Yaptığım program vücudumu dahada bozdu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sabotime tarafından 8 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sabotime

Sabotime Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yi günler dileyerek başlayayım.
    Bu spora geçen yıl başlamıştım.3 ay devam ettim sonrasında bıraktım.yaza kadar devam etmedim.yazdada 2 ay yaptım ve tekrar bıraktım okul sebebiyle.bu senede üniversite sınavı olunca salona gidemedim.
    Evde kendi başıma birşeyler yapmaya çalıştım ancak pek becerebildiğim söylenemez.Birazdanda fotoğrafını koyacağım daha net belli olacak.
    https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 8 abs programı
    https://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM chest exercise

bu yukarıdaki chest programını 2 aydır yapıyorum denildiği şekilde.araya biceps-triceps-latismus dorside serpiştiriyorum.ancak bi faydası olmuyor.evde 6.5 kglık 2 tane dumbell var.bunlarlada kol çalışıyorum arada sırada.
    dersane dolayısıyla çalışma bazı günler dinlenme günlerini sarkıttım.beslenmeye pek dikkat edemedim.ancak bu günden sonra dikkat edeceğim.çünkü vucudum çok biçimsiz oldu yarar yerine zarar sağladı bu program bana.
    sizden ricam daha önceden spor yaptığımıda göz önünde bulundurarak aşağıdaki vücudun oturması ya da eski formunu birazda olsun yakalayabilmesi için bir program önermeniz ya da yaptığım yanlışları söylemeniz.boyum 1.78 kilom 77 civarında.

http://g1206.hizliresim.com/y/8/7n8bh.jpg

2. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim o yağlar ne?beslenmene dikkat edersen vücudun biçimlenir yoksa evde o kadar zamana göre gene iyi yapmışsın.

3. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Spor salonuna yazılmanı tavsiye ediyorum evde çalışmak istiyosan illa kihttps://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-ali-ma-t8567.html?t=8567&highlight=evde

4. Sabotime

Sabotime Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler tavsiyeniz için ve link için
    amacım öyle acayip vücutlu lifli birisi olmak değil sadece vücudumu toparlamak istiyorum.spor salonuna gidecek zamanım malesef yok.belki temmuzda ama şu an için biraz toparlasam eski halimi yeter.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:33 ----------

bir şey daha sormak istiyorum.
    bu oransızlık sorununu nasıl çözebilirim ? sol göğüs daha oransızda sağa göre.

5. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Alternatif çalışarak (1 sağ 1 sol) düzeltebilirsin zaten zamanla geliştikçe eşitlenir merak etme.

6. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dostum goguste bariz bi orantisizlik var bi salona yazil bence

7. Sabotime

Sabotime Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

dediğinizi anlayamadım biraz açarmısınız nasıl çalışacağımı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:55 ----------

spora yazıldım daha öncede gittim.nankör bir spor diğer sporlara göre bırakınca çok daha kötü oluyorsunuz.bende ağustosta başlamayı düşünüyorum tekrardan.ancak şu an için zamanım yok ve yaz tatilinide vücut çalışarak geçirmek istemiyorum.zaten yüzme ile bi şekilde yağlardan kurtulacağımı umuyorum o yüzden tek sorunum şu an biraz forma sokmak kendimi ve orantısızlıgı düzeltmek.

8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kuvvetli olan bölgemiz herzaman icin diger bölgeden daha gelismis olur zamanla düzenli calısarak esitlenir sa tarafın kuvvetliyse calısma seklini diger bölgeyide odaklanarak yap düzgün bir program izle her tarafını calıstırman gerekli vücudunun orantılı olması icin evde tabii ki gelisirsin salona yazılmana gerek yok imkanın yoksa forumda flexor hocamızın yazdıgı porgramlar var onları yapabilirsin cardio ve diyetide eklersen kiloda verirsin yag yaımıda yaparsın

9. Sabotime

Sabotime Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ekmeği kestim,yağı kestim,az derecede karbonhidrat ve protein ağırlıklı bi diyete başladım bugün.çalışmaya cardio da ekleyeceğim.flexor hocamız yazdıklarıyla çok yararlı olmuştu zamanında hala aklımda ama güncel konuları varsa tekrar takip edeceğim.
    şöylede birşey var şınav çekerken güçlü ve ya güçsüz bölgeyi kontrol edemiyoruz.ancak dumbell çalışmasında oluyor bu.acaba şınav programını kaldırıp sadece dumbellarlamı çalışsam sizce ?

10. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Bence o kadar buyuk bir dengesizlik yok. Ama kilo vermeye bak, vucudun yagli.

Sayfayı Paylaş