Yaklaşık 2 Senelik Gelişim 56 Kilodan 80 Kiloya Toplam 26 kg Aldım

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve EmreSng tarafından 15 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. EmreSng

EmreSng Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle çok zor kilo aldığımı söylemek isterim, inanın hiç bulka gireyim sonra definasyona girerim deme fırsatım olmadı bile.Hep hipertrofi odaklı çalıştım çok yol denedim çok şey gördüm neyse uzatmayayım. Şuan gelişimim epeyce yavaşladı ve motivasyonumuda bozmuyor değil açık konuşmak gerekirse, ama vazgeçmeyeceğim.. :) Değerli yorumlarınızı bekliyorum..
    Boy: 1.78 cm
    Kilo: 80 kg

PhotoGrid_1526116533773.jpg
    YUKARIDAKİ FOTOĞRAF SPORA BAŞLAMADAN ÖNCEKİ HALİM (56KG)
    yt69K1.jpg

YUKARIDAKİ FOTOĞRAF HATIRLADIĞIM KADARIYLA 4.AYDA Kİ FORMUM
    1zE2io.jpg
    YUKARIDAKİ FOTOĞRAF 6 AY SONRAKİ FORMDUR
    PSX_20170926_122833.jpg
    YUKARIDA Kİ FOTOĞRAF 1 SENELİK GELİŞİMİMDİR
    PSX_20171002_220935.jpg
    YUKARIDAKİ FOTOĞRAF BAŞLADIKTAN 15 AY SONRAKİ FORMUMDU BURADA ARTIK GELİŞTİĞİMİ ANLAMAYA BAŞLAMIŞTIM.
    instasize_171002231342.png
    YUKARIDAKİ FOTOĞRAFTA 15. AYDA ÇEKİLMİŞTİR ALT SIRTIN ZAYIF KALDIĞINI FARKETMİŞTİM VE DEADLİFTE DAHA FAZLA YÜKLENMEYE BAŞLAMIŞTIM.
    IMG-20180419-WA0061.jpg
    EVET ARKADAŞLAR YUKARIDA Kİ FOTOĞRAF GÜNCEL FORMUM YANİ YAKLAŞIK 2 SENELİK FORM :)
    PhotoGrid_1526116754137.jpg
    BUNUDA KARŞILAŞTIRMA NET GÖRÜNSÜN DİYE ATTIM UMARIM BEĞENMİŞSİNİZDİR GELİŞİMİMLE İLGİLİ OLUMLU OLUMSUZ TÜM YORUMLARINIZI BEKLERİM SAYGILARIMLA... :)

ffurkayakca, leftyboarder, zeo64 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Leopolddedalus

Leopolddedalus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    İlk 1ay ne yaptın ben şuan senin ilk halindeyim boyumuz da aynı ramazan da var bilmiyorum nasıl kilo alıcam

3. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Muazzam bir değişme olmuş. Tebrik ediyor, örnek olmasını diliyorum.

4. mgb1

mgb1 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    harika bir şekilde çok yağlanmadan kilo almışsın,form süper tebrik ederim.

5. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    abi gelişimin muhteşem , barbell curl kaç basıyorsun?

6. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    steroid diyeceğim ve de susacağım.2 senede 24 kg almışsın ve param parçasın.kendi şahsimce steroid basmışsın.eğer doğalsan millete tavsiye ver de biz de öğrenelim

eyokus bunu beğendi.
  7. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Bence steroidle ilgisi yok. Fotoğraflar ortada.

Ben 1,5-2 yıl evde kendi kendime full body yaptım. Bundan 2 ay önce salona yazıldım. Split programa geçtim. Bundan 2 ay önce 93-94 kiloda göbekli bir heriftim. Şu anda göbek büyük ölçüde eridi, ama 97-98 kilo arasındayım. 2 ayda göbeği yarı yarıya eritip üste 4 kilo aldım. Kollarım yaklaşık 1,5-2 santim genişledi. Steroid mi almış oluyorum?

8. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Kardeşim konuşmadan cahilliğin belli oluyor.yağ yakmak göbek eritmek kolaydır.hatta yeni başladıysanız kilo verir iken kas da yaparsın.ama az buzdur bu.sen 4 ay da diyet yapıp kollarini 1,5cm buyutmussun .başkaları 4 cm büyütüyor tabi diyet yapmayanlar için bu rakam.ama bu soruyu açan arkadaş 2 yılda 26 kg almış ki bunun geneli kas.yag çok az.yani herif 80 kg %9yag oranında.tanidigim abi var adam bu işi 6 yıldır yapıyor o 1.80m 78 kg yağ oranını aynı.kimse kimseyi kandırması.bilgisiz üyelerde yazmışlar vauv diye.su herifin yaptığını niye bu bdftr deki üyeler yapamıyor da bu adam 2 senede yapıyor.burda 5 senelik adamlar var.bilgili fln ama bu kadar sürede bunu yapan yok.

eyokus bunu beğendi.
  9. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Bilader nasil beslendin sen yaz hele :):grinning:
    Ayni boydayiz baslangic kiloda yakin ama kilo alamiyorum ne yedin nasil kilo aldin? Gunluk kalorin, beslenme seklin vs
    Detayli anlat bize de ilham olsun.

10. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Ayrıca çocukta jinekomasti var.bu kadar kuru vücut ta jinekomasti olması zaten sorubisareso
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mayıs 2018 ---
    Kime yazdın bunu

11. EmreSng

EmreSng Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle hepinize selam olsun.. Şimdi yazma fırsatı buldum sık sık takip edemiyorum mazur görün.. Hepinize toplu cevap vereceğim herkes burdan alması gerekeni alsın :) Sevgili kardeşlerim öncelikle bordo14 nickli arkadaşımız steroid,jinekomasti vb. gibi bir yorum yapmış gördüğümde çok sevindim aynı zamanda üzüldüm fakat gerçekten güzel geliştiğimin bir kez daha farkına vardım arkadaş sayesinde. Şimdi asılsız iftiralarına cevap vermem gerek kardeşim çamur at izi kalsın taktiği uygulamışsın fakat çok üzüldüm insanları tanımadan genetiğini, beslenmesini, antrenman performansını bilmeden böyle suçlamak ne kadar doğru ? Bak dostum abin 6 senedir bu işi yapıyormuş ve senin kadar gelişebildi demişsin peki sen o adamın testosteron salınımının benimle aynı olduğuna nerden kanı getiriyorsun veya metabolizma hızının benimkiyle aynı olup olmadığını nerden biliyorsunda benimle kıyaslıyorsun ? Bak sana burdakilerin çoğunun neden gelişemediğini söyleyeyim 1.si bu spora başlayanların çoğu tecrübesiz bilgisiz başlıyor 2.si çoğu vücudunun kaldırabileceği ağırlığın çok çok altında çalışıyor ve boşuna zaman kaybediyor 3.sü çoğunun beslenmesi sabahları 2 yumurta öğlende 100 gram tavuktan ibaret 4.sü arkadaşların çoğu hareketlere hakim değil ufacık yanlışlarla hareketi başka bir adeleye bindiriyor ve çalıştırdığını zannettiği bölgeyi çalıştırmıyor haberi yok 5.si ve sonuncusu uyku düzenini hayat akışına bırakıyor kimisi bugün 5 saat uyuyor yarın 10 saat uyuyor ve uyku düzeninin iyi olduğunu sanıyor...
    Şimdi gelelim öbür konuya jinekomasti demişsin neye göre kime göre bunun farkına vardın ? Sana illa burdan detaylı cicik resmimi atayım ? :) Lütfen düşmeyin şöyle yanlışlara yorumun için teşekkürler.
    Şimdi gelelim diğer arkadaşlara, kardeşlerim hepinizin güzel dilekleri için teşekkür ederim.. Ben şimdi burdan sıradan şeyler yazıp sizi geçiştirmek istemiyorum, siz bana tek tek mesaj atın sormak istediklerinizi sorun bende ona göre cevaplayayım hepinizin sorularını cevaplayacağım. Saygılarımla

de517, zeo64, mgb1 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut alt yapısı baya iyimiş o yüzden 2 senede çok güzel gelişmiş, spora başlamadan önceki yağ oranıda rahat kilo almak için oldukça uygunmuş , genetik şansı yani bunlar şahsen bende isterdim yağsız vücutla başlamayı ama bizde %35 yağ oranıyla girdik onun izleri bitmiyor kolay kolay :D gelişime gelince olağanüstü bir omuz kol göremedim normal taş çatlasın 40 41 cm kol ölçüsü vardır bu ölçülere sahip çok insan var forumda ama yağ oranının biraz daha aşağıda olduğu bir gerçek buda extra bir estetik katmış arkadaşa :)

13. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Öncelikle şunu ifade edeyim: Yaşım 40 ve "kardeşim" türünden hitaplardan pek hoşlanmam. Yaşınızı bilmiyorum, ama hitabınızı buna göre yapmanızı bekliyorum.

Cahil değilim. Gördüğümü ve bildiğimi yorumluyorum. Okuduğunuzu anlayamamışsınız. Ben 4 ayda diyet yapıp kollarımı 1,5 santim büyüttüğümü değil, 2 ayda göbeğimi yarı yarıya eritip 93 kilodan 98 kiloya çıktığımı ve kollarımın ortalama 2 santim genişlediğini yazdım.

Herkesin metabolizması aynı değil, vücut tipi aynı değil, antrenman direnci aynı değil, beslenme şekli aynı değil, genetik yatkınlığı aynı değil. Dolayısıyla "bir tanıdığım şöyle yapmıştı, bu yüzden sen yalan söylüyorsun veya cahilsin" demek asıl cehalettir. Herkes aynı tornadan mı çıktı? Mesela benim devam ettiğim salonda 6 aydır, 1 yıldır, hatta bundan daha fazla zamandır salona devam edenler var. Ben 2 ayda bunların seviyesine ulaştım, hatta çoğundan daha iyiyim. Çünkü benim beslenmem çok ciddi anlamda sağlamdır. Antrenmanı asla sulandırmam. Bu spordan önce de senelerce ağır sporlarla (dövüş sporlarıyla) uğraştığım için altyapım elverişli. Vücut tipim bu spora elverişli. Dolayısıyla herkesi aynı kefeye koyup "falanca arkadaşım bu süre içinde bu kadar olamamıştı, sen bu süre içinde böyle olduysan ilaçlısın" demek cehaletin ta kendisidir. Herkes steroid uzmanı olmuş, bilen de bilmeyen de profesör edasıyla konuşuyor.

Tekrar yazayım: Fotoğraflara baktığımda steroid etkisi falan ben şahsen görmedim. 2 yılda olmayacak şey değil. Ha, 10 kişisen 1-2 tanesi 2 yılda bu hale gelir, bunun da açıklamasını "Herkesin metabolizması aynı değil, vücut tipi aynı değil, antrenman direnci aynı değil, beslenme şekli aynı değil, genetik yatkınlığı aynı değil." şeklindeki cümlemle yukarıda zaten yaptım.

afka9 bunu beğendi.
  14. rslbzc

rslbzc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

15. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Siz.2 yilda 26 kg kas alan bir kişiye doğal diyorsaniz,zaten sizinle daha fazla muhattap olmana gerek yoktur.yoksa seviyem düşer.iyi gunler
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2018 ---
    2 senede bu fizik.adamin yağ oranı 9 dan fazla değil.2senede 26 kg kas.biraz ffmi ya bak derim.insanlarin bu hale gelmesi genetik harikası dahi olsa imkansız.ama ben karışmam.sonra da millet diyor ben niye yapamıyorum fln.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2018 ---
    Tanıdığım abi.spora başladığında 60 kg %8 yağ oranında bir kişi idi.6 senede 20 kg fln aldı.saf kas olarak.bu adam.disiplinli çalışır,yer,icer,dinlenir.her zaman kendini zorlayan kilolarda çalışır.kendim den ornek vereyim;3 yıldır bu sporu yapıyorum.su an da 78 kg %10 yag oranı 175 cm boyundayım.dedigin her şeyi kendim yapiyorum uyku beslenme vs testesteron salınımımi olcturdum de tavanın ustunde çıkmıştı.ona rağmen bu kadar oldu.dedigim gibi bilmediğimiz bir tavsiye Verde biz de yapalım.herkeste sana minnet duysun.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2018
  16. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    abi barbell curl kaç basıyorsun? benim için önemli

17. mgb1

mgb1 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    şahsen spora başlamadan bir yılda 17 kilo alarak senin saçmalığına karşı bi tez koyuyorum :) biraz icerlemis gibisin bordo bereli herhalde kendin yapamadın ki yapsaydin zaten bi profil resmin olurdu ya da foruma fotoğraf koyardın.Ayrıca senin gibilerin "bi abi vardı şöyle şöyle yaptı bik bik bik" muhabbeti hiç bitmiyor dimi.Forumu kirletme.

de517, ulaire ve Tengri Biz Menen bunu beğendi.
  18. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Teorik olarak yeni başlayan birinin ilk senede 12kg civarı kas kütlesi kazanması mümkün diyor uzmanlar. Pratikte ne kadar ulaşılabilir o kısmı tartışılabilir.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zeo64 bunu beğendi.
  19. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Evet öyle diyorlar ama tamamen ölçümlemek zor. 12 kiloluk kütle'yi maksimum rakam olarak söylüyorlar ama şöyle bir ayrıntı atlanıyor; (genetik iyiyse ve doğru düzgün bir antrenörle bilinçli antrenman beslenme döngüsü içinde olduğu takdirde). Ama iş görüntü yani estetiğe geldiğinde, rakamların çokta bir anlam ifade etmediğini düşüyorum (en azından doğal limitler içerisinde ve yağ oranı sabit tutulduğunda) 185 cm birinin eklediği lean 12 kilo kas ile, 165 cm birinin eklediği 12 kg'lık kütle görüntüde çok farklılıklar oluşturur haliyle. Bir çoğumuz ilk başladığımız dönemlerde her şeyi optimum seviyede yapamadığımızdan, doğal olarak bizler gibi kişilerin bunu ölçümlemesi hayalden ibaret. Kısacası kafaya takılacak bir mesele olarak görmüyorum. Ama örneğin ben yeni başladığımda forumlarda sağda solda Zeo64 gibi adamlarla iletişim kurabilseydim belki bir çok şeyi daha çok düzgün, akıl mantık çerçevesinde yapabilirdim, buna oranla daha fazla gelişebilirdim ilk sene.

zeo64 ve ulaire bunu beğendi.
  20. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Karar senindir.dostum yalnız labale konuşma bir daha hiç haz etmem.burada mahalle arkadaşın yok bir el var.biraz uslüp.kaç yıldır bu sporu yaptığını söylemişsin ama vücudun 3 aylık kişiler gibi.hadi benim vücudum koca bir sıfır; o yuzden foruma fotoğraf koymuyorum.sen bu sporda neyi başardın ki milleti bilip bilmeden eleştiriyorsun.

Sayfayı Paylaş