Yapmış olduğum Shake hakkında yorumlarınızı bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Yılmazz33 tarafından 18 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Yılmazz33

Yılmazz33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Öncelikle herkese kolay gelsin.Beyler spora yeni başliyacağım ve çok zayıf olduğum için gainer ile başlamaya karar verdim fakat şekeri düşük düzgün bir gainerin pahalı olduğunu öğrenince durumum olmasına rağmen gainer almaya gerek görmedim ve şöyle bir Shake hazırladım.100 gr yulaf-500 ml yarım yağlı süt-50 gr ceviz-1 ölçek hardline 3 matrix whey protein-1 adet muz bunların hepsi yaklaşık 1000 kaloriye denk geliyor ve 33-40 gr civarıda protein barındırıyor sizce nasıl hazırladığım shake? Kilo almama yardımcı olur mu?Teşekkürler(Bu arada boyum 1.72 kilom 50 ayrıca gainere para vermeyip protein tozuna para veriyorsun diyenler için protein tozu gainere göre daha uygun fiyatlı oluyor ve kullanma amacım shakede ki eksik proteini kapatmak sonuçta bunların hepsini blanderde çekince gainer kadar kalori sağlıyor ayrıca yumurta akını yiyemediğimden ve peynire alerjim olduğu için Shake’ye koyamıyorum bu yüzden de protein tozu aldım ve bu karışımı spordan 30-40 Dk sonra mı tüketmeliyim yoksa yatarken mi?Spordan sonra tüketirsem tok tutacağından korkuyorum akşam içersemde içindeki whey proteinini direkt antrenmandan sonra kullanamicam günde sadece 1 ölçek kullanabilirim bu arada daha fazla kullanmiyacağım yardımcı olursanız çok teşekkür ederim kolay gelsin.)Bide bu konuyu yemek tariflerinde neden açmadın diyen olacaktır.Yemek tarifleri bölümüne giren pek olmadığı için ve kimse yorum yapmadığı için buraya yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın aydınlandıktan sonra bu konuyu sileceğim teşekkürler...

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yatmadan önce çok mecbur kalmadan birşeyler yememek lazım..
    shake içeriğiniz çok zengin yulaf muz ceviz vs var..
    büyüme hormonu en çok gece derin uykuda salgılanır ve yegane düşmanı insülindir..yatmadan karb.kaynaklı beslenirseniz insülin kanda yüksek kalır..

ayrıca gece biyolojik saat gereği sindirim çok çok yavaşlıyor..
    yatmadan hemen önce değil de en kötü 1 - 1,5 saat önce alın ki riske girmemiş olun hem de sindirim sorunları yaşamayın..

3. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam çok belkide bambaska alakasız sekilde bir soru sorucam ama merak ediyorum. Bu biyolojik saat olayi nasil olabiliyo yani mesala 10 11 gibi uyuyun ki buyume hormanlari o zaman salgilaniyo en fazla. Gece gündüz olayi diye birsey olmasaysi yada saat icat edilmeseydi :) bu vucut bunun farkiina nasil varicakti. Sacmaladiysam affola

4. Yılmazz33

Yılmazz33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Saolun hocam çok teşekkür ediyorum

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    :)
    aslında bu ya ilk insandan gelen bir kalıtsal özellik ya da milyonlarca yıl içinde insanların yaşayış biçimine göre gen aktarımı ile yerleşmiş bir metabolik alışkanlık..
    google.a biyolojik saat yazarsanız insan vücudunun hangi saatte aslında uyandığı hangi saatlerde uyku moduna geçildiği için sindirimin yavaşladığı gibi bilgileri görebilirsiniz..

6. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Bu konu epey detaylı (hatta geçtiğimiz yıl Nobel bile Biyolojik Ritim üzerine yapılan bir çalışmaya verildi) ancak basitçe anlatmak gerekirse; özellikle gözlerimizde ışığa duyarlı epey reseptör bulunuyor. Yani vücudumuz gece-gündüzü çok iyi farkında. Hormonların salgılanmasını da bu sisteme göre ayarlıyor. Her hormonun neden belli saatlerde yüksek olduğunun bilimsel açıklamaları var ancak çok fazla detaya girmiş oluruz.

7. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Sagolun hocam. Detayli bir konu elbet :) arastirayim ben merakimi gidereyim:)
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Şubat 2020 ---
    Sağolasın. Az çok biseyler belirdi kafamda araştırayım biraz:)

Sayfayı Paylaş