1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 19/ Boy 175/ Kilo 65/ 29. Ay

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve 'Tuna tarafından 9 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Özür dilerim başlığa dikkat etmedim

bunda azim kırılacak bir şey yok aksine senin hırs yapıp bize bunun böyle olmadığını göstermen

gerekir çünkü 175 boya 2.5 yıllık çalışma ile gerçekten vasat

bir gelişme yanlış anlama ben senin

genetiğin kötü demiyorum beslenmen de sorun olduğunu düşünüyorum ki bunu kendinde

belirtmişsin zaten ,daha iyi beslenmen gerekiyor.

sen bu sporu seviyorsan ve yapmak istiyorsan seni kimse yıldıramaz zaten her şey sende

bitiyor yane şöyle düşün bir çocuk ders çalışmak istemiyosa bi şekilde kendine bahane uydurur

yok başım ağrıyo yok şu adam benim azmimi kırdı falan filan ama gerçekten başaracağına

inanıyorsa kulağını tıkar ve sadece yapmak istediğini yapar ve başarır bu kadar basit aslında

ki zaten ben senin kötülüğün için demiyorum dostum belki sen iyi gittiğine inanıyorsun

belki yaptığın yanlışların farkında değilsin bende diyorum ki beslenmen de sorun olabilir günlük

beslenmeni ant. paylaş bizimle belki sorunu nu buluruz yane amacım burda gelipte birilerini

kötülemek değil niye böyle bir şey yapayım ki mantıklı geliyor mu sana ?

'Tuna bunu beğendi.
  2. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    gayet güzel bir vücut tebrik ederim sadece biraz kilo alman gerekli senin de bildiğin gibi .. o da zaten biraz daha düzenli bir beslenmeyle mümkün..

iyi çalışmalar..

'Tuna ve Ocensers bunu beğendi.
  3. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Tekrar merhabalar.

Yorumlariniz icin tekrar tesekkur ederim. Ben yoruma acik biriyim onceki yorumlarda da ddgm gbi azimim ve ya moralm bozulmaz. Buraya koyma amacimda ztn eksiklermi ogrenebilmektir. Demek istedgm ben kendimle de dalga gecebilen kisiyim her seye takmam bu tur yorumlarida severim ama 2.5 yillk bir emek var suppementde kullanamadm fazla ve basladiginda bu hizli gelsp 2 yila super okurum dyrsn ama yasadkca anlyrsn. Birde benle spora baslayan nice arkadaslarm birakti ki ben ailemle, kiz arkadasmla bile tartsmslgm var devam etmeyi istdgm konusunda. Basladgmda da 65 kilo idim suanda 65 67 kiloyum hedefim yaza kadar 75 ve ya ustu olmyi istyrm vucusumun tasiyabilecegi karn bolgesnn duzgn olcgi kadar. Gunde 4 5 ogun yiyorm kalori karbonhitrad agirlkli beslenyrm ancak kilo zor aliyorum.

Guc olarakda 4 5 aydr bacak calisiyorm max squat 120 yapablyrm, leg press 300, bench 90 yapablyrm, barbell crull 40 bunlari yardim ile ve 4-6 tekrar yapabilyorum. İdmanlari max kilo 3x8-10 drop set calisiyorm.

Son düzenleme: 15 Aralık 2012
  4. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Bence vücudun gayet orantılı

eksiğin kütle ,girdiğin ağırlıklar çok iyi

bende kilo almakta zorlanan biriyim

yulaf ezmesi al 1 kutuyu 3 günde bitir,diğer öğünlerinde de karbonhidratı yüksek tut

mutlaka kilo alırsın

'Tuna bunu beğendi.
  5. Denyo

Denyo Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    göğüslerin bayağı hacimli.acaba karın programını paylaşabilirmisin ?

'Tuna bunu beğendi.
  6. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Benim önceki halimi bilen çevremdekiler değiştiğimi söylüyor çok zayıf bir kişiliktim gerçi hala zayıfım. O zamanlar daha olumsuz yorumlar alıyordum. Zayıfsın olmaz, yapamazsın, yağ gerekli, kilo alıp başlamalısın tarzında ama ben dediğim gibi yorumları severim, kafama koyduğumu değiştirmek zordur. Çevremdeki çoğu insanda zayıflıktan dolayı ya başlamıyor yada bırakıyor bu sporu. Kendimden örnek veriyorum onlara ama inanmıyorlar ve bilinçsizler. Yağın kasa dönüştüğünü zannediyorlar.

Dediğiniz gibi 1. yılımda yulaf ezmesine başlamayı istedim görünümü hoşuma gitmedi yiyemedim. Ama aklıma getirmeniz iyi oldu bu sefer başlarım büyük ihtimal. Çünkü kilo almayı bu aralar baya dikkat etmeye başladım, çevremden kilo almam yönünde yorumlarda artmaya başladı. Resimlerde daha hacimsiz çıkıyorum ancak salondakiler öyle çok kilo almana gerek yok diyorlar ama benim boyumda ve kilomda olanların göbeği vs. varken benim adonislerim belli olabiliyor. Artık dediğim gibi kilo almak, hacimlenmek istiyorum. İleri ki sevideki vücut geliştiren kişilere uyuyor ancak belirli bir kas kütlem olmadığı için o kadar estetik gözükmüyor.

Karın için, spora haftada 4 gün gidiyorum ve 3 gün alttaki şekil, 1 gün hepsini 1'er set fazladan çalışıyorum.

3x100 crunch mekik
    3x50 havada sabitlenerek ayakları karına çekme
    3x50 uzanarak ayakları karına doğru çekme
    3x50 sıkılaştırma

Bacak çalıştıktan sonra karını fazla zorlamıyorum çünkü çoğu bacak hareketleri (özellikle squat, leg press tarzı hareketler) karını çalıştırıp zorluyor.

Ocensers bunu beğendi.
  7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Aslında 2.5 yıl kımıne gore sporda yenı olarak gecıyor [Yarısmacı bırısı ılk 3 yılını tamamlamayanlar gozumde daha spora yenı baslamıstır demıstı]

Tabı kı kısa bır sure degıl, ama ekto yapıda olanların %90 ı sporu daha 3. Ayına gırmeden bırakıyor. Ben ekto olmasam da onların cektıgı zorlugu tanıdıklarımdan bılıyorum

Vucudu gectım bır ektonun 2.5 yıl pes etmeden spor yapması baslı basına taktır edılmesı gereken bır sey.

bence tuna nın vucudu oldukca fıt, tartı yerıne aynaya bakmak daha onemlı..

Son düzenleme: 16 Aralık 2012
    Ocensers ve 'Tuna bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş