Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve CemAliKyhn tarafından 15 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. CemAliKyhn

CemAliKyhn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci-Gençler Milli Takım Güreşçisi
    Yer:
    Yalova
    Yaklaşık 4 yıl (2010-2014) serbest güreş sporunu yaptım,hayatım boyunca kiloluydum buna rağmen her zaman sporla iç içeydim.Sporun her türlüsüyle uğraştım diyebilirim sadece 2 yıl önce sol omzumda ufak bir zedelenme olduğu için spora 4 ay ara vermek zorunda kaldım onun dışında 7-8 yaşımdan beri spor yaparım.Yaklaşık 5 ay önce kendim aldığım bir karar sonucu neden bu kadar spora rağmen hala kilo aldığımı araştırmaya başladım ve fitness sporuyla tanıştım.Bir spor salonuna yazıldım ve salondaki hocalardan biriyle iyi bir abi-kardeş ilişkisi kurduk,azimli olduğundan eminim sana yardımcı olucam demişti bana ve onun verdiği beslenme-antreman programıyla çalışmaya başladım.İlk 3 ay sadece L-carnitim kullanmamı önerdi ve Zero Shot kullanmaya başladım.Her gün 2 bölgeden ağırlık antremanı ve sonrasında 40 dakika cardio (5 dakika ısınma-30 dakika koşu-5 dakika soğuma)yaparak antremanımı bitirdim ve 4 ay boyunca sadece ağırlık antremanlarımdaki hareketlerde değişiklik yaparak devam ettim.Beslenme olarak ise kahvaltıda 6 yumurta beyazı-2 yumurta sarısı ve 100 gram light beyaz peynir,öğlen 250 gr haşlanmış tavuk-50 gr yulaf ve yağsız salata,akşam öğlen yemeğinin aynısı olacak şekilde devam ettim.Ara öğünleri pek önemsemedim ancak canım çok şeker isterse veya açlık çekersem 1 meyve yada 4-5 tane ceviz yemeye dikkat ettim.Bunların dışında supplement olarak ilk 3 ay sadece Zero Shot L-carnitin ve 3. Aydan sonra Ultimate Prostar whey kullandım,şu anda l carnitini bıraktım ancak whey kullanıyorum.Su içmeye dikkat ettim.(günde 3-3,5 litre).Set aralarında dinlenmeye ve en az 8 saat uyumaya özen gösterdim.İlk başladığımda tam 110 kiloydum ve yağ oranım %49'du,su oranım %47,2.3 kg kemik ağırlığı ve %51 kas-kemik ağırlığıydı.İlk ay yağ ağırlığının getirdiği ödem ve su dolayısyla 13 kg verdim(1 kg kas 12 kg yağ.)Geri kalan aylarda ise 7.5 kg civarı yağ verdim ortalama olarak.Bu aylar içinde toplam 2 kg kas ve 33 kg yağ kaybettim.Sormak istediğiniz soru olursa veya eksik yazdığımı düşündüğünüz bir yer varsa sorabilirsiniz.Kısacası azimli ve kararlı olun gerisi kendiliğinden oluyor.NO PAİN NO GAİN! :)

Harnos bunu beğendi.
  2. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadar yağ ne kadar kas kaybettiğini nerden biliyorsun. Yağ ölçen makina mı kullanıyorsun. Ben spor salonunda sordum vücut yağ oranı ölçüyor musunuz diye, Hayır dediler. Ben 8 ayda 24 kilo verdim. 24 kilonun 23 kilosunu ilk 5 ayda verdim. Son 1 kiloyu diğer 3 ayda verdim. Bodyforumtr üyeleri kilonun çoğunu kastan vermişin dedi. Sporcu olmayan, kas kütlesi fazla olmayan sıradan şişman bir insanın verdiği 24 kilonun çoğunun kastan olacağına inanmıyorum ben. Yağ oranı ölçümünü nereye gidip yaptırabiliyoruz? Spor salonları yapmıyor. Daha önce sordum.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2016
  3. CemAliKyhn

CemAliKyhn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    Yalova
    TANİTA diye bir olcum cihazini hic duymadin veya gormedin sanirim ?

4. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Senin Tanita dediğin şeye baktım google'da. Tartı şeklinde bir alet gördüğüm kadarıyla. İnternetde o tip aletler için yağ oranı yanlış ölçtüğünü söylüyor Savaş Cebeci ve pek çok kişi youtube videolarında.

Son düzenleme: 16 Mayıs 2016
  5. CemAliKyhn

CemAliKyhn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    Yalova
    Sence yanlış ölçüyor olsaydı bu kadar tanınan ve başarı yakalamış bir marka olabilir miydi ?

6. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bu cihazdan cogu diyetisyende var

D2403 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bu cihazlar çoğu diyetisyen ve endokrinlerde var. Ayrıca benim gittiğim spor salonunda daha program yazılmadan yağ,kas oranı ölçümü yapıyorlardı.
    Artik bünyesinde diyetisyen bulunduran çoğu salonda var fakat mahalle arası tabir ettiğimiz yerlerde bulunmuyor :(

8. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Benim yemek yedikten sonra karnım hamile gibi oluyor ve o karın şişkinliği gitmiyor çok aşırı uzun saatler boyunca aç kalınmadığı sürece. Bende sıfır kas olduğunu iddaa ediyor bazı kişiler. Koşarak 24 kilo verdim. 24 kilonun çoğunu kas olarak vermişim ve bende sıfır kas kalmış vücudumda. Body forumtr üyeleri öyle diyor. Sebep 172 santim boya 65 kiloda göbeğin dışarı çıkıyor olması. Karın şişkinliği oluyor bende her zaman, düzenli olarak yemek yediğimden. Çok aşırı uzun saatler boyunca aç kalmadığım sürece karnım düz hale gelmiyor. Bu forumdaki kaslı üyelerin anladığım kadarıyla karın şişkinliği problemi yok.

Son düzenleme: 20 Mayıs 2016
  9. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Dostum sen bence acilen bi psikologa gorun, hic iyi gorunmuyorsun. 0 kas ironisini bile anlayamayacak durumdasin

umut1319 bunu beğendi.
  10. CemAliKyhn

CemAliKyhn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    Yalova
    Kas-yağ oranini olcturebilecegin bir yer varsa acil gitmeni oneririm.Milletin demek istediklerini cok yanlis anliyorsun forumdaki bilgileri surekli takip edere bilgi kazanmani ve dogru bildigin yanlislari kafandan silmeni itavsiye ediyorum.Acilen...

11. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    2 tane 15 kilo ağırlık ile biceps çalışıyorum. Birazcık kol kasım var bence :D

12. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bence hiç yorma kendini git bir sağlık kuruluşunda yağ kas oranını ölçtür ona göre bir şeyler konuşalım

13. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadara ölçüyorlar? Sağlık kuruluşu derken nereyi kastediyorsun? Nereye gideceğim?

14. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Hastanelerin diyetisyen bölümleri bazı endokronoloji bölümler diyetisyenlerde Vs en iyisi parada gitmesin diyorsan devlet hastanesinde ölçtür biraz sıra sıkıntısı yaşarsın ama değer yani ama para var diyosan diyetisyene bas 100-200 bi şey zaten paşa paşa öğren

15. CemAliKyhn

CemAliKyhn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    Yalova
    çalıştığın ağırlıkla hava atarak gelişemessin,unutmaa

16. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç kasım olmasa 2 tane 15 kilo ağırlık ile biceps çalışamazdım. Bunu belirtmek için yazma ihtiyacı duydum sadece. Benim kilomda olan insanların benim kolumdan daha ince kolu var.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2016 ---
    Çarşıda diyetisyen buldum. 50 liraya ölçüyorlarmış. Bir ara ölçtüreceğim.

17. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    Yağ/kas oranınızın en net sonucunu, aynaya bakarak görebilirsiniz, gerisi hikaye...

18. CemAliKyhn

CemAliKyhn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    Yalova
    Konuyu dağıtmassak sevinirim :)

19. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Karnımın şişkinlik derecesine bağlı olarak aynada nasıl göründüğüm değişiyor. Sabit bir görüntü yok. Örneğin yemek yedikten hemen sonraki halim HAMİLE bir kadın gibi. Kocaman bir göbek oluyor. Sonra yemek yenilmeyen her saat için göbeğin boyunda küçülme oluyor. Birkaç saat aç kaldığım zaman göbek daha küçük görünüyor. Daha uzun süre aç kalındığında göbek daha da küçük gözüküyor. Açlık süresi uzakdıkça göbeğin boyu sürekli olarak küçülmeye devam ediyor. Epey uzun süre boyunca aç kalındığında karın düz hale geliyor. Yani karnımın şişkinlik derecesine bağlı olarak aynada nasıl göründüğüm sürekli değişiyor. Sabit bir görüntü yok.

CemAliKyhn bunu beğendi.
  20. CemAliKyhn

CemAliKyhn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    Yalova
    Vucut tıpını ve kımyanı gercekten cok merak etmeye basladım...

Sayfayı Paylaş