Yaş 17 Ekto Beslenme Günlüğüm

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve 54kadir tarafından 28 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 54kadir

54kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 8 ay vg yaptım ve Mayis ayında bıraktım. Beslenmem düzgün olmadığı için pek bir gelişim gösteremedim. Yakın bir zamanda başlamayı düşünüyorum. Yaşım 17 boyum 179 Kilo 65.

Sabah 10 kahvaltı 5 yumurta Lor peynirli süt yulaf vb
    Saat 13 100 gr pilav ve tavuk gögüsü
    Saat 3 ekmek arası 100 150 gr tavuk
    Saat 5 ekmek arası 100 150 gr Ton Balığı
    Saat 7 evde hazırlanan Protein barı toz ile yapılmış
    Saat 8.30 antreman
    Saat 9.30 150 gr tavuk ve pilav ayrıca idmandan sonra Protein tozu.
    Sizce programım nasıl? Gün içinde içinde okulda oluyorum. Ekto bir Vücudum var. Ayrıca idmanim saat 9.30 gibi bitiyo idmandan hemen sonra whey protein içiyorum. Eve gidincede pilav ve tavuk yesem olur mu sizce ?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    biraz çeşitlendirmek gerekli,sebze-baklagil,meyve,yeşillik,belki kırmızı et-balık eklenmeli,kompleks karbo yulaf,makarna vs eklenebilir,bir de programın uygulunabilirliği olmalı,2 saatte bir kağıt üstünde güzel yemek yiyorsunuz fakat okulda bunu her zaman uygulayabilecek misiniz?ayrıca akşam 21.30da son ögününüz bitiyor,birdahaki öğüne kadar 12 saatten fazla süre besin alınmayacak,biraz gözden geçirilmeli.

3. 54kadir

54kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Pilavı kabataslak yazdım yani makarna da tercih ederim onun yerine.
    Baklagil olarak akşam öğünlerinde fasulye vb yerim meyve zaten muz ve elma sabit.
    Birtek okuldaki öğünlerim sıkıntıya girebiliyor. Onuda çözmeye çalışıcam. Teşekkürler

4. 6Bullets

6Bullets Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Önceden hazırlayıp okula götürsen yemeğini?

5. 54kadir

54kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    aslında doğru söylüyosunuz fakat okula pilav götürmek pek istemiyorum açıkçası. Onun için karbo eksiğim olusuyo. fakat protein eksiğimi ekmek arası tavuk ve ton balığı ile karşılamayı düşünüyorum

6. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Pilav ve makarna yicekseniz kepekli olanlarını tercih edin esmer pirinç kepekli makarna gibi çünkü pirinç kepeklerinden yani kabuğundan arındırıldığında besin değerlerini büyük ölçüde kaybediyor protein ve karbonhidrattan ibaret oluyor oysaki esmer pirinçte olan değerler çok daha fazla kepekli makarnada aynı şekilde beyaz pirinç yemem yenmesinide hiç önermem gereksiz esmer pirinç varken. Şu vücut türleride bilimsel olarak kanıtlanmış birşey değildir bu arada bir görüştür vücut biçimlendirmek elimizde olan birşey bence.

Sayfayı Paylaş