1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 13 kilo 53. Evde çalışma..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve atakan966 tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meraba sayın forum üyeleri, abilerim ablalarım...

Ben henüz 13 yaşımdayım, Vg'ye meraklıyım ancak öyle mutant gibi falan görünmek istemiyorum. Evde yaptığım çalışmamla yaşımda göre estetik bir vücuda sahip olduğumu söyleyebilirm. (Göğüs kasları belirgin, üst 2 sıra baklavalar çıktı, okul takımında futbol oynadığımdan bacak kasları gelişkin vb..) Pc deki sorunu düzeltince de fotoğrafları koyacağım zaten.

Şimdi gelelim sorulara; ilk olarak ben forumdaki 2 adet dumbella evde çalışma programı adlı konudan yararlanarak zamanım oldukça düzenli olarak çalışıyorum. Bunun boy uzamasına bir zararı olur mu diye soracaktım. Bir de üst 2 sıra baklavalar gayet belirgin ancak alttakiler çıkmıyor. Alt karın da çalışıyorum, hanging leg raises, crunch'lar vb... Ancak pek bi verim alamadım...
    Yardımlarınızı bekliyorum, fotoğrafları da en kısa zamanda yükleyeceğim. Saygılar...

2. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
  3. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Sırt fotosu?

4. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28

saol hatırlattığın için. Dier Fotolara Yorum ? bench_O

5. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence beslenmene dikkat etmelisin.En önemli öğün sanıldığı gibi kahvaltı değil öğle yemeğiymiş seninde okulun benimki gibi tam günse okula birşeyler götürebilirsin evden.Geri kalanlar için acele etme bence böyle hafif egzersizlerle devam et 15 yaşına gelince iyi bi altyapın olur o zaman bi salona başlar işi bitirirsin şimdi aman çok kaslı olayım diye düşünme bence zaten sen çalışmaya devam ettikçe kendine salon için iyi bir kemik ve kas yapısı oluşturacaksın.Boy uzaması öyle ahım şahım ağırlıklarla çalışmadıkça veya halter kaldırmadıkça durmaz(eve de nasıl sığdıracaksan halteri artık :D) illa boyun uzun olsun istiyorsan basketbol ve yüzmeyle uğraşabilirsin hem evde yaptığın spordan da daha iyi bir altyapı oluşturabilirsin :)

6. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Basketbolla aram hiç yok aslında. Yüzmeye de fazla vakit bulamıyorum. Halter falan kaldırmıyorum zaten de, bazı omuz hareketlerinde falan ağırlığın altına giriyorum, onların bi zararı olur mu diye dedim... Bi de üst 2 sıra belirgin baklavalarda ama çok değil. Bunları daha belirgin yapmak için, ve alt karın kaslarını çıkarmak için ne yapmalıyım. Yaşıtlarıma göre biraz daha atletik bi vücudum olduğunu düşünüyorum. Boy açısından fazla olmasa da, herkes zayıf, kuvvetsiz.. Fotoğraflara bu nedenle yorum yaparsanız çok sevinirim..

7. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    zayıfsın kilo alman gerek beslenmene dikkat et

hacim olmadıkca beslenme olmadıkca kasların büyümez önce beslenme sonra calısma sonra dinlenme

8. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    birader yasin 13, evde mekik sinav cekip resim koyuyorsunuz. Yanlis anlama ama harbiden bu fotona nasil bir yorum bekliyorsun.

9. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    -yaşın kücük
    -evde yapıyorsun
    -beslenme ve calısma programına sahip değilsin
    -kafana göre calısıyor ve tüm vücudu calıştırmıyorsun

aylar geçsede vücut değişmez , Sporu bırak yada bilgili bir antranör yardımıyla salonda calış

10. UnderStay

UnderStay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    pek anlamam bu işten ama 13 yaşına göre iyi ;)
    tabiki bu benim görüşüm sitemizde bu konuda uzman bir çok kişi var onlarım yorumları senin için daha önemli olsun kardeşim ;)

11. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    yaşımın küçük olduunun zaten farkındayım. Evde yapıyorum çünkü salon imkanı yok. Çalışma programına gayet sahibim, sitedekiler saolsun. Şu yaşımda beslenme programıma pek bi ihtiyacım yok zaten, ne yesem yarar dönemindeyim. Aylar geçti vücudum da baya değişti. Başımda antrenör yok diye sporu bırakcak halim yok k.bkma.

12. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    yaş 13 diyince karşınızda jr. arnold falan beklemezseniz sevinirim zaten ;) Ben çevremdeki yaşıtlarıma bakarak koydum bunları..

13. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmen yetersiz gibi gözüküyor. Evde şınav ve mekik çeksen bile kas yaparsın ama vücuduna giren besini bilmen gerek. Zaten sporda yapıyorsun, zamanla uğraşırsan istediğin vücuda sahip olabilirsin ;)

14. emx91

emx91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    kafana gore takıl 3 sene sonra çok iyi olacağına inanıyorum .

15. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    @Scoobz - Aylar geçsede bu vücudu değişmez diye sporu bırakmasını öneriyorsun hakikaten sana yakıştıramadım.Yazık.
    @Atakan - ''ne yesem yarar dönemdeyim demişsin'' kısmen doğru ne yesen yarar ama neyi ne kadar yemen gerektiğinide bilmelisin.Neyin fayda neyin zarar getireceğini bilmelisin.Vücudunda yorum yapılacak tek şey günümüz gençlerine göre iyi vücudun var spordan kopma zaten içinde bu spora verecek gönlün varsa 18-19 yaşlarına geldiğinde başlayacaksındır.Şuandaki halin itibariyle vücut geliştirme kategorisinde değilsin benim fikrime göre daha egzersiz yapma aşamasındasın.
    Dumbell çalışman boy uzamana engel olmaz.Pullover hareketiyle boyunu bile uzatabileceğini düşünüyorum zira yaşın daha genç.Aç kalmamaya dikkat et . Sık sık bol proteinli besinler tüketmeye çalış . Erken yat , erken kalk.Tavsiyelerim bunlar. Kolay gelsin.

16. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Benim gözümde sporu tercih etmen çok önemli, bu nedenle seni tebrik ederim. Genç olupta asalak gibi yaşayan dünyadan bi haber, uyuşturucu, sigara ve alkol müptalası o kadar genç varki etrafta. Olumsuz eleştiri yapan arkadaşlara önerim, konuya birde bu pencereden bakarak kardeşimize destek olmanızı isterim. Alt mide için önereceğim basit ama etkili hareketin ismi REVERSE SIT UP LYING KNEE UP internetten araştır. Sitede her türlü bilgiye ulaştığını söylemişsin, buda araştırmacı olduğunu gösterir. Bence doğru yoldasın. Sağlıklı spor dolu bir yaşam dilerim sana.

17. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Tavsiyeler için çok teşekkürler. Başta yanlış ifade etmişim k.bakmayın. Ben zaten Vg olarak değil de, daha çok fitness olarak yapmayı düşünüyorum. Yani dediğim gibi mutant gibi olmak istemem. Herkes kilo al diyor, kilom boyuma göre normal aslında.. 1.68 boy, 55 kilo. Hatta yarım kilo fazlam var bile diyebiliriz. Ama kollarım çok ince, yani yapım gereği mi bilmiyorum da; vücudumun hiç bi yerinde yağ yok, ve sanırım bu yüzden de yeteri kadar gelişim elde edemiyorum... BU konuda da tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum...

18. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Desteğiniz moral kaynağı oldu gerçekten, çok teşekkür ederim. Hareketide araştıracağım, tekrar teşekkürler...

19. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Supersın devam et 20 yasında super olcak vucudun. 20 yas cok var deme en hızlı zamanını yasıyorsun. argo ama zırt dıye gecıyor zaman

20. Herkules

Herkules Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Stockholm
    13 yasinda bir cocuk icin cok guzel bir vucudun var, bir iki sene devam et ve 15-16 yasina gelince VG basla bence. Walla ileride sen hepimizi gecersin, bundan eminim :D

Sayfayı Paylaş