Yardım edin!!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Muham3d18 tarafından 17 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese selamlar!
    Arkadaşlar itiş-çekiş programı uyguluyorum, itişte ilk hareket benc press sonrasında incline dumbell bp ardından da dips geliyor, şimdi burdaki sorun normalde 13 kere dips çekebiliyorken -ki ben hiç serbest olarak antrenman dışında dips çekmiyorum yani çalışsam daha da artar- antrenmanda kaldırdığım yüksek ağırlıklardan dolayı 5 tane bile zor çekiyorum sizce bu noktada ne yapmalıyım yani dips yerine alternatif bir harekete mi yöneleyim, tavsiyeniz nelerdir? Ve de göğüs bittiğinde itiş programında omuz press geliyor, omuz pressin yaklaşık iki katını kaldırıyorum eğer benc press olmasa ama benc press ve daha da press yaptığım için öncesinde ağırlığım yarı yarıya düşüyor siz ne düşünüyorsunuz?
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ağustos 2020 ---
    Not: Dips ağırlıksız

2. mustafayucel075

mustafayucel075 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bu sıralar ben de itiş çekiş gidiyorum. BP ve İncline press sonrası dips değil de 4-5 setlik 10-15 tekrarlı cable crossover yapıyorum; bileşik yarı bileşik egzersizler sonrası göğsü bununla izole ve pump etmek harika oluyor, deneyebilirsin. İllâ dips gircem diyorsan göğüs - omuz press sonra tricepse geciyorsundur triceps için dips yapabilirsin. Ben tricepse gectigimdde ya dips ya close grip b.p yapıyorum. sonra triceps extension, gücüm kalırsa da pushdown.

OHP zaten başlı başına zor bir bileşik egzersiz, göğüs pressler sonrası ağırlığın düşmesi normal. Ya razı gelecen ya da alternatif olarak wide grip upright row yapabilirsin OHP kadar ön omzu çalıştırıyor.

3. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    dipsini arttırman lazım benimde eskiden düşüktü şimdi genelde antreman sonlarında 10 kg ağırlık ile yapıyorum tekrar sayısı 4x8-12 arası değişiyor gücüme göre, ama ağrılıksız yapsam 30 tane yaparım yani tek seferde,, sana tavsiyem dipse ağırlık ver ben eskiden 52 kg idim 10 tekrar filan anca çıkarıyodum şuan 80 kg yim dediğim gibi 30 tekrar çıkıyor dips compound bi harakettir vücudun bir çok yerini geliştirir zaten hızlıda artan bi harekettir dumbel fly gibi takılı kalmaz

4. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de o yüzden bu hareketi çıkarmak istemiyorum acaba benc pressten önce yapsam benh pressimi olumsuz etkiler mi veya antrenman sonu mu yapsam acaba ?

5. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    bench pressten sonra yap ama sana tavsiyem bütün gücünü benchte harcama kontrollü bir şekilde yap benchi, 2-3 dk dinlen

6. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    peki bench pressi yaparken set arası kaç dk dinlenmeliyim çünkü maks. güç odaklı yapıyorum bench pressi

Sayfayı Paylaş