Yardım edin lütfen :/

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve BURAGBA tarafından 19 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar çok moralim bozuldu bu salı değil ondan önceki hafta salı günü yani 10-12 gün felan oldu gribe yakalandığım ilk gün
    boğazım şişti ertesi gün burun kulak derken iyice kötü olmuştum sonra
    3-4 gün sarımsak yedim 1 diş geceleri ve limonlu su içtim 3-4 gün tyloth içtim geceleri ıhlamurla beraber (ıhlamuru akşamları 2-3 bardak
    tylothu yatmadan önce içiyordum hem uykumu getiriyordu)
    3-4 gün de nane-limon içtim her türlü şeyi denedim kısaca nette ne bulduysam
    gribe iyi gelen bağışıklık sistemini güçlendiren ama bir türlü tam anlamıyla atlatamadım

hala boğazım bazen ağrıyor ve burnum tıkanıyor dün akşam bakkala bir çıktım hiçbir şeyim yoktu bakkaldan geldim(bakkala mont ile gidiyorum yani o derece)
    boğazlarım tekrar ağrımaya başladı limonlu suyu mu felan içtim lor peynirimi yedim akşam sonra gece 2 gibi yattım sabah 6 da bir uyandım
    boğaz ağrısından uyuyamadım 1-2 saat yatakta şuan ağrı hafif ama ne yapsam ağrımaya başlıyor tekrardan kurtulmak istiyorum bundan
    bütün moralimi bozdu tam yağ yakmaya çalışıyorum 12 gündür cardio yapamadım bu sorunumdan dolayı ödüm kopuyor birşey yerken yağlanırsam diye
    zaten endomorfum çabuk yağlanıyorum şuan evde cardio yapmama rağmen böyle 12 gündür hastalandıysam salona yazılmak istiyordum birkaç haftadan beri
    salona gidersem heralde ne olur düşünemiyorum

ben geçen sene başladım evde yapmaya body ilk 6 ay felan hiç dikkat etmedim yediklerime ne varsa yedim protein vardır illa içinde diye
    o kış 1 defa hastalandım 3-4 gün sürdü yaklaşık neyse sonra internette low carb diye birşey gördüm tavuk göğsü ve bulgur vardı adamın verdiği programda ve tavuk göğsünün 100 gr mında 20 gr protein
    olduğunu öğrendim o günden beri hazirandan bu yana yaklaşık 4-5 aydır tavuk göğsü tüketiyorum
    şuan günlük beslenme programım: 400 GR TAVUK GÖĞSÜ 9 YEMEK KAŞIĞI BULGUR (BULGUR YOKSA 1 TABAK BARBUNYA) 5 YUMURTA (3 BEYAZ 2 TAM) 1 İNCE DİLİM KAŞAR PEYNİR
    (YAĞLI MI YAĞSIZ MI BİLMİYORUM BABAM DİLİMLETTİRİYOR REALDEN İNAN MARKASI) 1 DİLİM BUĞDAY EKMEĞİ BASİT ŞEKER OLARAK ANTREMANDAN SONRA 1 TABAK ÜZÜM YİYORUM

Böyle geçiyor günlerim acaba ben birşeyi eksik mi alıyorum da böyle düşük vücut direncim spor salona yazılmaktan korkar hale geldim evde yapmama
    rağmen 12 gündür geçmedi bir öneriniz var mı lütfen yardımcı olun :( :(

2. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    birader :D sen niye koca karıların yaptıgı ilaçları deniyorsun git bi hastaneye 1 ilaç yazsın sana doktor 2 gün bile sürmez ayağa kalkman.

3. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Hastasin zaten yemek yiyemessin yani yaglanmassin ve yag yakmak istiyosan antrenmandan sonra uzum yeme kahvaltida 50-100 gram yulaf 3 yumurta oglen 1-2 tabak makarna bulgur 100-200 gram tavuk aksamda benzer bir ogun ye sut ve peynir de ekle cardiyo ve agir antrenmanla hem kas insa edersin hem yag yakarsin iyilesmen dilegiyle. :)

4. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    nane limon falan iyi gelirde bu kadar sürede nasıl olduda hastaneye gitmedin

5. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    antibiyotik vericeklerde büyük ihtimal nette araştırdım antibiyotikler vücuda zararlıymış ve hiçbir işe yaramıyormuş %90 bende gitmek istemedim o yüzden vücut direncimi güçlendirmek için 2 ay boyunca vitamin hapı kullanmayı düşünüyorum içinde vitamin c ve çinko olan günde 1 tablet şeklinde sizce işe yarar mı ? siz nasıl gripten korunuyorsunuz ?

6. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Antibiyotikler hic bir ise yaramiyo muymus o_O milyar dolarlik ilaç endüstrisi balon demekki :D Eger virüslerin sebep olduğu bir hastaliginiz varsa mesela gercek grip (ki grip bagisiklik sistemi zayıf insanlar için ölümcül bir hastaliktir 2 gunde falan gecmez gerçekten grip iseniz yürüyecek haliniz olmaz) antibiyotik etki etmez ancak grip bagisiklik sistemini çökerttigi için baska baktetilere karsi grip iken kullanilabilir doktorun karariyla he soğuk algınlığı nezle farenjit gibi bir problemse her kış antibiyotikle iyilesen birisiyim şahsen :D

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    halsizlik ağrı ateş gibi durumlara ek olarak, şiddetli boğaz ağrısı varsa, yüzde 90 faranjittir. boğaz durduk yere ağrımıyor tabi, orası iltihaplanmıştır. ben 10 sene çektim o iletten. vücut direncinin eksik olmasıyla alakası yok. hayvan gibi bir bünyem olduğu halde, ben bi yatağa düşürürdü, 10 gün kalkamazdım. temmuzda aynen montla gezerdim evin içinde. kirli hava, toz toprak sıgara, tetikliyor.
    iltihap deyip geçme, sonraki aşaması bronşittir. hatta o iltihap Allah muhafaza ciğerlerine bile zıplayabiliyor. tam 10 yıl, her 2 ayda bir yatağa düşüren bu illetten, temiz hava ile kurtuldum. görev icabı türkiyenin en temiz havalarından birine sahip bir yere gittim, 3 sene kaldım. geçti.
    hatta hiç unutmam, bundan 10 yıl evvel, kurban bayramına denk geldi. düşünsenize kurban kesilmiş, her yer et mangal kokuyor, ama benim boğazdan su bile geçmiyor. açlıktan ağladığımı bilirim. en sonunda aldım eti, bir güzel çekiçle ezdim,iyice yumuşattım. gözümden yaş gele gele yedim.
    peki 2 günde ayağa nasıl kalkarım dersen, tecrübelerimden hareketle söyleyebilirim ki, gece yatarken 1 tane nurofen cold, 1 de katarin alırdım. uyurdum. uykuya girdikten 2-3 saat sonra, kıyafetler, yorgan yastık sırlsıklam bir vaziyette terlemiş şekilde uyanırdım. ama hiçbişeyim kalmamış :) ılık süt de çok etkili. ayrıca en iyi iltihap sökücü. sudur.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ekim 2014 ---
    ama tabi ben tecrübemi yazdım da, en doğru yol. hastaneye gitmek.

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş