Yanlış mı yapıyorum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RoarZZ tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. RoarZZ

RoarZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar Merhaba,

3 aydır falan sporu alışkanlık haline getirdim. herşeyden önce bu hayatımı çok olumlu etkiledi. daha hareketli, daha az üşenen ve aktif bir insan oldum. bu enerjim de hem işte hem sosyal hayatımda farkediliyor. bu beni mutlu ediyor. herkese en azından günde yarım saat koşmasını öneririm.

şimdi gelelim merak ettiğim şeye,

spora 84 kilo başladım 26 yaşındayım. 183 boyum var. kaslarım oldukça zayıftı. 15 dkk bile koşamıyordum.
    ben ilk 2 ay bilinçsiz olarak bir protein diyeti yapmışım. günde 100 gr falan protein alıp her akşam koşuyordum yarım saat kadar 4-5 km arası. ardından mekik ve hafif dumbell larla omuz hareketleri yaptım. dumbellarla her akşam çalışmasamda koşuyu ve mekiği aksatmadım.

disiplini oturtunca çok iyi sonuç aldım. giyemediğim giysileri giydim belim kalçam ve göbeğim baya bir inceldi ve 77 kiloya ulaştım. karın kaslarımın yağın altından baya gelişmiş olduğunu dokunarak anlıyorum. hatta belimi çevirince karın kaslarının çerçevesini rahatça görebiliyorum. tahminimden daha geniş ve büyük geliyor. bu iki ay cardio ve karın çalışmasının sonucuydu.

ağırlığa girecek disipline hazır olduğumu düşünüp, çalışmalarıma 2 hafta önce başladım.
    *ağırlık çalışacağım gün 150 gr protein alıyorum. bunu 4-5 öğüne yayıyorum. spora gitmeden önce yoğurt yiyorum (glutamin olduğunu okumuştum), 3 tatlı kaşığı bal yiyorum (biraz güç vermesi için). spordan 10-15 dkk sonra 1.5 ölçek whey protein ve 1 porsiyon aminoasit alıyorum. bol bol su içiyorum. akşam yemeği yemiyorum.
    *ağırlık çalışmadığım günler yarım saat kadar kardiyo yapıp karın egzersizimi yapıyorum. o günlerde aldığım protein 100 gr falan oluyor.
    *sabah kahvaltısı ve spordan yarım saat öncesi dışında hiç karbonhidrat almıyorum. haftada 2 gün öğlenleri tavuk eti, ya da lor peyniri yanında sebze tüketiyorum.

arkadaşlar bu şekilde devam ettiğim süreçte 1 kilo daha kaybettim. belim incelmeye devam etti. fakat 1. hafta ve 2. hafta arasında bariz bir güç artışı yaşadım. bench press'i 20 ile zorlanarak başlamışken 25 te hiç zorlanmadım. omuz press te 5 le zorlanırken 7.5 rahat yaptım. lat hareketlerinde 10 kg, kelebekte 20 kg yükselttim. bana mısın demedi.

beni korkutan şey, hep duyduğum karbonhidrat alımı. az karbonhidrat alarak, yağ yakımı ve kas gelişimini birlikte sağlayabileceğimi düşünüyorum. bu kadar protein alırken kilo kaybı hayra alamet midir ?

bu arada amacım şu anki kilomu koruyup yağdan kaybedip kastan kazanmak. çok geniş ve gösterişli olmak amacında değilim. daha çok çevik ve dayanıklı olmak istiyorum. saygılar.

2. RoarZZ

RoarZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum

Sayfayı Paylaş