Yarım Yağlı Süt Önerisi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve veNo tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar yağ oranı en düşük ve protein miktarı en çok olan ve fiyati uygun 2 lirayı geçmicek bir süt arıyorum önerisi olan varmı

2. Recep1970

Recep1970 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    pınar light süt var pembe bişey ben onu kullanıyorum gayette memnunum fiyatıda 2 tl diye hatırlıyorum

3. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    malesef 1 litrelik fiyatı 2 tl değil. bana 2 tlye uygun 1 litre en düşük yağ ve en yüksek proteinli süt lazım yardım

4. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Prof.Dr.Ahmet Aydın "Doğru Beslenme Hakkında Yanlış Bildiklerimiz" kitabında şöyle diyor: "Yağın azaltılması ile yetinmeyen ticari süt endüstrisi yetkilileri, bir de bu süt yağını homojenizasyona tabi tutmaktadırlar. Homojenizasyon, basitçe sütün açıklıkları mikron ölçülerinde olan süzgeçlerden tonlarca basınçla geçirilmesidir. Böylece süt içerisindeki yağ kürecikleri parçalanarak kaymak oluşumu, yani süt yağının ürünün yüzeyinde birikmesi önlenmiş olur.

Tamamen ticari çıkarların ürünü olmasının yanında, homojenizasyon sağlığımız için pek de masum bir işlem değildir. Parçalanma işlemi sonucunda boyları küçülen ve kapladıkları yüzey alanı 500–600 misli büyüyen bu yağ kürecikleri, bozulma risklerini arttırarak kanserojen eğimli hale gelirler. Üstelik doğal sindirim adımlarından geçmek yerine büyük oranlarda ve ani olarak ince bağırsaklardan emildikleri için aşırı geçirgenlik olarak bilinen “leaky gut” sendromu ve benzeri sindirim rahatsızlıklarına zemin hazırlarlar. "
    Ayrıca light süt tüketimiyle yağda çözünün vitaminler, elzem yağ asitleri gibi yağa ihtiyaç duyan bileşenler vücuda alınamaz/kullanılamaz.O yüzden light süt tüketimini önermiyoruz.Bunun yerine düşük(yarım) yağlı süt tüketilebilir sporcular.
    Ekonomik olsun diyorsanız Bim'den dost yarım yağlı süt alabilirsiniz 1.8 lira idi doğru hatırlıyorsam.

maietnigri ve duru bunu beğendi.
  5. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostun besin değerleri nedir ve ondan daha iyi besin değerleri olan sütler nelerdir 2 liraya kadar tabi

6. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    1 porsiyon(250 ml) dost yarım yağlı süt
    Enerji:113 kcal
    Karbonhidrat:11.8 g
    Yağ:4.3 g
    Protein:6.8 g

Sayfayı Paylaş