yag yakmak icin programim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lotus flower tarafından 24 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lotus flower

lotus flower Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba. Uzun zamandir forumu takip ediyorum, burda paylasilan deneyimler sayesinde epey sey ogrendim ve ben de yorumlarinizi almak icin kendi capimda hazirladigim beslenme programini paylasmak istedim.

23 yasindayim ve uzun zamandir sporla ugrasiyorum. Duzenli cardio ve hafif agirlik antremanlari sayesinde 1-2 yilda 98 kilodan 70 kiloya kadar dustum. Fakat son zamanlarda biraz hareketsizlik biraz da yediklerime dikkat etmedigimden epey kilo aldim. Cok kolay kilo alan bi metabolizmam var malesef. Su an 82 kiloyum.

Toparlanmak icin 3 aydir duzenli olarak salona gidiyorum, gogus ve omuzda guzel gelisme kaydettim fakat yag yakma adina ayni gelismeyi gosteremedim, gobek malesef ayni kaldi. O yuzden ilk defa bir diyet programinin sart olduguna karar verdim.

boy: 1.68 kilo: 82.

22 subat itibariyle olculer

omuz: 115
    gogus: 103
    bel: 92
    kol: 36
    bacak: 62

yaza kadar beli en az 85’e dusurmek istiyorum. uygulamayi dusundugum beslenme programi

10:30 - 3 beyaz 1 tam yumurta - 50 gr lor – 1 domates (evde calistigim icin sabahlari gec kalkiyorum)

11:30 - 100 gr lifalif - 50 ml sut

16:00 - 100 gr lifalif ve 3 beyaz 1 tam yumurtali krep

18:30 - antreman

19:30 - whey protein shake

20:00 - 200 gr lor ve domates, biber, sogan, salatalik karisimi - 1 dilim ekmek veya
    150 gr tavuk gogsu - 1 kase yogurt - 1 dilim ekmek

Gun icinde belki bir elma veya portakal. 1-2 bardak yesil cay, sade nescafe.

Toplam karbonhidrat: 170 gr toplam protein: 130 gr.

1 gun agirlik 1 gun kardiyo seklinde calisiyorum. Amacim kas kutlesi kaybetmeden yag yakmak. Ne dersiniz bu beslenme duzeni ile olur mu? Ayrica yakinda animal cuts siparisi vermeyi dusunuyorum.

Eksik buldugunuz veya yanlis oldugunu dusundugunuz yerleri yazarsaniz cok sevinirim.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hesabının doğru olduğunu düşünürsek (bakmadım ) toplam 300 gr girdi mevcut ...bu da yaklaşık 1200-1300 kcal /gün eder ki, düşük rakam...90-100 kgs lik adam için sağlık açısından risk taşır...bazal metabolizmanın sınırında...200 kcal/gün daha "karbonhidrat "olarak arttırdığında sağlık açısından daha emniyetli sınırda seyredersin ( zira kilon da yüksek...60 kgs biri ile 90 kgs birinin metabolizmaları kalorifik yönden farkldır) ...

1400-1500 kcal /gün ile "hipotalamus "da gerekli "cari açığı yakalayabilirsin "ve daha emniyetli ve neticede haftada her yapacağın "500 kcal /antrenman" ile 8-10 günde 1 kgs verme şansı doğar...)

lotus flower bunu beğendi.
  3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    arkadasım gunde 7 8 ogun yaparak tum gun insulin hormonunu salgılatıyorsun .

Bu sekilde kilo veremezsin kalori hesaplarını gecin Hesap yaptıgın gün diyet bitmistir Ömür boyu kalori hesabımı yapacaksınız ?

Gunde maximum 3 ögün yap

sütü cıkar listenden yerine kefir yada ev yogurdu koy

Agzına koydugun her lokma insulin salgılatır Hucreler insuline doydugu zaman sekeri iclerine alamazlar ve insulin direnci olusur Daha sonra 10gr 10gr aldıgın kiloları kilo kilo almaya baslarsın bir kısır döngüye girer vucud

Kilo vermek istiyorsan vucuduna daha az insulin salgılattır

Söyle dusun

1500 kalorilik insulin salgılatan bir diyet yaptın simdiki gibi 8 ögün ve bol karbonhidratlı kilo alabilirsin cunku vucudun yag depolamak isteyecektir insulin depolama hormonu

serbest kalorili 3 ögün yaptın fakat daha az insulin salgılatan bir diyet kilo verirsin

Vucud terazi degil su kadar kalori aldım su kadar ihtiyacım vardı su kadar yaktım.

glukogan testesteron buyume leptin insulin yag asitleri cvitamini butun bunların yag yakımı ve kaslanma üzerine etkisi var

biz bunları görmeden kalori hesabı yaparsak basarılı olamayız Kilo verince kısa sürede geri alınmasının sebebide bu

4. lotus flower

lotus flower Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim yalniz dediklerinizi uygulamadan once hem kendim icin hem de bu basligi okuyanlara faydasi dokunmasi adina bir iki noktaya deginmek istiyorum.

Programimda toplam 5 ogun var ki bunlardan biri antreman sonrasi su ve protein tozu. Ayrica kahvaltidan sonraki yulaf ezmesi ve kahvaltiyi da birlikte bir ogun olarak degerlendirebiliriz sanirim; zira yumurtadan sonra yulaf ezmesi yemek zor geldigi icin 1 saat ara veriyorum. Yoksa bir seferde de tuketebilirim ama ben bir ogunde hepsini tuketip karni sisirmektense ikiye bolmek daha uygun olur diye dusunmustum. Hepsini bir seferde tuketmek, yag yakmak adina daha mi yararli olur sizce?

Programda sadece 50 ml sut var o da yulaf ezmesini yumusatmak icin. Eger bahsettigin 50 ml sutse yag yakmamimi engelleyecek olan, bundan sonra yulaf ezmesini suyla islatip yemeye calisirim. :(

Hesapta protein dogru ama haklisiniz karbonhidratta hata olabilir; domates, salatalik, elma'yi hesaba katmadim sanirim.

Bu arada bu programla hic aclik hissetmiyorum. O yuzden ozellikle danismak istedim zira diyet denilince akla ilk gelen ac kalmak oluyor. Eti lifalif inanilmaz tok tutuyor. Sizce gunde 200 gr Eti lifalif tuketmek fazla mi?

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ben saatlere bakarak antreman yazısını gormemisim :)

1 elma 1 portakal ı baska zamanlarda yedigine gore gunde 7 kere yemek yemis oluyorsun Ne yedigin önemsiz agzına yagdan baska birsey deydigi anda beyin alısageldigi icin insulin salgılatıyor

insulin in gorevi yenenleri glikojen depolarına doldurmak gerisini depo etmek Kanda insulin seviyesi yuksekken vucud yakmaya degil depolamaya gider

ben senin yerinde olsam yag yakmak istesem

sabahki lilatif yerine 2 yumurta daha eklerdim sütü cıkartırdım 1 bardak ayran yada 1 kase yogurt yerdim

aksamki ekmeklerin yerinede badem yada ceviz eklerdim toplam 3 ögün yapardım

hem daha cabuk yag yakar hem insulin seviyemi dusurecegim icin ilerde daha zor kilo alırdım

6. lotus flower

lotus flower Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bahsettiginiz sekilde bir program su aralar adi cok gecen 'karatay beslenme programi'na benziyor. Bir kac sefer denedim bu sekilde yag, protein ve saglikli kh agirlikli beslenmeyi fakat yapamadim. Mumkunu yok doyamiyorum. Bir kac basarisiz denemeden sonra artik karbonhidrat icermeyen herhangi bir beslenme programini (ketojen diyet vs.) uygulayamayacagimi anladim. Ekmegi bile cok zor biraktim. O yuzden yulaf ezmesini forumda herkes tarafindan kaliteli karbonhidrat olarak nitelendirilmesinden ve gayet tok tutmasindan dolayi kurtaricim gibi goruyorum. Umarim hata etmiyorumdur.

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ilk baslarda yoksunluk cekmeniz mumkun acıktıkca protein tuketmeye calısın yada kuruyemis yiyin badem ceviz fındık gibi

1 2 hafta sonra adapte olmus olursunuz

zorluk cekmeden bagımlılıktan kurtulunamıyor Ömur boyu o gıdalara baglı yasamak istermisiniz bilmiyorum

8. lotus flower

lotus flower Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bundan sonra birakiyorum makarna, pirinc, yulafi; sadece badem, ceviz, salatalik yiyorum demek isterdim ama biliyorum ki bu sadece su an karnim tok oldugu icin.

Metabolizmamin o tarz bir beslenmeye alismasini cok isterdim ama biliyorum ki ikinci gun karbonhidrata aserince isler degisecek. O yuzden durduk yere gaza gelmeyeyim, taniyorum kendimi.

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hic aramazsın sadece ilk baslar zor oluyor

bende bagımlıydım bir zamanlar taki 60 kilo daha kiloluyken anladım

artık diledigim kadar yiyorum hic saymadan ve kilo alma olayı bitti artık benim icin

sende yapabilirsin

10. lotus flower

lotus flower Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bu sekilde spor yapabilcekmisin

Bu sekilde spor icin bu proteinde az gercekten

12. lotus flower

lotus flower Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, arkadas cok saglam calismis tabiri caizse agirliklarin hakkini vermis. Belki ben arkadas kadar sert calisamiyorumdur ama ben de elimden gelenin en iyisini yapmaya calisiyorum.

Bir gun agirlik bir gun kardiyo seklinde calisiyorum. Kardiyo gunlerinde 40 dakika, 140-150 civari nabiz araliginda kosuyorum.

Ornek aldigim arkadas bir Jay Cutler degil sonucta, oncesinde benim gibi vucuda sahip birisi. O yuzden onun programini ornek almakta bir sakinca gormedim.

13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kan grubun nedir lotus?!...)

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

kan gurubuna gore beslenmenin bilimsel hic bir yanı yok

15. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Sürekli öğün sayısını azaltmaktan bahsediyorsunuz ama, bunca zaman yemek miktarını azaltın, öğün sayısını artırın şeklinde yazılar okuduk. Hepsi yalan mıydı yani?

Millet az ama sık yemekten bahsediyor, siz ise nadir yemekten bahsediyorsunuz. :confused:

16. lotus flower

lotus flower Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bu beslenme programiyla 3 haftayi gecirmis bulunuyorum.

18 Mart itibariyle olculer:

kilo: 80.

omuz: 116
    gogus: 103
    bel: 90
    kol: 36
    bacak: 62

3 hafta sonunda bel cevresinde 2 cm incelme ve toplamda 2 kilo kayip var, diger olculer ise ayni. Amacim olculeri koruyarak yag yakmak.

3 haftalik surecte genel olarak programa sadik kalmakla birlikte, programda biraz degisiklikler yaptim.

10:30 - 3 beyaz 1 tam yumurta - 100 gr lor – 1 domates - 100 gr yulaf ezmesi - 50 ml sut

14:30 - 100 gr yulaf ezmesi ve 3 beyaz 1 tam yumurtali krep veya tonbaliki salata

18:00 - antreman (oncesinde 3 tablet ultimate amino 2002)

19:30 - 3 tablet ultimate amino 2002

20:00 - tavuk gogusu ve bol yesillikli, domatesli salata veya ton balikli salata.

Gun icinde belki bir elma veya portakal. 1-2 bardak yesil cay, sade nescafe.

Bir gun antreman bir gun kardiyo seklinde calisiyorum ve haftada 6 gun salona gidiyorum. uzun zamandir unu, sekeri, tuzu, her turlu abur cuburu tamamen kestim ve pilav, makarna yerine hep salatalik, domates, yesillik yiyorum. Buna ragmen cok yavas gelisme kaydettigimi dusunuyorum.

Programla ilgili onerilerinizi, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sayfayı Paylaş