Yaşım Uygun Mu, Fitness İçin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deniz68ruhu tarafından 12 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Kas bahane olsa birçok insan bunu vücudunu sertleştirmek için ya da güç, kuvvet için yapmaz.

Kuvvet'in TDK anlamı: Fiziksel güç, takat. Şiddet, zor, cebir. Dayanıklı olma durumu.
    Güç'ün TDK anlamı: Fizik, düşünce ve ahlak yönünden bir etki yapabilme veya bir etkiye direnebilme yeteneği, kuvvet, efor.

Çok şınav çekersen sert bir vücudun olur, hacim yaparsan vurduğunda acıtmaz ama hacim yaptıktan sonra kasları sıkılaştırıp sertleştirirsen çürütebilirsin kolu. Bu kadar basit. Kasla çok alakası var.

2. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ama şuda var güçten gelen kuvvette var . Bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım :)

3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    hımmm bu boksörler boşuna zaman kaybediyor hemen bi ronnie gibi olsunlar o zaman değil mi :))) (Allah'ım yakında mekik 1 ton güç verir diyecekler dur bakalım)

4. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yahu konu saptı :) Deniz yaşın cardiyo iin uygun bence bir sene daha bekle öyle yap fitnessını ( Tabi fazla kilon varsa cardiyo yap )

5. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Elbette güçten gelen kuvvet vardır, kaslı olan güçlenir ama sıkılaştırırsa kaslarını mesela çok şınav çekerse acayip güçlü olur sınıf arkadaşlarımdan biliyorum.

Mekik çekerek dinamik olursun alakasız örnekler veriyorsun. Şınav çek 100 tane bak ne kadar güçlü olacaksın. Vücudun sertleşcek.

Ben 14 yaşındayım. Bu yüzden artık dumbell çalışmıyorum. Şınav,mekik,barfiks programı yapacağım kendime bir de her haftasonu yüzmey gideceğim de kaslarımda azalma falan olurmu diye korkuyorum.

Sayfayı Paylaş