Yaş 35 - 1.60 boy 59 kg

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve tanerjames tarafından 30 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar,

yaklaşık 8 aydır düzenli spor yapıyorum geçen yaz başladım ilk başlarda fazla kilolarımdan kurtulmaktı amacım, ilk başlarken 66 kiloydum. Spora başlamamın 2-3 ayını pek spordan saymıyorum çünkü kafama göre takılıyordum belli bir programım yoktu. Son 3-4 aydır düzenli programlı spor yapıyorum.
    Resimlerimi sizinle paylaşmak istedim. Kafama takılan 2 sorum olacak sizlere.

1) Sıkıntım göğüslerim nedense büyümedi, sert değil ve yumuşak, göğüs çalışıyorum alt-üst haftada 2-3 kez göğüs programım var. Acaba bunun nedeni jinekomasti olabilir mi?

2) Alt karın bölgemde bir türlü eritemediğim bölgem var, bazıları bunun su olduğunu, bazıları deri altı yağı olduğunu söyledi.
    Yağdır diye kardiyo ağırlıklı spor yapıyordum mesela 30 dk veya 1 saat koşuyordum bunu düzenli olarak yaptım ama karın bölgem pek değişmedi.
    Sudur diye karbonhidratı belli bir süre azalttım (1 ay) ama yine bir şey değişmedi. Şuan sadece spora başlamadan, ısınma için 10 dk koşup programıma başlıyorum.

Acaba bunların hiçbiri olmayıp genetik bir şey mi? gögüsümdeki olay yine genetik ile alakalı mı? boşuna mı uğraşıyorum acaba? Ayrıca fazla kardiyo yapınca kas kaybı olacağını söylüyorlar, karın için kardiyo yapayım derken diğer kaslarımdan olmak istemem. Kas için iyi beslenip kilo alırsam karın bölgemin daha fazla yağlanmasından korkuyorum, iki arada kaldım.

Daha iyi belli olması için spora başlamadan önceki halimin de resmini görebilirsiniz.

Resimlerden eksik gördüğünüz veya geliştiğini düşündüğünüz vb. görüşlerinizi ve bilginizi paylaşırsanız sevinirim, herkese teşekkürler.

Not: Haftada 5-6 gün 2 veya 1,5 saat spor yapıyorum, pazar yapmıyorum. Yazı biraz düzensiz oldu kusura bakmayın.

Ekli Dosyalar:

2. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Üst karın özellikle başarılı görünüyor daha çok alt karın egzersizlerine ağırlık vermek lazım fakat göğüs ile ilgili sorun bazen vücut geliştirmeciler de çıkabiliyor bunun nedeni hareket hatası yada farklı hareketlerin yapılmaması vs. olabiliyor bu sorunlarla ilgili en yararlı arşiv uzman tv olduğunu düşünüyorum ;)

3. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Cevap için teşekkür ederim, evet haklısın daha çok alt karın hareketlerine öncelik vermem gerekiyor, bildiğim kadarı ile ilk önce karnın üst bölümü gelişiyor daha sonra karnın alt bölgesi gelişiyor malum yer çekimine bağlı olarak yağlar karnın alt bölgesinde daha çok oluyor, birde vücudun genetiğide yağlanmayı etkiliyor. Kimisi ne yerse yesin yağ tutmuyor veya kısa sürede eritebiliyor, kimiside az bir şey yediği zaman bile direk yağ depoluyor.
    Göğüs için bol bol çalışmak şart sanırım, göğüs içinde alt göğüs çalışmalarına ağırlık vermeyi düşünüyorum.

Başka arkadaşların yorumu var mı acaba?

4. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Gogus hareketlerinde bazen gogus yerine triceps calisilabiliyo presslerde vs. Bide yas 35 olmus gelisim biraz daha yavas olabilir bi 18-19 yasindaki birisine gore.

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş