1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 13 kilo 53. Evde çalışma..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve atakan966 tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. byufuk93

byufuk93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    istesen de öyle mutant gibi görünemezsin zaten ... Adamlar kaç yılını veriyor bu spora da o hale geliyorlar ...

2. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Omuzlara yüklenmemin nedeni; zaten zayıfım, belim falan ince.. Omuzlarda biraz geniş olursa iyi görünmesi için yani.. Teşekkürler öneriler için..

3. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    atakan vg için yaşın falan erken değil sadece bazı şeyleri bilinçli yapman gerekiyor bende senin yaşındayken evde yapmaya başlamıştım şu an 15 yaşındayım ancak 2 seneye göre gelişmem pek iç açıcı değil ama ben kendime alışkanlık haline getirmiştim böylece 48 kg den 58 kg ye çıktım tabi büyüme hormonunun da buna kattkısı var ama gerek bu siteden gerek başka sitelerden,makalelerden yararlandım beslenmeme dikkat ettim ve hiçbir hareket de boyumu etkilemediğini düşünüyorum düzenli uzamaya devam ettim dumbell'ı oturarak kaldır dirsek diz üstünde tut falan bunlar çoğu kişinin bildiği şeyler ki zaten 5 kg ile boya bi etkisi olması mümkün değil o yüzden boy konusunda şüphelenme.ama tecrübelerime dayanarak evde vg çok zor oluyor gerek disiplin olsun gerek spor salonunun verdiği havadan yoksun olman(çok etkisi olmayabilir ama spor salonundaki ciddiyeti evde yakalıyabileceğini düşünmiyorum) spor salonuna yazılmanı tavsiye ederim ki bende hayırlısıyla bu haftasonu yazılıyorum ailevi boy korkumuz vardı hocalarla konuştuk kemik hassasiyetine göre program veriolarmış ve teknoloji gelişti artık çoğu hareketi dumbell sız yapma olanağı var çoğu spor salonunda son olarak demek istediğim evde yapman çok zor ama mümkün bi spor salonuna yazılmanda fayda var ki eğer yazılamıyorsan basketle uğraşmanı öneririm aksi taktirde göreceğin en ufak bir gelişme 7 ay'ı bulabilir ki bu spor salonunda 3 ay iken... sevgiler... :)

dinamik.ip bunu beğendi.
  4. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

konusma tarzına bakılırsa sen evde yapabildiğim kadar yaparım ne olursa bana kâr demek istiyorsun fakat yanlış düşünüyorsun belki sana göre doğrudur ewde 3-5 şınavn başka hareketlerin fakat sen bunlarla 1 yıl uğraşıp emek vereceğine git salonda 3 ay çalış aynı gelişmeyi görürsün :)

kilo her zaman alınır fakat insanlar toz alır kilo almak için neden? zamandan kazanırlar ama sen anlasılan 13 yaşndaym daha önümde uzun seneler var diyorsun geliştiği kadar gelişir sonra belki salona giderim diyorsan oda senin düşüncen ha şunuda söyliym ; evde en azından şınav mekik vb. çeken kaç insan var onu da bi düşün bence demişsin avrupadaki 12-13 yaşındaki insanlara baksana :) sadece türkiyeyi getirme gör bak senin kaç katın onlar =) senin şevkini kırmak istemem fakat birşeyler yapmak istiyorsan bir hocan şart

helof bunu beğendi.
  5. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Evde çalışmanın salonla aynı olmadığını ben de biliyorum zaten. Zamanım olsa salona gidebilsem bu forumda yardım aramam.. Avrupaya göre Türkiyeyi eleştirceksek işimiz uzun... Dünya çapında düşünmüyorum ki ben zaten. Napıyım ben avrupadaki adamı... Zaten bu yaşta gitsem pek fazla hareket veremicekleri için; çok da farketceini sanmıyorum.. Ama ben de biliyorum salonun evden daha iyi olduğunu. Bi okula gitmek var bi de açıköğretim var gibi bişi yani bu da :) Teşekkürler öneriler için...

6. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    13 yaşına göre; ne o kadar iyi nede o kadar az ama evde çalışmanı ele alırsak kötü bir vücuda sahip değilsin.Eğer ki tanıdığın bu sporda gelişmiş birileri varsa sor.Çünkü böyle evde devam edersen daha yavaş ve daha düzensiz kaslara sahip olabilirsin.Beslenmeye çok dikkat et.Ve düzenli olarak spor yap.Hiçtiyse biraz daha düzenli kaslara sahip olursun.1 ayda bir veya 2 ayda bir fotolarını çek gelişimini sende göreceksin.

Bende senin gibi evde çalışıyordum. Düzenli olarak spor ve düzenli olarak besleniyordum. Gelişimini ben açıkçası görmüştüm.Hiçtiyse altyapıya sahip oldum.Yakında da spor salonuna yazılcam.Sen çalışmana devam et.Gelişimini göreceksin.Şimdiki senin yaşındaki çocuklara göre iyi vücudun var. Ne yağlı ne de sıska. Devamını bekliyorum...

7. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    iyi beslen antreman yapabildiğin akdar yap daha erken yeter bu sana simdilik yavas yavas daha iyi olurusn sabırlı ol iy icalısmalar

8. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yaza sitenin karşısına spor salonu açılcakmış zaten, oraya başlıycam inş. Teşekkürler öneriler için..

9. REvOLvertr

REvOLvertr Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Hosgeldin.. Öncelikle bu söyledigin cok dogru degil bana göre, bu ise yillarini vermis, hayatlari beslenme ve setlerden olusan insanlara saygi duymamiz gerekir. Ki bu bir spordur ve sporcu saygiyi her zaman hak eder.

Sonrasinda, bilemiyorum Hocalarimiz ne der; fakat bana göre yasin henüz oldukca erken.. Uzmanlar en erken yasin 14 oldugunu söylüyorlar.. Bana göreyse bu yas 16-17'lere kadar cikmali.. Bence saglikli beslenmene dikkat etmeli ve body building yerine bi süreligine daha baska sporlara yönelmelisin..

Bir de merak ettim, su anda boyun kac ?

10. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Kusura bakmayın, zaten ciddi anlamda söylememiştim. Mutant gibi derken de yarışmalara katılan sporuclardan değil, steroid basıp işi abartanlardan bahsediyorum.. Neyse. Konuyu açtığımda 13'dü ancak şu an 14 yaşındayım zaten :) Hep söyledim, body building değil aslında, fitness tadında.. Asıl amacım kilo almak zaten ama bunu evde yaparak alamıyorum ne yazık ki.. Boyum da 1.69, kontrole gittiğimde bu beslenmeyle en az 1.84 dediler...

11. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Hadi ya artık tahmini boyunudamı söylüyolar :D biz yararlanamadık bunlardan :D

12. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    :D evet. hatta daha basiti için bi formul bile var, tam hatırlamıyorum da internette bulabilirsiniz sanırım :)

13. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    internette şöyle bişey buldum

ErkekLerde : (Anne boyu + Baba boyu +13) : 2 = BasketboL,yüzme gibi boy uzatcı sporLar ile uğraşıyor,düzenLi besLeniyor ise +5 ~ + 10 cm değişir.
    KızLarda : (Anne boyu + Baba boyu -13) : 2 = yine +5 veya +10 cm değişir.

KızLarda boy uzamasının %96'sı 16 yaşına kadar ErkekLerde ise 18 yaşına kadar boy uzamasının büyük kısmı doLmuştur.Sonrasında taş çatLasa 2,3 cm değişir..

14. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Evet basit bi hesaplama yöntemi...

15. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    1 yaş erken falan değil dostum,ideal,zaten bu yaşta ağır bi bulk +steroid desteği falan beklenmez.küçük yaşta yapılan spor ileride daha düzenli daha estetik bi vucuda sahip olmanı sağlar.bu arada beslenme programıyla aran çok iyi değilmiş,zaten saati saatine bi beslenme programı için çok erken ama sen ne protein,ne karbonhidrat ne yağ bunu bil ne işe yarar öğren(bildiğini farz ediyorum)
    2.sigaraya sakın başlama:)
    sporlu sağlıklı günler

16. managerrr

managerrr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu spor için yaşın erken.ancak kendi vücut ağırlığınla çalışöamda bi sakınca yok tabii

17. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Evet onu dicektim ben de.. Okul falan olduğu için programa uymam baya zor. teşekkürler öneriler için. Asla başlamam :)

Sayfayı Paylaş