma saatlerini kendin ayarlayabiliyorsan daha da mümkün. İftar sahur arası 3 öğün tüket. Günlük alman gereken kaloriyi ve suyu al. Haftanın üç günü full body üç günü de kardiyo yaparsın. Fullbody yapacaksın çünkü, kas ekleme derdimiz yok. Olanı korusan yeter. Gün içi aç kaldığın vakitlerde yağ da yakacaksın. Kardiyo da gün ici topladıgin suyu atmak ve metabolizma hızlandırması için.
    En önemli noktalar, alman gereken kaloriyi ve yediklerinin sindirim sürelerini hesaplayabilmen gerek.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

“Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır. Unutmayın ki, düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işleminin etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

Not: Başlık açarken kural olmasa da sizlerden ricamız, forumun göze daha hoş görünmesi için kelimelerin sadece ilk harflerini büyük yazalım
    Ör : “PROGRAMIM İÇİN TAVSİYELERİNİZ?” veya “programım için tavsiyeleriniz?” yerine “Programım İçin Tavsiyeleriniz?“ kullanalım

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş