Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve normie123 tarafından 16 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. normie123

normie123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, ben 20 yaşındayım ve şu ana kadar onca gym'e sadece en fazla 1 ay girip çıkıp durmuşluğum vardır. Yaş gelecek 21'e. Bir yerde okumuştum vücut geliştirme belli bir yaştan sonra diğer alt yaş gruplarına göre daha az etki gösteriyormuş. Yani ben onca sene yapacağım halde vücudumu o kadar geliştiremeyecek miyim?

2. Kadir_53

Kadir_53 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Krds cok cahil ve bilgisiz oldugun yazdiklarindan belli ilk once spor yapmanin yaşı yoktur ve sen hala 20 yasinda genc sin kendini yaslanmiş hisssediyosun söylediklrrine bakılırsa
    Sporda beslenme cok cok onrmlidir sen dogrh antreman dogru beslenme uygularsan sonuc alırsın

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Muhammet190725

Muhammet190725 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim yaşa bu kadar önem verme bu sadece spor için değil herşey için geçerli eğer hedefine ulaşmak istiyosan yaşın hiçbir önemi yoktur öncelikle bunu söyleyeyim. Gelişimden bahsediyosun ama önceden 1 ay gitmişsin yine böyle 1-2 ay gidip bırakacaksan hiç gitme söylim şimdiden vücut geliştirme için sağlam antrenman düzenli beslenme düzenli uyku ve en az 1 sene gerekir gelişimin de yaş üzerinde öyle ekstrem bi etkisi yok burda önemli olan tamamen genetik yani senin gelişimini yaş değil genetiğin belirler bunu da unutma. Kendi moralini de boş yere bozma eğer azmin sabrın ve istikrarın varsa eninde sonunda vücut yaparsın. Umarım başarılı olursun kardeşim

4. normie123

normie123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Buna cahillik değil, bilim deniyor. Biyolojik olarak vücudun belli bir yaştan sonra ergenliğine göre daha az kendini yeniler. Eğer kaslanmak istiyorsam. Kaslarımın çalıştığımdan daha az oranla laktik asitle dolması gerekiyor. Bunu deneyen, tanımlayan, işini düzgün yapabilen biri varsa ona sormak istedim. 'Damdan düşenin halini yine damdan düşen anlarmış' misali. 30 yaşındaki adamın çalışmasıyla 20 yaşındaki adamın çalışması bir olmadığı için bu soruyu sordum ki senin gibi kas kafadan yeterli cevabı alamadım. Got it?

Önerin için teşekkür ederim. Uygulamaya başladım bile.

5. Kadir_53

Kadir_53 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yavrum sen kendini 30 yaşindami hissediyorsun you stupid.. 20 yasinda daha g3nc sin la kendini bitmis yaslanmis hisseidyorsan biz ne yapak yazdiklarini bilime baglamanda ayrıca komik got it ??

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş