Yağlanıyor muyum, kas mı kazanıyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve boatman's call tarafından 17 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. boatman's call

boatman's call Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Bu spora başlayalı 2 ay olmak üzere neredeyse.
    ben başladığımda 75,5 kiloydum boyum 184 yağ oranım %17 civarı. 2 aya yakın oldu ve şu an kilom 80, temiz yiyorum. Ama insanlar şişmanlamışsın dediğinde moralim bozuldu epey bi.

55 gündde

kilo 75,5----80
    Omuz 108----113 ya da 114 doğru mu ölçtüm bilmiyorum
    ğöğüs 97----103
    kol 33-----35
    bel 88,5 ----- 91

ölçülerim bu şekilde değişti. Tabii ki normal olarak gözle görülür bir değişim yok, ancak insanların şişmanlamışsın demesi beni korkutuyor.Spor yapmadan kilo alsam da ölçülerim buna yakın mı değişirdi acaba korkuyorum, yanlış yapıyorum diye. Pantolonlar da hafif sıkmaya başladı. Böyle olması normal midir? Sizce yanlış kilo alıyor olabilir miyim?

2. boatman's call

boatman's call Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu konuda bilgisi olan kimse yok mu? Araştırma yaptım buna dair bir şeyler göremedim.

3. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    1 senede 8kg dan fazla kas alıyorsan genetik harikası oluyorsun. Teknik olarak yağ miktarının fazla olduğu kesin. Temiz yiyorsanda fazla yiyorsun sanırım. Kalori hesabını gözden geçirmemi tavsiye ederim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

boatman's call bunu beğendi.
  4. boatman's call

boatman's call Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öyle yapacağım çok teşekkür ederim. Evet yağ miktarım epey fazla, bi süre sonra definasyona başlamayı düşünüyorum zaten. Peki bu bel büyümesi, pantolonların hafif sıkmaya başlaması tamamen yanlış yolda olduğumu mu gösteriyor, sadece yağ almış olabilir miyim diye korkuyorum. herkeste olan şeyler mi bunlar merak ettim sadece

5. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer çalışmayı, dinlenmeyi ve yeterli proteini aksatmadıysan İllaki kas da almışsındır. En çok kas kazanımı ilk sene olur zaten. Yağlı beslenme, temiz karb al, yağ tabakasından görünmese de alttan kas oluşur. Forumda beslenme bölümünde sabit başlıklar var. Oraya bakarsan faydası olur. Bu sporda işin yüzde 80 i beslenme.

Bel büyümesine gelince. Ben bu spora başladığımda 66 kg dım ve pantolonlarım tamdı. Sonra 2 ayda 62 ye düştüm bollaştılar. 6. Ayımı bitirdiğimde 66 yım yine ve pantolonlarım hala bol. Özetle kastan alıyorsan bel fazla yağlanmaması gerekir.

Herkeste olan şeyler mi demişsin. Vücudumuzu tanıyana kadar olur. Günlük kalori miktarın7 deneyerek bulacaksın. Mesela benim 2400 civarında. 1900 lere füşünce haftada 500gr veriyorum. 3000 lere çıkınca 500gr alıyorum. Cep tel de fatsecret uygulaması var. Günlük yediklerini girersen takip edebilirsin.

Son düzenleme: 18 Ekim 2015
    boatman's call bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş