Yardımınızı istiyorum(definisyon)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Emredasaiyajin tarafından 25 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Emredasaiyajin

Emredasaiyajin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle bayramınız mübarek olsun abilerim, kardeşlerim. 2017 nin ocağına kadar hiç spor yapmamıştım ve ocakta spora başladım. Gittiğim salon pek üst düzey bir yer değil evimin yakınında olduğu için gidiyorum. İlk başlarda vücut ağırlığım ile squat yapamazken şuan 70kg + olimpik bar ile 15 tekrar çıkarıyorum(son 2 tekrarda formum hafiften bozuluyor). Hocanın verdiği program bana saçma geldi çünkü 15 dakika yürüyüş ardından bisiklet mekik falan derken 1 buçuk saat sonunda ağırlık antrenmanı geliyor ve ezbarbell curl ile başlıyordu ardından benchpress geliyor ve böyle devam ediyordu. İnternetten bi kaç program buldum ve uygulamaya başladım 107 kiloydum başlarken ve 4 ay gibi bi sürede 92 ye indim ardından 1 ay ara vermek zorunda kaldım. Hocadan diyet listesi istediğim zaman hazır yiyecek yeme başka ne yersen ye bir şey olmaz falan diyor. Kendim bi diyet listesi oluşturdum (170g protein; 95g karb; 85g yağ şeklinde) fakat kilo vermem durdu. Hatta 2-3 kilo aldım ve liftlerim artmaya başladı görüntüm kötü ve desteğinizi istiyorum. Kardiyo konusunda ağırlık antrenmanından sonra 20 dakika yokuş yukarı yürüyüş ve ya eliptik ve sabah erken uyandığım zaman aç karına düşük tempo yürüyüş yapıyorum. 16 yaşında 170 boy 95 kiloyum şuan. İlgilenen ve yardım etmek isteyen olursa sorduğu sorulara cevap veririm fotoğraf da yollaya bilirim.

2. Xcom

Xcom Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bayramın mübarek olsun inşAllah.Öncelikle hocanın hocalığından şüphe ederim.Kardiyo her zaman ağırlık antremanından sonra yapılmalıdır,antreman süresi 45dk 1 saat geçmemeli.Hazır yeme ne yersen ye ne demek?Yağ miktarını azalt 45gr çek. karb biraz arttır karb oranı az tuttukca vücüt bi süre sonra kortizol hormonunda artışa neden olur,güçsüzlük,huzursuzluk,gelişim ve yağ yakımı durdurur.Antreman programını da paylaşırsan daha yararlı tavsiyler alabilirsin

3. Emredasaiyajin

Emredasaiyajin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Antrenmanım bu şekilde on-off şeklinde full body yapıyorum. Off günlerde aşırı derece yorgun olmazsam karın çalışıyorum ardından hafif tempo kardiyo yapıyorum. Buna ek olarak medikal l carnitine kullanıyorum 2g olarak buna ek antrenmandan önce kafein alıyorum.

Ekli Dosyalar:

4. Xcom

Xcom Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Uzun süreli aynı diyeti ve antreman programını kullanmanı önermem.Bunula ilgili forumda ve internette birçok görüş ve makale bulunuyor.Haftada 1 gün 1 ögün cheat meal yapmanı tavsiye ediyorum.Bgün yarın bi su-kas-yağ oranını ölçtür, 1 ay sonra tekrardan ölçtür farkı bi kontrol et.Olmuyor diye bırakma.Bende aynı şekildeydim hala biraz daha göbekte ve yanda yağlanma var.Aklına takılan bişey olursa pm at elimden geldiği kadar yardımcı olurum.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2017 ---
    Uzun süreli aynı diyeti ve antreman programını kullanmanı önermem.Bunula ilgili forumda ve internette birçok görüş ve makale bulunuyor.Haftada 1 gün 1 ögün cheat meal yapmanı tavsiye ediyorum.Bgün yarın bi su-kas-yağ oranını ölçtür, 1 ay sonra tekrardan ölçtür farkı bi kontrol et.Olmuyor diye bırakma.Bende aynı şekildeydim hala biraz daha göbekte ve yanda yağlanma var.Aklına takılan bişey olursa pm at elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

5. Emredasaiyajin

Emredasaiyajin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    @Xcom çok teşekkür ederim ilginiz için. Umarım önümüzdeki 1 ay içerisinde ufak ta olsa değişiklikler olur.

Sayfayı Paylaş