Yağlı Vücut Kas yapamaz mı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CowardGuy tarafından 20 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Ne yaptım ne ettim olmuyor bi türlü kilo alamıyorum 77'de tıkandım kaldım yağsız kilo almaya çalışıyorum yağı olabildiğince az almaya çalışıyorum günlük büyük ihtimal 100gr'ın üstüne çıkmıyorum..sofra şekeri vs.vs bıraktım sadece meyvelerden kuruyemişlerden alıyorum şekeri tuzu da olabildiğince azalttım..fakat yağsız kilo alınmıyor galiba günlük karbonhidrat tüketimim 200gr'im üstünde buna da eminim ama nafile..3 aydır aynı kilodayım çok çok az göğüslerim çıktı ama yatağa düz/dik uzanınca oda kayboluyor..

tek sorum var

yağlanarak kilo alsam ne olur ? kas kütlesi mi kaybederim ? iyice 5-6 kilo aldıktan sonra yani bulk dönemim bittikten sonra definasyona girsem daha mı mantıklı olur ? ayrıca çok yağ tüketirsem sadece göbekten mi kilo alırım ? göbekten alıp başka yerden almayınca çok saçma oluyor başka yerlerim zayıf göbeğim şişince sadece göbeği eritmek için uğraşmış olmaz mıyım ?

kalori hesabıda yapıyorum ama şirkette çalıştığım için çok fazla yemek yiyemiyorum günlük 4 öğün 2.000 kalorinin üstünde alıyorum ama yağlı yesem yani mcdonalds burgerking hacıoğlu vs..vs yesem büyükihtimal 1 öğünde bile günlük kalori ihtiyacımın yarısını alırım akıl fikir istiyorum sizce napmalıyım ?

not: haftada 4 gün antrenman yapıyorum

25 yaşındayım 26'a gireceğim 1.85 boyundayım 77 kiloyum bunun 12.5%'i yağ yaklaşık 9.5 kilo yağa sahibim sanırım metabolizmam da çok hızlıymış diyetisyene gidemiyorum çok pahalı ucuzuna da 1 ay boyunca gidemem maaş almadığım için dipnot: gainer kullandım nafile günlük 1.200 kalorilik gainerlar kullandım ama yine olmadı.

+ soru : neden antrenmana başlamadan en az 2 saat öncesinde bir şey yememeliyiz ? ben şirkette çalıştığım için antrenmana gece geç başlıyorum aç karna başlamak istemediğim için muz+yulaf ezmesi+kuru kayısı+kivi shake yapıp yarım saat sonra antrenmana bnaşlyorum arada 1.5 saatlik açık kalıyor..2 saat öncesine kadar yemek yememenin mantığı nedir ? yer yemez gitsek ya da yedikten yarım saat sonra gitsek ne gibi bi zararı olur ? yemekten sonra 2 saat beklesem salon kapanır :)

Son düzenleme: 20 Ekim 2015
  2. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    bence forumu derinlemesine bi dolaşın :)

3. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    o cidden kafa karıştırıyor dirty bulkingi mantıklı bulanda var saçma bulanda sorularım aslında basit :)

4. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    ya acıkcası her bulk yapan bı mıktar yag oyle yada boyle alır ve sonra defınasyona gırerler yagları atarlar ve bıdaha kas alırlar bu bole devam eder

5. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    definisyona ne zaman girilmeli hangi durumlarda girilmeli peki ? yani ben diyelim ki 90 kilo oldum bu bi örnek tabii fakat bu durumda bile aldığım tüm kilo göbekten göğüs neredeyse yok o zaman da definisyona girilmeli mi ?

6. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    valla o kadarını bılemıycem bilen birisine danışın bence :)

7. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    dirty bulk yapınca daha fazla yağlanırsın dombili olmak sıkıntı değilse yap. Sonra definasyona girince clean bulk yapana göre daha fazla yağ yakman gerekecek. Bir de insanın limitleri var. Bir ayda 0-12 aylıklar için en fazla 1-1.5kg yağsız kas kazanılabilir deniliyor. Clean bulk yapmak hem estetik açısından hem de yukardaki durumdan dolayı mantıklı. Ama senin bileceğin iş.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Kalori say. Kalori saymadan bilemezsin. Günlük kalori ihtiyacını hesapla ve clean bulk yapacaksan 300-500 fazla al. Gainer falan çöp. Yemek ye. Yediğin yemeğin kalorisini tut.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş