Yardımınıza ihtiyacım var:(

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve metebatur tarafından 27 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. metebatur

metebatur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar internette çok araştırma yaptım ve profesyonel kişilerin burda olduğunu öğrendiğim için hemen üye oldum. Size sormak istediğim şu Ben 3.5 ay önce sezeryanla ikinci doğumumu yaptım tam olarak 3 ay önce spora başladım. Haftanın 6 günü Leslie, zumba ve Jessıca smıth videolarından yapıyorum evde sırasıyla. Spor salonuna gitme imkanım yok maalesef. Beslenme şeklim ise dengeli beslenmeye çalışıyorum. Ekmek nerdeyse hiç yok belki sabah bir dilim, günde 2,5-3 lt su içiyorum. Akşamları en geç 7 de yemeği kesiyorum ve 12 gibi yatıyorum oğlum kolik olduğu için... Gün içerisinde her türlü besin tüketiyorum ama Bi süre kalori hesabı yaptım günlük aldığım kalori 1500-1700... Bu arada süt veriyorum ve oğlum sadece anne sütü alıyor. Bu yüzden çok ağır diyetlere giremem... Evet asıl mevzuu ben 3 aydır spor yapıp yediklerime de dikkat etmeme rağmen verdiğim kilo sadece 3. 84 küsürdüm şuan 81 im. Tartıda çok fark yok ama aynaya baktığımda oldukça fark var. Çok güzel Bi incelme söz konusu, kıyafetlerim olmaya başladı ama tartıda neden kilo değişmiyor. 3 aylık bu kadar spora rağmen neden kilo veremiyorum... Yorumlarınız bekliyorum

2. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    2 kilo yag vermisseniz bu cok buyuk fark olusturur olculerinizde ,2 kilo yagin vucutta kapladigi alan cok fazladir,ölçü kaybinin olup bunun tartiya yansimamasinin sebebi bu..

Hatta agirlik calisarak yaglarindan kurtulan ve kas kutlesi kazanan kisiler tartida daha agir gelmelerine rağmen bir kac beden incelmis olabiliyorlar.

1 kg kas yaklasik 4 kg yag ile hacim olarak eşit ,kas az yer kaplar fakat tartida kilonun fazla cikmasina neden olur..

Sizin icin süreç normal gidiyor..

Kolay gelsin

suskunprens74 bunu beğendi.
  3. metebatur

metebatur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki tartıya yansıması ne Zaman olur sizce?

4. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Amac illaki tartiysa ;
    Tuzu azaltarak ve karbonhidrati düşürerek bir diyet uygularsaniz (günde 2-3 bardak demleme yesil cay icerek)10-15 günde de 2-3 kilo daha vucudunuzdan atabilirsiniz..

Ama bu attiginiz su olur ,1 gr karbonhidrat vucutta 4 gr suyu tutar tuz da aynı sekilde..

Ama yag yakmak istiyorsaniz biraz daha uzun vadeye birakin 2-3 kg daha yağdan kurtulursaniz görüntü cok degisir..

5. metebatur

metebatur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım... Peki şuan sadece kardio çalışıyorum sizce doğru mu yapıyorum . Yoksa Bi gün kardio ise ertesi günü ağırlık ya sa pilates mi çalışmalıyım kaslarım için. Sırf kardio doğru Bi yöntem mi acaba? Bu şekilde devam edersem ne kadar sürede 60 kg görürüm... Kilolar daha hızlı ne Zaman gitmeye başlar.

6. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Sadece kardiyo dogru bir yöntem degil..

Çünkü kardiyo ile kalori yakip yaglardan belki kurtulabilirsiniz

Ama sekilli kivrimli ve istenilen bir vücut icin kesinlikle agirlik da calismak gerekir

Kas kutlesi arttikca metabolizma da hizlanir
    ( kaslar hicbirsey yapmadan bile vucuda yağlara nazaran 4 kat enerji harcartir)

60 kiloya ulasip ulasmayacaginizi bilemiyorum (kemik yapisi kas kutlesi vs)

Ama hem agirlik calisip hem kardiyo yapip hemde işlenmis gidalardan uzak düşük karbonhidratli bir diyet takip ederseniz istediginiz fizige ulaşabilirsiniz

Kilo sizin icin kriter olmasin ayna en iyi kriterdir

60 kilo yayılmış duran yag orani yuksek vucuda göre, 70 kilo kas kütlesi fazla olan bir vucut hem daha ince hem daha sıkı ve atletik görünür

suskunprens74 ve derin_aker bunu beğendi.
  7. metebatur

metebatur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok teşekkür ederim Zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için

Sayfayı Paylaş