1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 19/ Boy 175/ Kilo 65/ 29. Ay

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve 'Tuna tarafından 9 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
  2. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Fotolar kötü ama vücut güzel duruyo fakat kilo alman gerek bence.

'Tuna bunu beğendi.
  3. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Telefon ile cekildigi ve isikdan kaynaklandigi icin biraz kotu ciktilar.
    Kilo icin yaza kadar 70 75 olmayi planliyorum yagsiz bir vucudum var yaglanmak istyorm bu aralar. Cogu kiside o yonde yorum yapiyor.
    Yorum icin tesekkurler

4. freakedout

freakedout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    adam akıllı foto koymamışsınki, bi tanede düzgün dururken çekilde adam gibi yorum yapalım. Nedir bu fotoğraflardaki şekil çıkma arzusu anlamış değilim.

bdyc22 ve 'Tuna bunu beğendi.
  5. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Yarın idman öncesi farklı poz ve düzgün pozlar çekip koyabilirim ancak bu pozlarda değerlendirebilecek pozlar. 1-2 poz biraz şekil olabilir onlarda önceki fotoğraflar. Buraya koymak amaçlı değildi.

Birde estetik pozlar vermekte şekil çıkma arzusu anlamına gelmez. Vücudunu estetik ve güzel sunmalısın, bu yarışmalarda da böyledir ki benim 1-2 poz haricinde gerisi normal pozlar.

Dediğim gibi yarın hocam ile çekilip yeni fotoğraflar ve ölçülerimi eklerim. Yorumunuz için tekrar teşekkürler.

6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    bu şekilde başlık altında offtopic tartışmanıza gerek yok, trolling olduğunu yada başkalarının fotolarının paylaşıldığını iddia ettiğiniz durumlarda yönetimle iletişime geçebilirsiniz, değerlendirip iki tarafa da söz hakkı tanıyarak gerekeni yaparız.
    bunlar kanıtlanana kadar da kimseyi zan altında bırakmayı istemeyiz.
    şimdilik başlıkla alakalı bu iddiaları hem konuyu offtopiğe götürdüğü, hemde tartışma çıkarabilme ihtimali nedeni ile kaldırıyorum kimse kişisel olarak algılamasın.
    konu fotoları değerlendirme üzerinden devam etsin, diğer durumlar için kanıtlanması durumunda gerekeni yaparız.

Prometheus676, mma- ve 'Tuna bunu beğendi.
  7. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Arkadaşlar kardeşime çektirebildim ancak resimlerin kötülüğüden, iyi olmamasından ve iyi poz vermediğimden dolayı kusura bakmayın telefonla ile ancak bu kadar olabiliyor. Ve yüzüm iyi çıkmadığı için karaladım bazılarını.

http://imageshack.us/photo/my-images/849/img20121211195624.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/202/20121211205308.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/201/20121211205201.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/543/20121211205140.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/850/20121211205048.jpg/

Ölçüler ise
    kol 36
    omuz 120
    göğüs 98
    bel 74

Bacak ve karın çalışmaya çalışmaya 4-5 aydır başladım öncesi pek düzenli değildi. 2 yılda 2 kutu 2kg optimum whey ve 1 adet 300 gram on creatn kulladım. Beslenmeme pek dikkat edemiyorum kilo 65-67 arasıyım. Başlayalı 2.5 yıl oldu.

mma- bunu beğendi.
  8. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    başarılı sadece donemsel olarak kg alman lazım göğüsler iyi taktir ettim iyi şişmiş

'Tuna bunu beğendi.
  9. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Spora başladım başlayalı herkes kilo almam yönünde yorumlar yapıyor, bende spora başladım başlayalı almaya çalışıyorum ama artık metabolizma yavaşladıkça filan alabilcem gibi gözüküyor :)

10. volkoo

volkoo Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Hayal dünyası
    Bariz belli beslenme probleminin olduğu, yinede toplamıssın tebrikler

'Tuna bunu beğendi.
  11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Gelişim çok iyi dostum , ama en az 5kg en fazlada 10 kg al bi dostum ondan sonra ki halin daha iyi ve daha hacimli olucak daha iyi görünüceksin böyle biraz ince gibi geldin bana , birde bacak kaslarıda önemli bacak fotoğraflarıda bekleriz.Göğüs ve Bicepsdeki gelişim bence mükemmel.

'Tuna bunu beğendi.
  12. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Ne diyeceğimi biliyorsun değil mi ?

* İhtiyacın olan şey kas kütlesi, kas kütlesi, kas kütlesi !!!

* Kilo al, beslenmene düzen ver. Yerinde olsam ilk etapta şöyle bir 80 kg' ı görüp yeniden kilo düşürmeyi hedeflerdim. Bu şekilde liner bir ilerleme döngüsünde devam et.

* Ben genetik altyapının olduğunu düşünüyorum sende, bunu değerlendir. Steroid'lere bulaşma sakın, doğal kal.

* Fotoğraflarına bakınca bana Martin Berkhan' ı hatırlattın. Fakat junior versiyonu :)

'Tuna bunu beğendi.
  13. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Dediğiniz kişiye de baktım harbiden benziyormuş :)

14. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    sayın nitrococuk ve arkadaşlar. bu arkadasımızın gelişimi taktire şayan bence
    kilo al yorumlarına gelirsek bir insanın senede en fazla 1-2 kg saf kas kütlesi kazanabilcegini umarım biliyorsunuzdur. ve bu arkadasımız yağlanmaya müsait değil benim gibi. ve malesef omuz catısıda dar genetigi ektemorf. yani bu arkadasımıszın bırak steroide bulasmamayı (ben kulanıuyorum) bulassa bile bi anda öyle 80lere 90 lere cıkıp inmesi mümkün değil. o yüzden biraz kişinin gelişimini yapısını değerlendirerek yorum yapalım. motivasyon kırmadan. kolay gelsin

'Tuna bunu beğendi.
  15. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Merhaba. Oncelikle yorumunuz icin tekrar tesekkur ederim. Moral ve motivasyon konusunda haklisiniz bazi arkadaslar eksiklerinin soylenmesine gelmiyor ama artik amator sayilmayiz o yuzden olumlu ve ya olumsuz yorumlari normal karsilamamiz gerekir ki dogrusuda budur. Buraya koyan herkesde buna hazirlikli olmali yoksa koymamalidir.
    Cok guzel anlatmsnz sizde ayni metabolzma ve ayni tarz vucuda sahip olnca anlama orani artiyor tabiki. Aslinda kilo al yorumlarina katiliyorm cunki yah oranimi biraz artirip yuzumun toparlanmasini ve on kollarmin orantili gozkmesini istyrm. Yag oranim baya dustugun bende farkndayim. Karin bolgesi ve adonisler guzel oluyor ama hafif yag oranimi artirmak oranti ve estetiklk katcagni dusunuyorm ama yag oranimi atiramiyorum :D

Ve birde vucud yagsiz olnca bazi arkadaslar yag ve kas i ayirt edemedigi icin bu kadar zamanda daha iyi olabilrdibtarzinda yanls elestiriler yapabiliyor. Ve en sinir oldugum ve karsi taraf adina utandigim konulardan biride defin bir vucudaki kol ile bulk ve ya yagli bir vucutdaki kas gruplarni karsilastirmadir. Ve ne kadar hacim varsa o kadar iyi zannedetmezler mi. Mesela atiyorum annemde de 40 cm kol var ama hic 40 cm kolum var diye ovundugunu gucbgosterisi yaptgini gormedim. Cunki o yagdir kas degil. Bunu bir cok kisinin ogrenmesi gerek

Son düzenleme: 14 Aralık 2012
  16. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim ancak ben senin dediklerinle bizim anlatmaya çalıştıklarımız arasında bağlantı kurmakta zorlandım.

Öncelikle arkadaşımızın gelişimi optimal değil, iyi niyetinizi anlıyorum ancak bu arkadaşımızın kasları biraz reformasyona uğrasa bile hala vücudu oldukça zayıf. Ya da ikimizin vücut geliştirmekten anladığımız çok farklı şeyler. Olabilir.

Oldukça doğru uygulanan beslenme-antrenman-dinlenme sonucunda hardgainer dediğimiz insanlar bile 2 kilodan fazla kas kütlesi kazanabilirler. Yeni başlayan ve ilerlemiş kişilerin değişen kazanç oranları biliniyor zaten. Sanal alemden bir arkadaşımın dediği gibi 0' dan 10 kiloya kadar yolu vardır.

Yağlanmaya müsayit olmamak nedir ? Nasıl yağlanırsın ? Yağlanacak duruma gelmek için ne kadar yemeyi denedin ? yani hızlı metabolizmanızı alt etmek için daha fazla yemeyi denemediniz mi ?

Bir anda 80'lere , 90 kilolara çıkmamalı zaten. Çıkarsa ortada bir sorun var demektir. Kilo almak önemli, yavaş şekilde almak bundan daha önemlidir. Bunu 'yağsız kas kütlesi ağırlığı' babında söylediysen, o zaten sene(ler) alabilecek bir şey ve bu kişinin buna 65 kiloda kalmaya devam ederek ulaşamayacağı aşikar.

yine teşekkür ederim kolay gelsin.

'Tuna ve Ocensers bunu beğendi.
  17. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu

Kesinlikle katılıyorum sonuçta belli bir metabolizma hızı var yaktığın kaloriden fazla kalori alırsan mutlaka kilo almaya başlarsın bende ektomorfum hemde tam bir ektomorf ama kendimi zorluyorum bir şekilde zor da olsa kilo alıyorum yane

'Tuna bunu beğendi.
  18. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Yorumlar için tekrar teşekkür ederim. Bu aralar dikkat etmeye çalışıyorum edebildiğim kadar beslenmeme kilo alabilirim inşallah :).

Kas gruplarında eksiklik ve ya geride olan bir kas grubu vs. yok mu arkadaşlar ?

Ocensers bunu beğendi.
  19. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Bana sorarsan 2.5 yıl için kötü bir gelişme :/ boy kaç ?

beslenmeni düzeltmeye çalış

'Tuna bunu beğendi.
  20. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Merhaba.

Oncelikle dikkatli biri degilsiniz galba baslkta kilom boyum vs yaziyordu. Peki yorumu neye gore yaptnz 2.5 yilda herkesin ayni geliseblmesi beklenemeyebilir ancak surasi eksik ve ya suraya agirlk vermelsn tarznda yorum yapilmasi daha yararli olacaktir ki buraya koyulan resmlern amacida budur dye dusunuyorm. Gelsim 2.5 yila gore kotu dersenz hem azim kirms hemde yarari olmayan bir yorum olablir. Yani sizin beklentnz daha yagli bir vucut tipi mi ki bu yag oraninda 36 cm kol az bir sey degil bence. Dedigim gbi bu aralar yaglanmaya calisiyorm ilerki zamanlarda yaglanirsam yine koyarim resim. Yorumunuz icin tesekkur ederim.

Sayfayı Paylaş