Yağların kilo aldırmaya etkisi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve abseto tarafından 28 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar şimdi günlük kalori önemli olan... Ama yağlı tüketmeyin diyorlar. Biz yağlı yesek ama kaloriyi ayarlasak yinede kilo alır mıyız ? Bide kuruyemişler faydalı diyo herkes tavsiye ediyor. Sağlık olarak faydalı da makro olarak kilo olarak felan diğerlerinden farkı varmı ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kim diyor yağlı tüketmeyin diye? Vücudun yağa ihtiyacı vardır, yağsız olmaz. Hayır, günlük kalori ihtiyacını aşmazsan kilo almazsın. Kuruyemişler sağlıklı yağ kaynağıdır, diğerlerinden fark derken ne kastettiğini anlamadım. Kilo aldırır mı aldırmaz mı diye mi soruyorsun?

3. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    kilo alman için gunluk kalori alımının üstüne çıkman gerekir.yağ tuketmeden olmaz.ne kadar doğrudur bilmiyorum ama vucudun yağ yakması için yağ almak gerekirmiş.yoksa hiç yağ girmeyen bir vucut kendini korumaya alır olan yağı korumak için yakmazmış diye okumuştum ne ama bana mantıklı geldi.makrolarına göre tuketeceksin ama bu yağları sağlıklı yağlardan seçeceksin ki sağlıklı beslenme ile sağlıklı kasların olsun sağlıklı vucudun olsun.kuruyemişler sağlıklı gıdalar ama tuketime dikkat etmek gerekiyor çünkü kalori değerleri yuksek.diğerlerinden fark derken ne demek istedin bende anlamadım?
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Şubat 2016 ---
    şunumu demek istedin acaba 50gr balık ondakı yağda sağlıklı 50gr fındıkdaki yağda sağlıklı ikiside 50gr ama içindeki makrolar ve kalori değerleri farklıdır ama kalitelidir ikiside.sana düşen gunluk makrolarına göre hangisini yemen gerektiğini seçmek.

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekküler :) yağ yemeyin diyolar derken fazlasını tavsiye etmiyorlar. :) nese artık kalori mi daha iyi ayarlamam gerek yağlanıyorum :(

5. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    makrolarını gunluk alman gereken kaloriye göre ayarlamaya çalış.
    1 gr. Karbonhidrat = 4 kalori (kcal)
    1 gr. Protein = 4 kalori (kcal)
    1 gr. Yağ = 9 kalori (kcal)

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Anladım yanı yağlı yemeklerin tek farkı daha fazla kalorisi olması... Peki içecekler nasıl oluyo ? Didi felan 500 den fazla kalori ama hiç karb. Protein felan yok

7. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    ben asitli alkollu ve o tip hazır içecekleri tuketmiyorum.sağlıklı oldugunuda zannetmiyorum.onun kalorisi büyük ihtimal şekerden geliyordur diye tahmin ediyorum.şeker tuketimi vucudunun yağ yakımını durdurur hayatından çıkart.işlenmiş hazır gıdalardan uzak durmak lazım.belki haftada bir vucutu şaşırtma adına tuketilebilir..illa birşeyler içmek istersen su iç bence.sağlıklı gıdalarla beslenerek sağlıklı kaslara ve vucuda sahip olabilirisn onun dışlında yediklerinle kalori aşağıda bile kalmış olsa vucuta sağlıksız gıdalar gireceği için sağlıksız olur gelişimin.zaten didide
    unutmadan yağlı yemekler derken sağlıklı yağları tuketmen gerekiyor.
    kalori tamamlayacam diye patates kızartması yemenin manası yok yani :) onu yiyeceğine çay bardagı ile zeytinyagı iç daha iyi.

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    haklısınız :D ama işte canım çekiyo içecekleri içiyom ya :( çikolata felan azalttımda içeceksiz olmuyo terliyom çok sıcak geliyo ferahlatması için süper ya didi olsun ice tea olsun :D kolayı bıraktım Allah tan yoksa ondan günde 2 litre felan içiyodm bazen :D bide sağlıklı derken evde ne varsa yiyom onun dışında bolca yulaf la kalori açığını kapatıyom :D

mali67 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş