Yağlı Ektomorf

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fiko07 tarafından 25 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar herkese merhaba.Vücut tarzı olarak ektomorf-mezomorf arası bi vücut tipim var(ektomorfa daha yakın ama tam değil).Henüz dün salona başladım ve beslenme programı vermediler başladığım salonda aslında veriyorlar ama herkese verdikleri aynı bir program var onu vericeklerdi ki unuttu hoca.Antrenman programım şu şekilde

İlk ay ısınma olduğu için:
    8 dk bisiklet
    Bench Press 3x8
    Incline Dumbell Press 3x8
    Fly Machine 3x8
    Dumbell Yana Açış 3x10
    Dumbell Press 3x10
    Triceps Extansion 3x8
    Triceps Pushdowns 3x8
    Alternate Dumbell Curl 3x8
    Hammer Curl 3x8
    Sırta Çekiş 3x8
    Göğüse Çekiş 3x8
    Leg Extansion 3x8
    Leg press3x8

program bu şekilde.

Sorunum ise yağlanmam.Yapım gereği zor yağlanırım diye diye çok düzensiz beslenme ve birazda alkol rutinine girdim.Bel bölgemde yağlanma mevcut.Ama öyle abartılacak kadar bi yağlanma yok 78 cm bel 90 cm göğüs 107 cm omuz ölçüm var.

Amacım kısa sürede bu yağı yakarak aynı zamanda hacimden düşmemek.
    Nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama zaten çok fazla yağ yok ama vücuduma oranla fazlası var.

Nasıl bir beslenme programı izleyebilirim,amacım doğrultusunda;çok da yağ yakımına yönelik bi program olmasını istemiyorum en azından bacaktaki ve üst vücudumdaki kütlemden fazla kaybetmemek istiyorum.

Yani kısaca aynı zamanda düşük yağlı ve yüksek proteinli bir beslenme programı lazım.Ayrıca bu dönem içinde karbonhidrat alımım yağ yakımını yavaşlatır mı?

Tek isteğim lütfen cevaplayın arkadaşlar abiler 180 boy 61.5 kilo.Her şeyi araştırdım bilgim var ama bu konuda kararsızım.Sağolun.

Sayfayı Paylaş